aA
Nuo pirmadienio į delfinariumo didįjį baseiną jau leidžiamas vanduo ir netrukus į jį iš Graikijos dviem skrydžiais bus parskraidinti septyni delfinai. Tiesa, jų pasirodymų dar teks palūkėti, nes delfinariumas, kurio renovacijai bus išleista 40 mln. litų, duris lankytojams pravers anksčiausiai per Kalėdas, o terapija prasidės dar vėliau.
Klaipėdos delfinariumo rekonstrukcija
Klaipėdos delfinariumo rekonstrukcija
© Jūrų muziejaus nuotr.

Toje vietoje, kur lankytojai stebės vandens gyvūnų programą, šiuo metu darbininkai kloja grindis, montuoja kėdes, tvarko lubas.

Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojai įvardija dvi datas, kada statybų aikštelę turėtų palikti darbininkai. Muziejaus ryšių su visuomene skyriaus vedėjos Nikos Puteikienės teigimu, delfinariumas lankytojams duris turėtų praverti prieš ateinančias Kalėdas arba kitų metų kovo pradžioje.

Rekonstravus patalpas vietos atsiras ir Delfinų terapijos centrui, kuris atsidarys dar vėliau – iki 2015 metų sausio. Tačiau jau dabar sunkiai sergančių vaikų tėvai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio nuolat kreipiasi į delfinariumą, klausdami, kada galės mažuosius ligonius užregistruoti į eilę. Tačiau kol kas juos pasiekiantis atsakymas trumpas: registracija dar nevyksta.

Žiūrovų laukia nauji pasirodymai

N. Puteikienė GRYNAS.lt teigė, kad prieš tris metus prasidėjusi pasirodymams skirtų patalpų rekonstrukcija jau eina į pabaigą. Tačiau delfinų gyvenamųjų baseinų, Delfinų terapijos centro ir lauko baseino darbų pabaigos dar teks palaukti.

„Delfinai prieš tris metus išgabenti į Graikiją. Tada prasidėjo rekonstrukcijos darbai. O kaip tik šiandien leidžiamas vanduo į delfinų pasirodymui skirtą baseiną. Bus žiūrima, ar baseinas nepraleidžia vandens. Ir jei bus viskas gerai, po mėnesio galbūt jame jau plaukios delfinai“, - atskleidė pašnekovė.

Grįžę delfinariumo „gyventojai“ ras kur kas geresnes sąlygas nei paliko. Senojo pasirodymų baseino tūris buvo 1800 m3, o po rekonstrukcijos visų baseinų turis padidės trimis kartais. Taip pat jau įrengta nauja vandens tiekimo ir valymo sistema.
Citata

Nors vandens žinduoliai Lietuvą pasiekti turėtų jau visai netrukus, tačiau žiūrovams jų pasirodymai bus rodomi, kai Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija patvirtins, kad naujasis objektas tinkamas eksploatacijai.

Nors iš Klaipėdos į Graikiją išskraidinta 14 delfinų, tačiau artimiausiu metu sugrįš ne visi – maždaug 6-7. Kiti lauks Graikijoje, kol visiškai baigsis rekonstrukcija ir atsiras daugiau vietos. Sugrįžę gyvūnai kol kas gyvens vien tik pasirodymų baseine.

Pasak N. Puteikienės, delfinai bus pargabenti dviem skrydžiais, o planuoti kelionę specialistai pradėjo jau seniai. Be to, grįžę delfinariumo „gyventojai“ ras kur kas geresnes sąlygas nei paliko. Senojo pasirodymų baseino tūris buvo 1800 m3, o po rekonstrukcijos visų baseinų turis padidės trimis kartais. Taip pat jau įrengta nauja vandens tiekimo ir valymo sistema. 

Tiesa, modernėja ne tik delfinariumo erdvės. Kartu su jomis keičiasi ir delfinų bei Kalifornijos jūrų liūtų programa. Žiūrovams bus pasiūlyti atnaujinti pasirodymai, paremti graikų legendos pagrindu.


Laukiančiųjų delfinų terapijos netrūksta

Tačiau Delfinų terapijos centre darbai baigsis gerokai vėliau: prognozuojama – iki 2015 m. sausio. N. Puteikienė mano, kad centras lankytojų nestokos, kadangi dar iki rekonstrukcijos nuolat būdavo eilės.

Vis dėlto laukti reikėdavo ilgiau dar ir todėl, kad intensyvi terapija galėdavo vykti tik nuo spalio iki gegužės, kadangi šiltuoju metų laiku delfinai didžiąją laiko dalį praleisdavo pasirodymuose. Tačiau po rekonstrukcijos atsiras specialiai pritaikyta patalpa, kurioje gydomoji terapija vyks be ilgesnių pertraukų. Tiesa, kaip ir iki rekonstrukcijos, už delfinų terapiją teks susimokėti. Iki tol už pusvalandį, praleistą su delfinais, tekdavo pakloti 200 Lt. Daugiausia delfinariume individualiai apsilankyti buvo galima 10 kartų. O kiek ši procedūra kainuos ateityje, pašnekovės teigimu, dar neaišku.

Jūrų muziejus delfinų terapijos nevadina medicinine paslauga. Tai jis laiko psichoemocinės būklės gerinimo priemone, kuria skatina naudotis vaikus nuo ketverių iki dešimties metų. Pagalbos dažniausiai kreipiasi sergantieji cerebriniu paralyžiumi, Dauno liga, autizmu, turintys raidos ir elgsenos sutrikimų.

Vis dėlto neverta tikėtis, kad delfinai per 10 dienų padarys stebuklą. N. Puteikienės teigimu, didžiausia nauda, kad delfinų pagalba tėvai supranta, jog jų vaikas nėra beviltiškoje padėtyje ir dėl to ima su juo dar daugiau dirbti.

„Prisimenu autizmu sergantį devynerių berniuką, kuris su mama savaitę kasdien apsilankydavo delfinariume. Ir po visko jį pamatęs tėtis buvo pritrenktas. Vaikas pirmą kartą gyvenime priėjo prie tėvo, padėjo jam galvą ant kelių ir paėmęs tėvo ranką paglostė sau galvą. Svarbu tai, kad tėvai, pamatę, kad jų vaikas nėra beviltiškas, daug daugiau su jais dirba. Delfinai nėra stebukladariai, bet jie duoda postūmį judėti į priekį“, - kalbėjo N. Puteikienė.

www.GRYNAS.lt
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Atliekos tampa brangia preke: baudžiamoji atsakomybė už jų neteisėtą gabenimą per Lietuvos sieną (6)

Kodėl už neteisėtą atliekų gabenimą per valstybės sieną nustatoma pati griežčiausia...

Internete plinta vaizdo įrašas, kaip į Vilniaus savivaldybę brovėsi žiurkė (61)

Šaltėjant orui, šiltesnio kampo ima ieškoti ir graužikai: kas lenda į palėpes, kas į rūsius,...

Testas: ar pavyks atsakyti į 10 šią vasarą išpopuliarėjusio žaidimo klausimų (6)

Gyventojai visoje Lietuvoje įsitraukė į „Nacionalines Eko lenktynes“ – virtualų žaidimą,...

Lietuvoje atsidarė visoje Europoje žinoma gamykla: tik pažiūrėkite, kuo pavirsta į taromatus sukišti jūsų buteliai (62)

Stebint sėkmingus užstato sistemoje surenkamų vienkartinių gėrimų pakuočių rezultatus,...

Kiekvienas iš mūsų turėsime išmokti gyventi visiškai kitaip: laukia daugybė naujovių, prie kurių turėsime priprasti (31)

Europai žengiant žiedinės ekonomikos kryptimi, vis daugiau šios ekonomikos sėkmės pavyzdžių...

Top naujienos

Skvernelis – apie būtinus sprendimus: papildoma medicinos įstaigų priežiūra ir ribojimai daliai renginių (85)

Po rekordinio koronaviruso atvejų šuolio šį savaitgalį, pirmadienį į posėdį rinkosi...

Danijos epidemiologas: galima teigti, kad Švedijai pandemija baigėsi (44)

Vienas iš garsiausių Danijos epidemiologų sako, kad naujojo koronaviruso pandemija Švedijoje...

Lietuvoje – 70 naujų koronaviruso atvejų židiniai užfiksuoti sporto klube, SPA centre (216)

Iš 70 naujų koronaviruso atvejų 35 nustatyti židiniuose, pirmadienį pranešė Nacionalinis...

Thomas Pfeiffer ir Thomas Seal | D+ nariams

Ambicingas Elono Musko projektas naktį matomas ir virš Lietuvos: uždengti dangų ir valdyti internetą

Jis tikisi, kad žemos orbitos palydovai padės pasiekti sėkmę srityje, kurioje nepasisekė...

Beprecedentis skandalas Madrido operos teatre: kilus masiniams neramumams renginys nutrauktas (31)

Sekmadienio vakarą Karališkajame Madrido operos teatre turėjęs įvykti Giuseppe Verdi operos...

Planuojantiems keliones rudenį: 25 naujos idėjos originaliam poilsiui Lietuvoje (2)

Šaligatvių paslaptys ir sienų pasakojamos istorijos, vandens pramogos ir jaukios nakvynės,...

Po naujų koronaviruso rekordų – Verygos žinutė: galima sau leisti visai kitokį elgesį nei pavasarį dalis rekomenacijų bus atnaujintos šalies mastu (486)

Nauji koronaviruso atvejai Lietuvoje šį savaitgalį mušė dar nematytus rekordus. Sveikatos...

LRT per „Eurolygą“ rodyti reklamos negali, bet ieško pirkėjo rėmimo pozicijoms už 280 tūkst. eurų (47)

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija ( LRT ), šiais metais įsigijęs teises transliuoti...

Viktorija Siegel apie buvusio sužadėtinio žinutes internete: nutylėta daug dalykų (18)

„Aš nenužudžiau žmogaus, nieko nepavogiau, nepadariau kažko tokio, dėl ko mane dabar reiktų...

|Maža didelių žinių kaina