aA
Kol ruduo dar nerodo šalčio gniaužtų, gyventojai išnaudoja gražius savaitgalius ir keliauja į gamtą. Tačiau kartais pasivaikščiojimas miške gali tapti kova už išlikimą. Tokiais įspūdžiais socialiniuose tinkluose dalinasi moteris, šeštadienio popietę praleidusi Anykščių apylinkių miškuose, kur visai šalia jos vyko medžioklė. Moteris – pašiurpusi, o medžiotojai – ramūs: jokios taisyklės nebuvo pažeistos.
Asociatyvi nuotr.
© Mindaugas Milinis

Papiktino medžioklė

„O tai kaip jums, ar normalu atrodo, kai išeini į mišką pasivaikščiot, ir patenki į medžioklę! Šeštadienį, vidury dienos! Lankomoj vietoj. Žvyrkelis nuo Leliūnų iki Inkūnų, prie buvusio Knebių kaimo, kur stovi partizanų atminimo akmuo. Ir atsiduri bukų, rėkiančių antžmogių su ginklais apsupty!“ – socialiniuose tinkluose savo įraše pasipiktinimą išreiškė Anykščių apylinkių miškuose vaikštinėjusi moteris.

Moterį nustebino ne tik šeštadienio dieną medžiojantys medžiotojai, bet ir tai, kad miško teritorijoje nebūta įspėjamųjų ženklų apie medžioklę.

„Policija ir aplinkosauga, vėlgi vadovaudamasi įstatymais, nieko blogo tame neįžvelgia ir negali niekuo padėti. Apie medžiokles niekur neįspėjama ir neskelbiama. Juk jei matyčiau kažkokį ženklą, aš su savo augintiniais ten neičiau. Tai kur žmogiškumas?!? Kas atsakingas? Gerai, kad esam sveiki ir šuniukai mūsų sveiki. O kartais į mišką einam ir su vaikais!“ – piktinasi miško lankytoja.

Taisyklėse informavimas nereglamentuojamas

Socialiniuose tinkluose moterį labiausiai nustebino, kad miško teritorijoje, žmonių dažnai lankomoje vietoje, šalia partizanų atminimo akmens, nėra ženklų, įspėjančių, kad plote vyksta medžioklė. Tačiau pagal dabar galiojančias medžioklės taisykles, informuoti gyventojus apie teritorijoje vykstančią medžioklę nėra būtina. Vis dėlto, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas medžioklei Eugenijus Tijušas pabrėžia, kad kiekvienas medžioklės vadovas ir dalyvis turi prievolę garantuoti, kad medžioklė bus absoliučiai saugi ir jos dalyviams, ir miško lankytojams.

„Joks šūvis negali būti paleistas nebūnant absoliučiai garantuotam, kad jis visiškai saugus ir nekelia niekam grėsmės. Šiuo metu dabartinėse medžiotojų taisyklėse yra nustatyta tokia tvarka“, – teigia E. Tijušas.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Anykščių skyriaus atstovas, medžioklės žinovas Rimantas Pečkus taip pat pabrėžia, kad svarbiausia medžioklės metu yra saugumas ir atsakomybė už paleistą kulką. Jis įsitikinęs, kad medžiotojai, medžioję šeštadienį Anykščių apylinkėse, nieko nepažeidė, nes niekur nėra reglamentuota atitverti plotą, kuriame medžiojama, ar pastatyti kitus informacinius ženklus įspėjančius, kad teritorijoje vyksta medžioklė.

„Medžiotojai atsako už savo veiksmus, savo šūvį. Medžiotojai nežino, ar miške yra žmonių, kai nueina medžioti. Pavyzdžiui, gal tuo metu ten miško kirtėjai pietauja ir jų ar pjūklų garso nesigirdi“, – aiškina R. Pečkus.

Gyvūnas neturi galimybės pasipriešinti žmogui
Gyvūnas neturi galimybės pasipriešinti žmogui
© Shutterstock nuotr.

Aptverti medžioklės teritorijos nėra galimybių

Vis dėlto, diskusijos, kad galbūt reikėtų papildyti medžioklės taisykles įtraukiant į jas prievolę informuoti gyventojus apie teritorijoje vykstančią medžioklę, yra. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas medžioklei E. Tijušas sako, kad medžiotojai sutinka suteikti gyventojams informaciją.

„Nemanau, kad jeigu būtų nuspręsta, jog turi atsirasti reglamentuota prievolė tam tikrose vietose pastatyti kažkokį ženklą ar kitą informaciją, būtų labai didelė problema. Tiesiog reikia tai reglamentuoti, kadangi kažkokių incidentų ar nesusipratimų pasitaiko labai retai. Problema egzistuoja, bet jos sprendimo būdas turi būti išdiskutuotas ir priimtas sprendimas“, – tikina pašnekovas.

Medžioklė
Medžioklė
© Shutterstock

Kad gyventojai turėtų būti informuojami apie medžioklę tam tikruose plotuose, mano ir aplinkos viceministras Martynas Norbutas. Ypač svarbu apie medžioklę įspėti gyventojų dažnai lankomise miško vietose. Tai, pasak jo, savanoriškai jau daro kai kurie medžiotojų būreliai. Tačiau viceministras priduria, kad privalomas medžioklės ploto žymėjimas gali būti ne visada įmanomas fiziškai: mat, teritorija, kurioje medžiojama, paprastai būna labai didelė ir ją visą aptverti nebūtų galimybių.

„Kai kurie medžiotojų būreliai jau tai daro patys, sustato tam tikrus ženklus, ypač kai vyksta varominė medžioklė. Tačiau vis dėlto didžiuliame plote pažymėti miške, kad vyksta medžioklė, yra fiziškai neįmanoma. Apjuosti juosta ar pan. Nes medžiojama yra didžiuliame plote. Tykojimo metu paprasčiau, tiesiog sėdi medžiotojai ir jie puikiai mato žmones. Tai tas įgyvendinimas yra nebent tokiu būdu, kad sustatomi ženklai tam tikrose vietose, kur didesnė tikimybė, kad žmonės eis į mišką. Bet tikrai visos teritorijos iš visų pusių aptverti nėra galimybių“, – komentuoja M. Norbutas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Auksinis ruduo iškeliavo palikęs neišdildomus įspūdžius (7)

Nepaisant trumpų žvarbesnių laikotarpių, dar ilgai prisiminsime rugsėjo ir spalio šilumą –...

Nuo šiol lokius, lūšis ir vilkus skaičiuos patys gyventojai (105)

Aplinkos ministerija kviečia teikti informaciją apie pastebėtus vilkus, lūšis, ruduosius lokius...

Šiuo metu prie šių gyvūnų geriau nesiartinti: susidūrimas gali būti pražūtingas (31)

Šikšnosparniai yra gyvūnai, apie kuriuose sukurta bene daugiausiai mitų ir siaubo pasakojimų....

Išėjo į mišką pasivaikščioti – pateko į patį medžioklės įkarštį (380)

Kol ruduo dar nerodo šalčio gniaužtų, gyventojai išnaudoja gražius savaitgalius ir keliauja į...

Top naujienos

Aistros dėl vaikų paėmimų nerimsta: tėvų forumas reikalauja atšaukti įstatymą (58)

Seime ir toliau narstoma vaiko teisių apsaugos reforma. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija...

„Mirusios“ trenerių draugystės fone Valančiūnas pažvelgė į skaudžiąją NBA realybės pusę

Kyle‘as Lowry ir Jonas Valančiūnas kartu sudėjus praleido net dvylika metų tobulėdami savo...

Didžioji Lietuvos nelaimė: ar demografinę duobę padės užpilti statybininkai iš Ukrainos? (261)

Lietuvoje nebeliko ir 2,8 mln. gyventojų – liūdnai skelbia statistikos duomenys. Kiti...

Užkalnis. Kaip apsupti save protingais žmonėmis (104)

Kodėl reikėtų taip elgtis? Su kvailiais artimoje aplinkoje juk lengviau? Jie mažiau kritiški,...

Guogos pastaba „Žalgiriui“: pirmoje vietoje turi būti rinktinė (59)

Vilniaus „Ryto“ klubo oficialiai svetainei interviu davęs klubo prezidentas Antanas Guoga...

Namas – tarsi įgyvendinta svajonė: užburiantys pakrantės vaizdai leidžia jaustis kaip amžinose atostogose (1)

Yra labai nedaug vietovių, kurios turi didelei aglomeracijai būdingą tankumo, aukštos kokybės...

Vaikas serga: kas geriau – imti nedarbingumo pažymėjimą ar dirbti namie? (7)

Beveik pusė šalies darbuotojų, kurie turi vaikų ar artimųjų priežiūros pareigų, prireikus...

Klastinga priklausomybė gali pasiglemžti net ir stipriausius: kad tai paveldima, žino ne visi (30)

Moksliškai įrodyta, kad priklausomybė alkoholiui gali būti perduodama genetiškai. Visgi,...

Naglis Šulija pažvelgė į planetų išsidėstymą: krizė gali būti ne už kalnų (23)

Finansų krizė jau ne už kalnų, tačiau dar turime laiko jai pasiruošti, sako astrologas Naglis...