Nuo gegužės mėnesio įsigaliojus naujam LR Želdynų įstatymui, Savivaldybės pačios gali nustatyti, kokia kompensacija būtų mokama už pažeistus ar nukirstus dendrologiškai, ekologiškai, estetiškai vertingus medžius.

Birželio 7 d. Vilniaus miesto Tarybos posėdyje patvirtintas saugotinų medžių, kuriems taikomas didesnis atkuriamosios vertės įkainis, sąrašas. Sąrašas dar papildytas birželio 28 d., jis ir toliau bus pildomas.

Šiuo metu į šį sąrašą įtraukta apie 45 tūkst. medžių.

„Stipriname Vilniaus miesto želdinių apsaugą. Vystant statybos projektus vystytojai, projektuotojai taip pat ir gyventojai turėtų būti labiau motyvuoti išsaugoti esamus medžius, o miesto želdinių vertė tiksliau atitiks želdinių mieste teikiamą visapusišką naudą“, – įsitikinęs Vilniaus miesto savivaldybės Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėjas Gintautas Runovičius.

Medžiai Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Medžius, kuriems taikomi didesni įkainiai, rasite interaktyviame želdinių žemėlapyje.

Kitiems saugotiniems miesto medžiams taikomas mažesnis, LR Aplinkos ministerijos nustatytas, atkuriamosios vertės įkainis.

Pagal atkuriamosios medžių vertės įkainius skaičiuojama kompensacija, kurią turi sumokėti sklypo savininkas už nukirstą ar pažeistą saugotiną medį. Nukirsti medį galima tik gavus Savivaldybės leidimą.

Esant būtinybei, prašymą kirsti ar genėti galite pateikti el. būdu paslaugos.vilnius.lt puslapyje.

Primename, kad be leidimo nukirtus, ar kitaip pakenkus saugotinam medžiui, pažeidėjui tenka mokėti baudą, kuri nustatoma pagal atkuriamąją medžio vertę.

Atkuriamosios vertės įkainiai netaikomi nesaugotiniems medžiams: vaismedžiams, invaziniams medžiams, tokiems kaip baltažiedės robinijos, uosialapiai klevai, taip pat jauniems medeliams, kurių kamieno skersmuo 1,3 m aukštyje mažesnis nei 20 cm (privačiuose sklypuose) ir 6 cm (valstybiniuose sklypuose) ir nuo 12 cm (pramonės, komercinės paskirties sklypuose), avarinės būklės medžiams ar augantiems ant inžinerinių tinklų. Leidimo kirsti jiems nereikia, tačiau prašoma informuoti Savivaldybę apie planuojamus darbus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją