„Grynas.lt“ redaktorė Viktorija Dačinskaitė sako, kad ši iniciatyva kilo pastebėjus, kad gyventojai mato bei patys noriai praneša apie įvairaus pobūdžio aplinkosauginius nusižengimus. Taip pat, teigia ji, svarbu, kad atsakingos institucijos būtų informuotos apie problemas ir laiku imtųsi veiksmų, kad jos būtų išspręstos.

„Įvairių gamtos švarinimo akcijų metu miškuose ir prie ežerų randamos atliekos bei pačių gyventojų fiksuojami pažeidimai, dėl kurių jie neretai kreipiasi ir į žiniasklaidą, paskatino sukurti piliečiams skirtą įrankį, kuris leistų gretai ir lengvai pranešti apie šalies teritorijoje pastebėtus aplinkosauginius nusižengimus.

Viktorija Dačinskaitė Andriaus Ufarto nuotr.

Atšilus orams vis daugiau laiko leidžiame gamtoje, taigi labiau nei bet kada galime pastebėti ne vietoje suverstą atliekų krūvą, teršiamą upę ar neteisėtai kertamus medžius. Apie tokius įvykius gyventojai galės patogiai pranešti „Svetimos gėdos“ polapyje tiesiai iš vietos pasinaudodami telefonu ar vėliau prisėdę prie kompiuterio. Tereikės Lietuvos žemėlapyje pažymėti vietą, kurioje jie aptiko pažeidimą, pridėti tai įrodančių nuotraukų ar vaizdo įrašą bei trumpą aprašymą. Ši informacija pasieks mūsų žurnalistų komandą, kurie imsis tyrimo ir bandys išsiaiškinti, kas įvyko bei kokioms institucijoms priklauso šią problemą spręsti“, – sako V. Dačinskaitė.

Gamybinės atliekos

Gyventojai galės pranešti apie skirtingų kategorijų pažeidimus: teršiamus vandens telkinius ar į aplinką leidžiamus teršalus, miškuose atsiradusius šiukšlynus, neteisėtai deginamas atliekas, kertamus medžius, skriaudžiamus gyvūnus, naikinamus retus augalus ir kita.

„Grynas.lt“ redaktorė pridūrė, kad projektas gyventojams suteiks progą asmeniškai prisidėti ne tik prie švaresnės, bet ir prie mums visiems saugesnės aplinkos kūrimo, o pažeidėjams primins, kad jų veiksmai stebimi ir neliks be atsako.

„Svetima gėda“ polapį rasite Svetimageda.delfi.lt

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės