Brakonierių ginklų ir automobilių konfiskavimas – be jokių išlygų

 (26)
Konfiskuoti brakonierių ginklus ir automobilius visais atvejais – net ir tada, jeigu jie nėra pažeidėjų nuosavybė. Tokią nuostatą numato Aplinkos ministerijos parengtos Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisos, kurioms pritarė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Jas priėmus, būtų gerokai sugriežtinta atsakomybė ir už medžioklės reikalavimų pažeidimus ir nustatytos didesnės baudos.
Šie pažeidėjai pagal naują įstatymo pataisą prarastų žydrąjį automobilį, net jei jis priklausytų kaimynui
© Utenos RAAD

Dešimteriopai padidinę įkainius už gyvūnų ištekliams padarytą žalą, jau pajutome, kad brakonierių gretos retėja. Kita svarbi priemonė kovojant su pažeidėjais – administracinės baudos. Tačiau iki šiol jos daugiau simbolinės. Todėl ir siūlome sugriežtinti pinigines sankcijas – jos padės skatinti nenaikinti gamtos“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Už aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūno garbės ir orumo įžeidimą siūloma nuo 1 tūkst. litų iki 3 tūkst. Lt bauda.
Citata

Siūlomos pataisos numato, kad už šiurkščius Medžioklės taisyklių reikalavimų pažeidimus būtų konfiskuojami jų padarymo įrankiai ir priemonės – ir šautuvai, ir automobiliai, nesvarbu, ar pažeidėjas yra jų savininkas, ar ne. Automobilis bus konfiskuojamas ir tada, jeigu juo gabenamas neteisėtai sumedžiotas gyvūnas.

Taip pat siūloma didinti baudas už medžioklės taisyklių reikalavimų pažeidimus iki 6 tūkstančių litų (dabar gali būti skirta iki 4 tūkst. Lt bauda).

Griežtesnės sankcijos numatomos ir už kliudymą vykdyti aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, aplinkosaugos pareigūno garbės ir orumo įžeidimą. Per pastaruosius trejus metus tokių pažeidimų daugėjo, prieš pareigūnus ne kartą buvo panaudota ir fizinė jėga.

Jeigu pareigūnams, vykdantiems aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, bus tyčia kliudoma tikrinti įmones, įstaigas, organizacijas ir objektus, piliečiams numatoma skirti nuo 500 Lt iki 1 tūkst. Lt baudą (dabar – nuo 200 Lt iki 400 Lt), o pareigūnams – nuo 1 tūkst. Lt iki 2 tūkst. Lt (dabar – nuo 300 Lt iki 600 Lt).

Už aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūno garbės ir orumo įžeidimą siūloma nuo 1 tūkst. litų iki 3 tūkst. Lt bauda (dabar – nuo 100 Lt iki 500 Lt), o už tokį pakartotinį pažeidimą – nuo 2 tūkst. Lt iki 4 tūkst. litų.

Parengtos ATPK pataisos numato ir daugiau su sankcijomis už gyvūnų apsaugos reikalavimų pažeidimus susijusių pakeitimų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Fotogalerijos

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)