Brakonierių amunicijoje – ir pultais valdomos povandeninės raketos

 (12)
Žiema – snaudulio metas. Bet brakonieriai tikrai nemiega. Vilniaus apskrityje, kur gyvena ketvirtadalis Lietuvos gyventojų, o miškai ir ežerai rajonuose užima daugiau nei pusę jų teritorijos, brakonieriai yra kasdienis pareigūnų galvos skausmas.
Aplinkosaugininkų reidas
© T. Janonio nuotr.

Norėdami išvengti susidūrimo su pareigūnais, brakonieriai kartais būna išties kūrybingi. Sigitas Mikėnas, Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas, laidos „Misija: Vilnija“ žurnalistams parodė įrankių kolekciją, konfiskuotą iš pažeidėjų.

Joje galima rasti įvairiausių „ginklų“ – nuo pultais valdomų poledinių raketų, skirtų tinklams pritaisyti, iki įmantriai apdirbtų metalinių padangų pjaustytuvų, per kuriuos pervažiavusio pareigūno automobilio padangos dažniausiai būna išmetamos lauk. Ir tai tik maža dalis to, kaip yra vykdomi pažeidimai ir kokių priemonių imamasi, bandant apsisaugoti nuo pareigūnų.

„Pastato budinčius asmenis. Arba, jei pastato tinklus arba kilpas miške, tai ant visų priėjimo takelių ištempia nematomus siūlus ir po dienos kitos ateina pasižiūrėti, ar kas stebi tą jų vietą. Jei siūlas nutrauktas, jie būna atsargūs“, – pasakoja S. Mikėnas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Fotogalerijos

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)