aA
Brakonieriams naktis netrukdo, bet ir nepadeda
Brakonieriams naktis netrukdo, bet ir nepadeda
© Utenos RAAD

Įvairių Lietuvos Regionų aplinkos apsaugos departamentai (RAAD) savaitgalį organizavo reidus, siekdami nusikaltimo vietoje sučiupti brakonierius. Rezultatai leidžia daryti išvadą, kad pažeidėjams tamsa netrukdo, bet ir nepadeda.

Gegužės 1 d. bendrame Alytaus RAAD ir Alytaus VPK pareigūnų reide, siekiant apsaugoti žuvų išteklius, nustebino pažeidėjų gausa. Reido metu švintant pareigūnai nuvyko į Alytaus rajone Arminų I kaime esantį Plūvijos ežerą, kur sulaikė net keturis piliečius. Asmenys žvejojo draudžiamais tinkliniais įrankiais ir buvo sugavę 1 lydeką, 1 lyną, 2 raudes, 17 karosų ir 43 karšius. Už tokią “žvejybą” piliečiams gresia administracinės baudos nuo 200 Lt. iki 700 Lt. bei teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą.

Brakonieriauja ir latviai

Gegužės 4 – sios naktį apie 1 val. Alaušo ežere (Utenos r.) Utenos RAAD buvo sulaikytas Sudeikių miestelio gyventojas, kuris trimis statomais tinklais buvo neteisėtai sugavęs 6 lydekas, 6 lynus, 62 kuojas ir 4 ešerius. Jam surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas, bus skirta administracinė bauda ir teks atlyginti 1166,94 Lt gamtai padarytą žalą.

Dar po valandos aplinkosaugininkai tame pačiame ežere po vandeniu pastebėjo judantį šviesos šaltinį. Buvo aišku, kad vykdoma neteisėta povandeninė žūklė, kadangi toks žvejybos būdas tamsiu paros metu yra draudžiamas. Tą puikiai žinodami pažeidėjai irgi gudravo. Į krantą grįžo tuščiomis, laimikį ir povandeninius šautuvus paslėpę po vandeniu. Su prožektoriumi apieškoję pakrantę ir įsitikinę, kad nieko nėra, po kiek laiko nubrido ir parsinešti laimikio. Pareigūnų pergudrauti jiems nepavyko ir pažeidėjai buvo sulaikyti su visais įkalčiais. Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes nustatyta, kad pažeidėjai – Latvijos Respublikos piliečiai, Rygos gyventojai, kurie buvo neteisėtai po vandeniu nušovę 20 lydekų, 3 lynus, 1 vėgėlę ir 1 ešerį. Pareigūnai buvo šokiruoti nušautų žuvų dydžiais. Didžiausia lydeka buvo apie 30 cm ilgio, kitos vos sprindžio dydžio, povandeninio šautuvo strėlės nuplėštomis galvomis. Vienu žodžiu visos 20 lydekų 3 kg. tikrai nesvėrė. Pažeidėjai bandė aiškinti, kad gerai nežinojo Mėgėjiškos žūklės taisyklių reikalavimų povandeninei žūklei, tačiau jiems administracinės atsakomybės išvengti nepavyks, o be to dar teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri yra 2350,77 Lt. Paimti pažeidėjų žūklės įrankiai ir nardymo įranga.

Sekančią naktį aplinkosaugininkų dėmesį patraukė šviesos šaltinis po vandeniu Ūparto ežere (Zarasų r.). Apie 2 valandą pareigūnai sulaikė ir du Biržūnų k. (Zarasų r.) gyventojus, kurie pasišviesdami prožektoriumi, pajungtu nuo automobilinio akumuliatoriaus, žeberklu badė žuvis. Pažeidėjų neteisėtas laimikis 9 lynai, 1 lydeka ir 1 karosas, kaip žala gamtai, įvertintas 490,50 Lt. Be to dar bus skirtos administracinės baudos su pažeidimo padarymo įrankių ir valties konfiskavimu.

Nelegaliai sugautas laimikis
Nelegaliai sugautas laimikis
© Alytaus RAAD nuotr.

Būtina turėti žvejo bilietus

Gegužės 4-5 dienomis Šiaulių RAAD Pakruojo rajono agentūros specialistai kartu su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais Pakruojo r. surengė reidą dvejuose Laičių ir trijuose Klovainių tvenkiniuose bei Linksmučių medžiotojų būrelio plotuose. Reido metu, buvo tikrinami meškeriotojo bilietai, bei žūklės leidimai, pagautas laimikis ir ar žvejai neteršia žūklavietės, palieka jas tvarkingas. Viso patikrinta 16 žvejų, didžioji dalis jų turėjo senus, bet dar galiojančius, leidimus žvejoti išnuomotose vandens telkiniuose. Patikrinimo metu nustatytas vienas pažeidimas - žvejas savo transporto priemonę buvo pastatęs arčiau kaip 25 m. nuo vandens telkinio. Pastarasis, vos pamatęs inspektorius, nuoširdžiai įrodinėjo, kad neva jis atvažiavęs visai nesenai ir tik ką išsitraukęs mėgėjiškos žūklės įrankius. Tačiau budrių inspektorių toks piliečio paaiškinimas neįtikino ir galiausiai pažeidėjas prisipažino, kad nusižengė mėgėjiškos žūklės taisyklių reikalavimams.

Po tvenkinių patikros nuo vėlyvo vakaro iki ankstau ryto buvo stebimi Linksmučių medžiotojų būrelio plotai. Minėtuose plotuose tą dieną vyko medžioklė, medžiojo du Linksmučių medžiotojų būrelio pogrupiai. Inspektoriai šį kartą į reidą buvo nusprendę vykti nuosavu automobiliu, o ne tarnybiniu transportu kaip įprasta, būtent dėl to didelį įtarimą sukėlė patiems Linksmučių medžiotojų būrelio medžiojusiems nariams, kurie pamanę kad jų plotuose yra nepageidaujami asmenys „brakonieriai“, nedvejodami sustojo prie automobilio ir kone „iškrapštė“ iš automobilio. Paaiškėjus, kad jų plotuose vykdomas reidas dėl gyvosios gamtos apsaugos kontrolės, buvo maloniai nustebę, kad tokiu netradiciniu būdu vykdoma kontrolė. Pareigūnai įsitikino kad medžioklės plotai yra tinkamai saugomi pačių medžiotojų. Linksmučių medžiotojų būrelis tą dieną sumedžiojo tris šernus, visi reikiami medžioklei dokumentai buvo užpildyti, kitų pažeidimų minėtuose plotuose nenustatyta.

Primename, kad nuo 2012 m. balandžio 1 dienos įsigaliojo nauja mėgėjiškos žūklės leidimų išdavimo tvarka, bei bilietų kainos. Mėgėjiškos žūklės leidimus valstybiniuose neišnuomotuose vandens telkiniuose keičia meškeriotojo bilietas. Išnuomotuose vandens telkiniuose mėgėjų žvejybai bus išduodami žūklės leidimai. Bilietus įsigyti galima internetinėje sistemoje http://alis.am.lt ir "Perlo" terminaluose.

Žvejoti nesumokėjus įmokos turi teisę tik asmenys iki 16 metų, asmenys vyresni negu 62 metų ir neįgalūs asmenys.

Pastebėję gamtosaugos pažeidimus, skambinkite šiais telefonais:

Vilniaus regionas: 8-5 2102567, 8 614 40072   
Kauno regionas: 8 37 409797, 8 686 03706
Alytaus regionas: 8 315 56745, 8 686 59494
Marijampolės regionas: 8 343 97806, 8 615 97870     
Klaipėdos regionas: 8 46 367034, 8 618 38833    
Šiaulių regionas: 8 41 596 423, 8 682 51876     
Panevėžio regionas: 8 45 508962, 8 686 92859
Utenos regionas: 8 389 69264, 8 686 48407   

Apie aplinkos ministerijos sistemos darbuotojų korupcijos ir pareigų nevykdymo atvejus galite pranešti Aplinkos ministerijos "Karštosios linijos" telefonais: (8-5) 266 35 96, (8-5) 266 35 97, (8-5) 266 35 98, (8-5) 266 2717. Autoatsakovas visą parą: (8-5) 2663598.   

www.GRYNAS.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„Ekrano“ užtvankos avarija parodė, ko galima laukti ir kitose Lietuvos vietose: pasekmių neišvengsime

Antradienį įvykusi „Ekrano“ marių užtvankos avarija, kuri ant kojų sukėlė tarnybas ir...

Sveikiname konkurso „Viskas, ką turiu žinoti apie gamtos išteklius“ laimėtojus!

Baigėsi konkursas apie darnų vystymąsi, atėjo laikas išrinkti laimėtojus.

Ragina susitvarkyti privačius miškus: pasakė, kaip iš to užsidirbti

Išaugusios net ir prastos kokybės medienos kainos, didžiulė biokuro paklausa ir artėjantis...

Įkliuvo itin žiauriu būdu gyvūnus gaudęs brakonierius - laimei, stirniną pavyko išgelbėti įspėjame, vaizdai gali šokiruoti (2)

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai iš kilpos...

Oro sąlygos koreguoja šienavimo darbus: pasakė, kada ir kaip žolė pjaunama

Šiuo metu pats šienavimo įkarštis, o dėl permainingų oro sąlygų greitai vešinti žolė...

Top naujienos

Dvaro restorane užsisakė vakarienei patiekalų: kai padavėja juos patiekė ant stalo, paprašė iš virtuvės pakviesti šefą

Latviai kalba, kad jų šalyje yra toks dvaras, kuris savo istoriniu autentiškumu ir prabanga...

Artėjant rugsėjui, mokyklinių prekių kainos viršija rekordus

Šiemet suruošti vaikus į mokyklą bus brangiau nei pernai. Pabrango uniformos, kuprinės, pratybos,...

Ekspertai: Putino paskelbti planai yra apgaulė (2)

Vakarų sankcijos kelia grėsmę iki 40 proc. Rusijos BVP , o Vladimiro Putino pareiškimai apie...

Delfi PliusPeter Martin

„Bloomberg“ šaltiniai: karas Ukrainoje turės netikėtą poveikį – šį kartą gali būti kitaip

Ukrainoje šėlstant giliausiam Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo konfliktui, Joe Bideno...

Ketvirtas kontrolinis testas Vilniuje: Lietuva – Suomija

Europos čempionatui besirengianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė ketvirtadienį Vilniuje...

Pamilusi užsienietį nuskrido į Indiją – ten motina surezgė tokią intrigą, kad lietuvei žemė išslydo iš po kojų (2)

Su vaikinu iš Indijos, tolimojo Kočino miesto, susipažinome socialiniuose tinkluose. Mūsų...

Mikroautobusą kelionėms atnaujinusios draugės išvyko į Kroatiją: papasakojo, kiek tai kainavo

Draugystė, atsitiktinumai ir noras keliauti – šių aplinkybių užteko, kad Monika ir Gabrielė...

Karas Ukrainoje. Analitikai: Rusijos kariai jau žino, kas nutiko Krymo bazėje, Maskva – sutrikusi Kyjivas: naujausias Zaporižios AE apšaudymas apgadino radiacijos matuoklius (2)

Amerikos Karinių tyrimų instituto (ISW) apžvalgoje šį kartą didžiausias dėmesys skiriamas...

Karo ekspertai: rusai atkeršijo taip, kaip moka (1)

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertų teigimu, Ukrainos...

Šarūnas Jasikevičius su šeima mėgavosi išskirtinėmis atostogomis Tanzanijoje: sugrįžo čia po penkerių metų

Dar liepos mėnesį Sicilijoje atostogavusi krepšinio trenerio Šarūno Jasikevičiaus šeima išvyko...