aA
Brakonieriams naktis netrukdo, bet ir nepadeda
Brakonieriams naktis netrukdo, bet ir nepadeda
© Utenos RAAD

Įvairių Lietuvos Regionų aplinkos apsaugos departamentai (RAAD) savaitgalį organizavo reidus, siekdami nusikaltimo vietoje sučiupti brakonierius. Rezultatai leidžia daryti išvadą, kad pažeidėjams tamsa netrukdo, bet ir nepadeda.

Gegužės 1 d. bendrame Alytaus RAAD ir Alytaus VPK pareigūnų reide, siekiant apsaugoti žuvų išteklius, nustebino pažeidėjų gausa. Reido metu švintant pareigūnai nuvyko į Alytaus rajone Arminų I kaime esantį Plūvijos ežerą, kur sulaikė net keturis piliečius. Asmenys žvejojo draudžiamais tinkliniais įrankiais ir buvo sugavę 1 lydeką, 1 lyną, 2 raudes, 17 karosų ir 43 karšius. Už tokią “žvejybą” piliečiams gresia administracinės baudos nuo 200 Lt. iki 700 Lt. bei teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą.

Brakonieriauja ir latviai

Gegužės 4 – sios naktį apie 1 val. Alaušo ežere (Utenos r.) Utenos RAAD buvo sulaikytas Sudeikių miestelio gyventojas, kuris trimis statomais tinklais buvo neteisėtai sugavęs 6 lydekas, 6 lynus, 62 kuojas ir 4 ešerius. Jam surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas, bus skirta administracinė bauda ir teks atlyginti 1166,94 Lt gamtai padarytą žalą.

Dar po valandos aplinkosaugininkai tame pačiame ežere po vandeniu pastebėjo judantį šviesos šaltinį. Buvo aišku, kad vykdoma neteisėta povandeninė žūklė, kadangi toks žvejybos būdas tamsiu paros metu yra draudžiamas. Tą puikiai žinodami pažeidėjai irgi gudravo. Į krantą grįžo tuščiomis, laimikį ir povandeninius šautuvus paslėpę po vandeniu. Su prožektoriumi apieškoję pakrantę ir įsitikinę, kad nieko nėra, po kiek laiko nubrido ir parsinešti laimikio. Pareigūnų pergudrauti jiems nepavyko ir pažeidėjai buvo sulaikyti su visais įkalčiais. Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes nustatyta, kad pažeidėjai – Latvijos Respublikos piliečiai, Rygos gyventojai, kurie buvo neteisėtai po vandeniu nušovę 20 lydekų, 3 lynus, 1 vėgėlę ir 1 ešerį. Pareigūnai buvo šokiruoti nušautų žuvų dydžiais. Didžiausia lydeka buvo apie 30 cm ilgio, kitos vos sprindžio dydžio, povandeninio šautuvo strėlės nuplėštomis galvomis. Vienu žodžiu visos 20 lydekų 3 kg. tikrai nesvėrė. Pažeidėjai bandė aiškinti, kad gerai nežinojo Mėgėjiškos žūklės taisyklių reikalavimų povandeninei žūklei, tačiau jiems administracinės atsakomybės išvengti nepavyks, o be to dar teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri yra 2350,77 Lt. Paimti pažeidėjų žūklės įrankiai ir nardymo įranga.

Sekančią naktį aplinkosaugininkų dėmesį patraukė šviesos šaltinis po vandeniu Ūparto ežere (Zarasų r.). Apie 2 valandą pareigūnai sulaikė ir du Biržūnų k. (Zarasų r.) gyventojus, kurie pasišviesdami prožektoriumi, pajungtu nuo automobilinio akumuliatoriaus, žeberklu badė žuvis. Pažeidėjų neteisėtas laimikis 9 lynai, 1 lydeka ir 1 karosas, kaip žala gamtai, įvertintas 490,50 Lt. Be to dar bus skirtos administracinės baudos su pažeidimo padarymo įrankių ir valties konfiskavimu.

Nelegaliai sugautas laimikis
Nelegaliai sugautas laimikis
© Alytaus RAAD nuotr.

Būtina turėti žvejo bilietus

Gegužės 4-5 dienomis Šiaulių RAAD Pakruojo rajono agentūros specialistai kartu su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais Pakruojo r. surengė reidą dvejuose Laičių ir trijuose Klovainių tvenkiniuose bei Linksmučių medžiotojų būrelio plotuose. Reido metu, buvo tikrinami meškeriotojo bilietai, bei žūklės leidimai, pagautas laimikis ir ar žvejai neteršia žūklavietės, palieka jas tvarkingas. Viso patikrinta 16 žvejų, didžioji dalis jų turėjo senus, bet dar galiojančius, leidimus žvejoti išnuomotose vandens telkiniuose. Patikrinimo metu nustatytas vienas pažeidimas - žvejas savo transporto priemonę buvo pastatęs arčiau kaip 25 m. nuo vandens telkinio. Pastarasis, vos pamatęs inspektorius, nuoširdžiai įrodinėjo, kad neva jis atvažiavęs visai nesenai ir tik ką išsitraukęs mėgėjiškos žūklės įrankius. Tačiau budrių inspektorių toks piliečio paaiškinimas neįtikino ir galiausiai pažeidėjas prisipažino, kad nusižengė mėgėjiškos žūklės taisyklių reikalavimams.

Po tvenkinių patikros nuo vėlyvo vakaro iki ankstau ryto buvo stebimi Linksmučių medžiotojų būrelio plotai. Minėtuose plotuose tą dieną vyko medžioklė, medžiojo du Linksmučių medžiotojų būrelio pogrupiai. Inspektoriai šį kartą į reidą buvo nusprendę vykti nuosavu automobiliu, o ne tarnybiniu transportu kaip įprasta, būtent dėl to didelį įtarimą sukėlė patiems Linksmučių medžiotojų būrelio medžiojusiems nariams, kurie pamanę kad jų plotuose yra nepageidaujami asmenys „brakonieriai“, nedvejodami sustojo prie automobilio ir kone „iškrapštė“ iš automobilio. Paaiškėjus, kad jų plotuose vykdomas reidas dėl gyvosios gamtos apsaugos kontrolės, buvo maloniai nustebę, kad tokiu netradiciniu būdu vykdoma kontrolė. Pareigūnai įsitikino kad medžioklės plotai yra tinkamai saugomi pačių medžiotojų. Linksmučių medžiotojų būrelis tą dieną sumedžiojo tris šernus, visi reikiami medžioklei dokumentai buvo užpildyti, kitų pažeidimų minėtuose plotuose nenustatyta.

Primename, kad nuo 2012 m. balandžio 1 dienos įsigaliojo nauja mėgėjiškos žūklės leidimų išdavimo tvarka, bei bilietų kainos. Mėgėjiškos žūklės leidimus valstybiniuose neišnuomotuose vandens telkiniuose keičia meškeriotojo bilietas. Išnuomotuose vandens telkiniuose mėgėjų žvejybai bus išduodami žūklės leidimai. Bilietus įsigyti galima internetinėje sistemoje http://alis.am.lt ir "Perlo" terminaluose.

Žvejoti nesumokėjus įmokos turi teisę tik asmenys iki 16 metų, asmenys vyresni negu 62 metų ir neįgalūs asmenys.

Pastebėję gamtosaugos pažeidimus, skambinkite šiais telefonais:

Vilniaus regionas: 8-5 2102567, 8 614 40072   
Kauno regionas: 8 37 409797, 8 686 03706
Alytaus regionas: 8 315 56745, 8 686 59494
Marijampolės regionas: 8 343 97806, 8 615 97870     
Klaipėdos regionas: 8 46 367034, 8 618 38833    
Šiaulių regionas: 8 41 596 423, 8 682 51876     
Panevėžio regionas: 8 45 508962, 8 686 92859
Utenos regionas: 8 389 69264, 8 686 48407   

Apie aplinkos ministerijos sistemos darbuotojų korupcijos ir pareigų nevykdymo atvejus galite pranešti Aplinkos ministerijos "Karštosios linijos" telefonais: (8-5) 266 35 96, (8-5) 266 35 97, (8-5) 266 35 98, (8-5) 266 2717. Autoatsakovas visą parą: (8-5) 2663598.   

www.GRYNAS.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Ginčuose dėl pakuočių atliekų tvarkymo padėtas taškas: nugalėjo paslaugų kokybė (2)

Seimas pritarė Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimams. Naujoje įstatymo...

Klaipėdos jūrų uosto akvatorijoje pastebėta teršalų dėmė

Ketvirtadienio pavakarę Klaipėdos jūrų uosto akvatorijoje, ties „Vakarų laivų gamyklos”...

Žaliųjų atliekų tvarkymas: patarė, kur dėti nupjautą žolę ir nužydėjusias gėles

Sodo ir daržo darbams įsibėgėjus, kieme ar balkone gali tekti tvarkytis iki vėlyvo rudens. Tiesa,...

Aplinkosaugininkai dėl į Nemuną Kaune tekančių teršalų prašo skelbti ekstremalią situaciją Papildyta 16:10 (17)

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) dėl taršos produktų, tekančių į Nemuno upę Kaune ties M....

Aplinkosaugininkai tikrino plaukiojančius ežeruose: primena, kaip negauti baudos (2)

Marijampolės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, kartu su Lietuvos transporto saugos...

Top naujienos

Sureagavo į Lukašenkos pareiškimus: ragina telkti kuo daugiau pajėgų Raudonojo kryžiaus atstovė: tikėtis galima visko (220)

Nevyriausybinė organizacija Lietuvos Raudonasis Kryžius ragina Lietuvą nedelsiant telkti jėgas,...

Antikvarinių papuošalų lobynas, kuriam neatsispyrė nei Statkevičius, nei į Lietuvą užsukusi Holivudo aktorė (5)

„ Antikvariniai papuošalai – išskirtinumas, laiko patikrinta kokybė ir prieskonis iš...

„Bloomberg“: Putino ir Bideno susitikimo metu – neramus signalas iš Baltijos šalių

JAV prezidentas Joe Bidenas sakė tikįs, kad susitikimas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu...

Profesorė: galbūt vertėtų pagalvoti apie „AstraZenecos“ atsisakymą (206)

Kodėl Europos vaistų agentūros (EVA) aukšto rango pareigūnas pareiškė, kad gali būti verta...

Andrius Užkalnis | D+

Iššifruoti Rusiją. Pasipūtėliškas filmas parodė Sovietų Sąjungos gėdą

Šiame epiniame šnipų seriale jau pavadinimas yra su klaida, ir šiaip pavadinime yra sudėta...

Po pertraukos į aikštę išbėgusi žvaigždė išvedė Belgiją į atkrintamąsias (35)

Belgijos rinktinė turėjo labai daug sunkumų Europos čempionato B grupės rungtynėse su Danija,...

Europos Havajais vadinama sala vilioja lietuvius: „viskas įskaičiuota“ poilsis – ne tik Turkijoje (2)

Jūs atvykote į rojų žemėje – taip dažnai mėgsta sakyti gidai, vos tik Korfu saloje...

Karantinas pakeitė apsipirkimo įpročius: gyventojai neskuba į fizines parduotuves (3)

Nors fizinės prekybos vietos, laikantis COVID-19 saugumo reikalavimų, veiklą vykdyti gali jau...

Įtampa neleidus Kaune rengti LGBT eitynių: ekspertas atvirai – tai dugnas (706)

Kauno savivaldybė nesuteikė leidimo organizuoti LGBT eitynes miesto centre, motyvuojant kad...

Transliacija / Yugo broliai. 9 serija

Tai atostogų planas be plano. Keturi vyrukai, du Yugo automobiliai, kurie traktuojami kaip blogiausi...