Kriminalinės policijos pareigūnai aptiko daugiau nei tikėjosi. Juos nustebino ne tik nelegaliai laikomų ginklų arsenalo gausa, bet ir sudėtingos bei profesionalios jų konstrukcijos, įvairūs brakonieriavimui skirti įrankiai.

Per pirmąją kratą, vykusią vyriškio gyvenamosiose patalpose, esančiose Bebrų gatvėje, rastas už lentų paslėptas ypač geros konstrukcijos šaunamasis ginklas su profesionaliu dieninio matymo optiniu taikikliu ir garso slopintuvu bei naktinio matymo optikos įranga. Minėti radiniai buvo naudojami Rusijos armijoje. Taip pat aptikta daug brakonieriavimui skirtos įrangos (žeberklas, keturi statomi tinklai, keturios ežerinės ir keturios upinės žuvų gaudyklės (venteriai), 12 spąstų, skirtų žvėris sulaikyti už galūnių), per 30 šaudmenų, tinkamų šaudyti iš automatinio šautuvo, ir lankas su dviejų tipų strėlėmis.

Visos strėlės – keliančios pavojų gyvybei, tačiau penkios iš jų ypač stipraus žalojamojo poveikio. Radus išslapstytus ginklus ir kitus daiktus, dar aptikta keturios šaldytos bebrų uodegos.

Tęsiant tyrimą, kratos veiksmai persikėlė į šalia esantį giminaičių namą, toje pačioje gatvėje. Per antrąją kratą rastas dar vienas paslėptas šaunamasis ginklas su optiniu taikikliu ir garso slopintuvu bei 125 šaudmenys. Neliko teisėsaugininkų nepastebėti ir trys išdoroti kiškiai bei viena stirna.

Alytaus teisėsaugininkams aktyviai talkino Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos darbuotojai. Pastarieji ne tik skirs administracinę nuobaudą už nelegaliai laikytus medžioklei ir žvejybai skirtus įrankius, bet ir pateiks ieškinį dėl gamtai padarytos daugiau nei 13 tūkst. litų žalos.

Dviem paroms sulaikytam įtariamajam gresia ir baudžiamoji atsakomybė dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais bei šaudmenimis. Jis gali būti nubaustas laisvės atėmimu iki penkerių metų.