aA
Per mėnesį trukusią akciją „Atliekų vežimas“ Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai surengė 71 reidą ir patikrino 603 transporto priemones, iš kurių 4 vykdė tarpvalstybinius ir 107 vietinius atliekų vežimus. Akcijos laikotarpiu nustatyti 23 pažeidimai, teigiama pranešime spaudai.
Šiukšlių maišas
Šiukšlių maišas
© Shutterstock

Aplinkos apsaugos departamentas, efektyvindamas kontrolę ir vykdydamas atliekų vežimo pažeidimų prevenciją, kad atliekos būtų vežamos pagal teisės aktuose reglamentuojamą tvarką (t. y., kad atliekų vežėjas turėtų atliekų vežimą lydinčius dokumentus, oficialų vežėjo statusą ir mokėtų mokesčius), surengė aplinkosauginę akciją „Atliekų vežimas“.

Per reidus buvo stabdomos transporto priemonės ir tikrinami gabenant atliekas reikalingi dokumentai, apžiūrimi vežami kroviniai.

„Per mėnesį trukusią akciją AAD valdybos patikrino daugiau nei 600 transporto priemonių, 111 jų vežė atliekas. Kadangi buvo nustatyti 23 pažeidimai, esame tikri, kad tokios akcijos pasiteisina – mūsų tikslas, kad tokių pažeidimų apskritai neliktų“, – sako Aplinkos apsaugos departamento Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus vedėja Jurgita Malskaitienė.

Dažniausi pažeidimai buvo susiję su neužpildytais atliekų vežimo važtaraščiais, neuždengtu tentu. Pasitaikė ir nelegalių atliekų vežimo atvejų, taip pat kai kurie transporto vairuotojai neturėjo lydraščio ar, patikrinus vežėją, buvo nustatyta, kad GPAIS sistemoje nevedama apskaita ir kt.

„Tokio pobūdžio akcijos itin svarbios nusižengimų prevencijai: mūsų tikslas – ne tik bausti ar užkirsti kelią galimiems pažeidimams, bet ir skatinti laikytis aplinkos apsaugos įstatymų ir veiklą vykdyti pagal visus reikalavimus“, – sako J. Malskaitienė.

Prie šios aplinkosaugininkų akcijos prisijungė ir kitų tarnybų pareigūnai bei specialistai.

Vilniaus valdyboje surengta 10 reidų. Patikrintos 55 transporto priemonės – iš jų 3 vykdė tarptautinius vežimus, 40 – vietinius. Nustatytas vienas pažeidimas – lydraštyje nurodytos atliekos nesutapo su vežamomis atliekomis.

Utenos valdyboje surengti 8 reidai. Patikrintos 85 transporto priemonės, 4 iš jų vykdė vietinius atliekų vežimus. Per patikrinimus pažeidimų nenustatyta.

Panevėžio valdyboje surengta 16 reidų. Patikrintos 156 transporto priemonės, 33 iš jų vykdė vietinius atliekų vežimus. Per reidus nustatyta pažeidimų.

Vienoje transporto priemonėje per patikrinimą nustatytas fizinis asmuo, vykdantis neteisėtą plastiko atliekų (buferių) surinkimą ir vežimą.

Per kitus patikrinimus nustatyta neatitikimų atliekų vežimo važtaraštyje ir GPAIS lydraštyje, vežamos atliekos neatitiko nurodytųjų. Taip pat aptikta, kad bendrovė, turinti vykdyti atliekų darytojo apskaitą, to nedaro.

Per reidus aplinkosaugininkai nustatė pažeidimų dėl nevedamos GPAIS apskaitos, taip pat aptiko neteisėtą metalo laužo supirktuvę.

Marijampolės valdyboje surengti 7 reidai. Patikrintos 223 transporto priemonės, iš jų 5 vykdė vietinius vežimus. Pažeidimų nenustatyta.

Klaipėdos valdyboje surengta 10 reidų. Patikrintos 137 transporto priemonės, iš jų 119 vykdė vietinius vežimus. Nustatytas vienas pažeidimas – asmuo, gabendamas atliekas, neturėjo lydraščio.

Alytaus valdyboje surengtas 1 reidas. Patikrinta viena transporto priemonė, vykdanti tarptautinį atliekų vežimą. Pažeidimų nenustatyta.

Kauno valdyboje surengti 8 reidai, patikrintos 77 transporto priemonės, iš jų 25 vykdė vietinius vežimus. Nustatyti 5 pažeidimai. 4 susiję su neužpildytais atliekų važtaraščiais ir nepritvirtintais tentais.

Dar vienas pažeidimas užfiksuotas remiantis atliekų tvarkymo reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų nevykdymu, kai atliekos buvo surinktos ir gabenamos neturint teisės užsiimti tokia veikla.

Šiaulių valdyboje surengta 10 reidų. Nustatyta 10 pažeidimų.

Visą birželį buvo vykdoma tiek tarpvalstybinių, tiek vietinių atliekų vežimo keliuose pažeidimų prevencija. Kad užkardytų atliekų vežimą nesilaikant teisės aktų reikalavimų, aplinkosaugos pareigūnai tikrino atliekų pakrovimo ir iškrovimo vietas, transporto priemones.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
4.0000

Kone kas antras lietuvis gerdamas gėrimą naudoja šiaudelį: sako, kad skaniau ir patogiau (2)

Nuo liepos pradžios Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, parduotuvėse nebegalima įsigyti...

Darbinga savaitė aplinkosaugininkams: gavo beveik 800 pranešimų apie pažeidimus

Liepos 19–25 d. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba apie galimus...

Buriuotojai leidosi į tradicinį Kuršių nerijos paplūdimių tvarkymo žygį: surinktas kubinis metras šiukšlių (2)

Liepos 27 d., antradienį, kelios dešimtys 54-osios „ Kuršių marių regatos “ dalyvių, jų...

Mažeikių aplinkosaugininkai patikrino poilsiautojus ir žvejus: nustatė 6 pažeidimus (6)

Mažeikių aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su neetatiniais aplinkos apsaugos...

Aplinkosaugininkai primena: už ražienų, žolės ir šiaudų deginimą skiriamos baudos (1)

Prasidėjus javapjūtei ir laikantis karštam sausam orui, aplinkosaugininkai įspėja, kad griežtai...

Top naujienos

Istoriniame Latvijos mieste atrado kardinaliai pasikeitusį kvartalą: vakarais čia plūsta jaunimas, o būsto kainos jau kaip Rygoje (13)

Kuržemės centre, Latvijoje , yra vieta, kurią istorijos, gamtos ir gastronomijos mėgėjai vertina...

Vytautė Merkytė | D+

Apokalipsė, kuri neatėjo: įtikėję, kad ateities nėra, sektos nariai atsisakė dirbti ir naujas aukas verbavo per seksą

Michaelo Youngo vaikystė buvo neįprasta: berniukas uoliausiai iš savo brolių ir seserų apsiėmė...

Pažintis su keturiais nelegalais Dieveniškėse: niekur neskubėdami paprašė išvirti kavos (471)

Lietuvos pasienyje, Šalčininkų rajono Dieveniškių kaimelyje, kur būriai žmonių protestuoja...

Atostogos gali būti kitokios, nei tikitės: Kroatija ir Juodkalnija dėl koronaviruso ribos pramogas (21)

Lietuvių pamėgtos atostogų šalys Adrijos jūros pakrantėje – Kroatija ir Juodkalnija...

Gyventojai tūžta ant būsto administratoriaus: po brangaus remonto laiptai atrodo kaip po karo, bet pavojaus niekas netvarko (78)

Vilniuje, Karoliniškėse, esančio daugiabučio gyventojų kantrybė trūko – laiptų remontą...

11 metrų baudinių seriją pralaimėjusi „Sūduva“ baigė savo žygį Europoje „Kauno Žalgiris“ finišavo beviltiškai, krito ir „Panevėžys“ (69)

Lietuvos futbolo klubams ketvirtadienio vakaras buvo kaip niekad įtemptas – net trys A lygos...

„Socialdarbiečiai“ keičia pavadinimą – tampa Lietuvos regionų partija (102)

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų darbo partija ketvirtadienį Kernavėje vykusiame neeliniame...

Tankiau lankysis lietus

Orų pobūdis Lietuvoje keičiasi. Virš Šiaurės Europos išplitus žemo atmosferos slėgio laukui...

Penktadienį Tokijuje – pirmojo lietuvių medalio laukimas, Gudžiaus metimai ir motyvuoti plaukikai kas, kur, kada (17)

Penktadienį, liepos 30-ąją, Tokijo olimpinėse žaidynėse varžysis 10 Lietuvos sportininkų –...

Agnė Keizikienė | D+

Vis dažniau poros atostogauja atskirai: psichologė išdėstė, kam tai gali būti naudinga, o kam – pirmas žingsnis skyrybų link

Sutikite, jei vieni atostogaudami kartu su antrąja puse džiaugiasi nuolatiniu laiku kartu, kitus tai...