AAA vadovas: anglies dioksido emisijos nėra pagrindinė globalinio atšilimo priežastis

 (15)
JAV aplinkos apsaugos agentūros (AAA) vadovas Scottas Pruitas teigia netikįs, kad anglies dioksido emisijos yra pagrindinis globalinio atšilimo sukėlėjas, rašo „Bloomberg“.
© Vida Press

„Tiksliai išmatuoti žmogaus veiklos įtaką klimatui itin sudėtinga. Nesutariame dėl žmogaus veiklos įtakos masto. Tad ne, aš nemanyčiau, kad tai yra pagrindinė globalinio atšilimo priežastis“, – interviu CNBC televizijai teigė S. Pruitas.

Praėjusį mėnesį prisaikdintas S. Pruitas teigė manąs, kad žmonės kalti dėl klimato kaitos, bet taip pat sakė nežinantis, kiek stipri jų įtaka.

S. Pruitas teigimu, šiuo klausimu reikia daugiau diskutuoti bei jį analizuoti.

AAA vadovo komentarai netrukus sulaukė atsako iš jo kritikų Kongrese.

„Aš manau, kad ponas S. Pruitas menkai supranta klimato kaitą ir jo pažiūros tiesiogiai prieštarauja daugumos mokslininkų nuomonei. Tai yra liūdna, žinant, kad jis vadovauja AAA“, – kalbėjo senatorius bei buvęs kandidatas į JAV prezidentus Bernie Sandersas.

„Štai kodėl mes turėjome nepatvirtinti jo kandidatūros. Jis nekvalifikuotas šiam darbui. Jis susilaikė per savo patvirtinimo posėdį, bet nėra jokių abejonių, kad S. Pruitas neigia klimato kaitą“, – agentūros vadovą kritikavo aktyviai klimato kaitos klausimais pasisakantis Havajų demokratas Brianas Schatzas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Fotogalerijos

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)