Ar beždžionė gali tapti modernaus meno genijumi? Pasirodo, gali

Aš tiesiog dievinu gerą pokštą. Ypač tokį, kuris apkvailina būrį vadinamųjų meno kritikų.

Ši konkreti apgavystė turėtų pradžiuginti visus. Išskyrus tuos apsimetėlius, kurie baigė dailės, ar kokia kitą akademiją, pasivadino meno kritikais ir "atrado" gilesnę prasmę beprasmiškose ir kvailose teplionėse.

Idėjos autorius - žurnalistas Ake Axelssonas, kuris nusprendė meno kritikams pristatyti Pierro Brassau 1964 metais sukurtus abstraktaus meno šedevrus.

Iš tiesų Pierras Brassau net neegzistavo, o visi jo darbai buvo sukurti ketverių metų šimpanzės vardu Piteris. Šimpanzei tiesiog buvo duoti teptukai ir šiek tiek dažų, o toliau jis galėjo daryti ką tik panorėjęs.

Idėjos esmė - išsiaiškinti, ar kritikai gali atskirti tikrą avangardinį meną nuo atsitiktinio šūdo padaryto su popieriaus lapu, dažais ir teptuku (kai kas gali ginčytis, kad tai tas pats dalykas).

Pokštas suveikė. Jie negalėjo rasti skirtumų.

"Brassau piešia su galingais potepiais, tačiau ir su akivaizdžiu pasiryžimu. Jo teptupo potepiai sukasi su įsiutusiu išrankumu. Pierras yra menininkas, kuris atlieka savo darbą su delikatumu, būdingu baleto šokėjams", - sakė meno kritikas Rolfas Anderbergas.

Būtent tokie dalykai daro mane laimingu.

0 pasidalinimai
20/4
balsai

Komentuok!