„Goodlife” sporto klubo masažuotoja Renata Kievinaitė taip pat neabejoja masažo galia ir atskleidžia svarias priežastis masažui pamėgti.

- Kokiais atvejais būtina ne tik sportuoti, bet ir išnaudoti masažo teikiamas naudas?

- Sportuoti būtina visiems, o masažo taip pat vertėtų nepamiršti kaip vienos iš pagalbinių priemonių kasdienės veiklos kokybei pagerinti. Intensyviai sportuojantiems rekomenduoju masažą raumenų įtampos mažinimui, o nesportuojantiems masažas padės atpalaiduoti dėl fizinės veiklos nebuvimo nusilpusius raumenis.

Be abejo, dažniausiai masažą visi prisimena po traumų bei tada, kai kūną ima varstyti įvairaus pobūdžio skausmai. Dar vis labai dažnai tenka išgirsti, noriu masažo, nes skauda nugarą, kaklą, mentis, juosmeninę dalį. Ne maža dalis klientų skundžiasi ir nuovargiu, nemiga bei galvos skausmais, o tai taip pat dažnai susiję su įtampa pečių juostoje. Tad masažas padeda pagerinti ir emocinę būseną, nuimti nervinę įtampą.

- Panašu, kas ne visas problemas galima išspręsti vien sporto pagalba. Kaip masažas prisideda prie gyvenimo kokybės gerinimo?

- Pagrindinė žmogaus problema – netaisyklinga laikysena, o tai automatiškai išprovokuoja vienų raumenų persitempimą dėl per didelio krūvio, o kitų – nuo per mažo. Tikrai ne visada užtenka vien fizinio aktyvumo tiems raumenims atpalaiduoti bei atstatyti.

Masažo pagalba raumenys veikiami labai koncentruotai ir tikslingai, tad jie tampa elastingesni, o sąnariai judresni. Masažo metu taip pat galima diagnozuoti, kurios kūno dalys stiprios, o kurios ne, jis padeda taisyti tam tikras asimetrijas.

- Po intensyvesnių treniruočių neretai skauda raumenis, ar masažo pagalba galima būtų tuos skausmus palengvinti?

- Žinoma, galima ir net būtina po intensyvaus krūvio atpalaiduoti raumenis. Tačiau tenka pastebėti, kad tokių skausmų prevencijai tikrai ne mažai padėtų ir nesudėtingi tempimo pratimai, kurie reikalingi ir kasdienėje veikloje. Sportuojantieji akcentuodamiesi į raumenis bei jėgą lavinančius judesius dažnai pamiršta tempimo judesius, o tai labai svarbu raumenų sveikatai ir puikiai formai palaikyti.

- Skausmingi taškai, sutrumpėję raumenys taip pat reikalauja ypatingo dėmesio?

- Skausmingų taškų turime visi. Taip vadinami trigeriniai taškai susiformuoja raumenyje, ir net liečiant kartais jie būna skausmingi. Tokius taškus būtina išmasažuoti, atpalaiduoti visą raumenį taip, kad skausmas pasišalintų. Nekreipiant dėmesio tokiose vietose gali atsirasti rimtesnių problemų, uždegiminių procesų, sąnarių pakitimų. Dėmesį reikia atkreipti į bet kokį skausmą.

Būtina stebėti, kada skauda, kiek laiko skauda, kaip skauda. Jei skausmas ūmus, dažnai pasikartojantis arba lėtinis ir tęsiasi ilgiau nei 6-12 savaičių, reikėtų kreiptis į medikus. Jei nepadeda skausmo sumažinti teisingai pasirinktas fizinis aktyvumas, poilsis ar masažai, tai gali būti signalas, kad yra rimtesnių problemų.

O sutrumpėjęs raumuo – tai pertemptas raumuo. Skamba gal ir keistai, tačiau raumenys gali persitempti ir dėl per didelio krūvio, ir dėl fizinio krūvio nebuvimo. Jei jūs dažniausiai tik sėdite, tam tikros raumenų grupės taip pat persitempia ir sutrumpėja. Taip pamažu formuojasi kūno asimetrija.

- O ar masažą rekomenduotumėte metantiems svorį?

- Metantiems itin didelį svorį masažas gali pagelbėti sprendžiant odos susitraukimo problemą. Speciali technika bei priemonės padės odai atgauti elastingumą ir išvengti strijų. Kovojantiems su mažesniu antsvoriu bei norintiems tik padailinti kūno formas masažas taip pat gali padėti sutvarkyti poodinį riebalinį sluoksnį bei poodinį jungiamąjį audinį.

Poodiniame sluoksnyje dažnai netolygiai pasiskirsto riebalai, sutrinka skysčių cirkuliacija, atsiranda gumbeliai, juos masažo metu galima išmasažuoti, taip pat suaktyvinama kraujotaka, medžiagų apytaka, audiniuose pagerėja deguonies pasisavinimas, skysčių cirkuliacija.

- O ar galima perdozuoti masažo? Kiek dažnai juo galime mėgautis?

- Tai labai individualu. Nuolat sportuojančiam žmogui, bet ne profesionaliam sportininkui, vieno raumenis atpalaiduojančio masažo per savaitę tikrai pakanka.

Kartais vertėtų atlikti ir keleto masažų kursą, tačiau tai neturėtų virsti kasdiene rutina. Reikėtų atminti, kad masažas taip pat yra fizinis krūvis raumenims, o kasdien masažuojant jie gali pervargti, nespėti atsistatyti.

Atostogų metu, kai neužsiimate jokia fizine veikla, galima būtų išbandyti ir kasdienių masažų kursą, tačiau kiekvieną dieną reikėtų akcentuoti vis kitą kūno dalį ar raumenų grupę.