„Man tai yra paradoksas, kad visas maistas, kuris man buvo skanus tapo nebeskanus,“ – sako Julija, kuri maždaug per pusmetį ne tik numetė daugiau nei 15 kilogramų, bet ir yra viena iš apimčių mažinimo rekordininkių (sumažino apimtis 56 centimetrais).
© Asmeninio albumo nuotr.

Kartu su Julija kalbėjome, kas pasikeitė numetus svorį, kaip keitėsi mityba ir kokie ateities planai.

Pradėkime viską nuo pat pradžių. Julijos lieknėjimo kelionė prasidėjo vasarą. Pati mergina sako apgailestaujanti, kad po pirmojo mėnesio teko padaryti pertrauką: pokyčiai darbe ir komandiruotės užsienyje sutrukdė lankyti lieknėjimo užsiėmimus.

Praėjus dviem mėnesiams Julija su nekantrumu sugrįžo atgal siekti užsibrėžto tikslo – aktyviau leisti laisvalaikį ir jaustis geriau. Paklausta, kaip prasidėjo jos lieknėjimo kelionė mergina atsako tiesiai šviesiai: „Buvau sunkiame gyvenimo etape ir pradėjau galvoti, ko aš iš tikrųjų noriu. Jaučiau, kad auga svoris, kad savimi nesirūpinu ir natūraliai atėjo metas kažką keisti. Seniau mėgdavau sportuoti, kad ir pažaisti krepšinį. Viena draugė sakė, kad lankė užsiėmimus „Lieknėjimo centre“ ir jai labai patiko. Tada ir aš pabandžiau. Neatėjau su tikslu numesti X kilogramų, atėjau su tikslu turėti aktyvų laisvalaikį, kurio pasekoje žinojau, kad nukris ir kažkiek kilogramų.“

Julija lankė lieknėjimo grupę tris kartus per savaitę. Kadangi vienas užsiėmimas užtrunka dvi valandas, galima pagalvoti, kad daugiau niekam nebelieka laiko. Paklausus apie tai, Julija tik šypteli ir atsako: „Kai pradėjau sportuoti, man tarsi sparnai užaugo ir, atrodo, atsirado tiek energijos ir noro kažką daryti. Nors atrodo, kad laiko tai turėtų daug atimti, bet tada tu žinai, kad pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį sportuosi, tai antradienio ir ketvirtadienio vakarai yra laisvas laikas ir tada jau nori kažką naudingo nuveikti. Man tas labai pasijautė, kad pradėjau vertinti savo laiką, geriau jį planuotis ir tiesiog daugiau nuveikti. Anksčiau taip nebūdavo, o dabar viskas natūraliai išeina.“

Lieknėjimo programoje dalyvės ne tik tris kartus per savaitę sportuoja, bet ir dalyvauja mitybos specialisto bei psichologės paskaitose. Julija dar ir šiandien prisimena mitybos specialisto paskaitą: „Labai padėjo Tomo Lenart patarimas pasirašyti, ką valgai. Daug kas klausė numetus svorio: „ką darei?“, „ką valgei?“, o iš tikrųjų tereikia pažiūrėti į save – juk esame tai, ką valgome, o kai pradedi rašyti, labai greitai galima pamatyti, ką tu dedi į burną.“

Visi žino, kad be suderintos ir pilnavertės mitybos labai sunku numesti svorio ir jį išlaikyti, Julija išduoda paslaptį, ką ji keitė savo mityboje: „Aš atsirinkau tai, ką pakeisti man asmeniškai yra lengviausia. Nuo ko aš pradėjau? Pašalinau garnyrą iš savo pietų – pakeičiau jį tiesiog didesniu kiekiu daržovių. Po to truputėlį pakeičiau ir pusryčius. Man atrodo, kad sunkiausia yra viską pakeisti vienu metu ir dar kardinaliai, manau, kad tuomet trūksta valios laikytis sveikos mitybos principų ir gali baigtis blogai.”

Mergina prisipažįsta anksčiau nemėgusi kruopų. Tačiau niekur neskubėdama nusprendė kartą, du per savaitę pusryčiams valgyti grikių košę ir net nepastebėjo, kaip natūraliai pamėgo grikius. Julija pabrėžia: „Svarbu savęs nekankinti ir pasirinkti, kokie pokyčiai tau yra priimtini“.

Paklausėme Julijos, ką ji galėtų patarti kitoms moterims, norinčioms numesti svorio – „Man atrodo, kad tai yra sprendimas, kurį tu turi priimti visam gyvenimui. Reikia į savo dieną, savaitę, mėnesį įtraukti aktyvų laisvalaikį. Juk daugelis iš mūsų dirba sėdimus darbus ir panašiai.

Mažai kas rūpinasi savimi taip, kaip derėtų. Darant tokį sprendimą, svarbiausia suprasti – tai nėra savaitei ar mėnesiui. Kai ką tai atbaido, kai kas kažką daro mėnesį, tada meta ir stebisi, kodėl grįžta, nes tiesiog tai darė laikinai. Jei nusprendei gyventi aktyviau, turi suprasti, kad visada turi būti aktyvus – vieną mėnesį gali sportuoti salėj, kitą – plaukioti ir pan. Man atėjo toks jausmas, kad reikia tą daryti jeigu nori būti sveikas ir gražus, tikiuosi ateis ir kitoms.

Pačios pirmos treniruotės ir pirmas mėnesis yra sunkiausi. Bet svarbiausia - nesustoti. Aš pažadėjau sau, nes kam daugiau gali pažadėti, jeigu ne sau? Taigi reikia tos tokios vidinės stiprybės, motyvacijos nemesti, jei yra sunku ar nepatinka. Reikia atrasti, kas patinka ir nepasiduoti, o jei nepatinka – keisti.“

„Julija ne tik labai dailiai sulieknėjo. Dabar jos entuziazmas ir pasiekimai įkvepia ir kitas lieknėjimo grupės dalyves nesustoti pusiaukelėje ir rinktis sveiką gyvenimo būdą“, – sako lieknėjimo centro vadovė Lina Smaidrytė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Liga, prasidedanti lengvu dilgčiojimu kojose

Jei tikėti fizikos dėsniais, para trunka 24 valandas. Kadangi pažįstu visą tuntą Super Moterų,...

Nesiseka numesti svorio? Padėkite kepenims (16)

Mados industrija yra demokratiška, nes kuria naujus drabužius ne tik liekniems, bet ir apkūniems...

Venų ligos vargina ir jauną, ir seną – ką daryti, norint išvengti operacijos (5)

Sunkumas kojose, nuovargis, veržimas, mėšlungis naktį. Pažįstamas jausmas? Tai ženklai,...

Populiarėja joga, kurioje nėra jokių tabu (52)

Vieniems joga atrodo vaistas nuo visų šiuolaikinio gyvenimo ligų – streso, įtampos, nuo...

Niekaip nepavyksta sulieknėti? Kaltininkas gali būti vienas hormonas (16)

Kartais dedama tikrai daug pastangų tam, kad ištirptų nepageidaujami kilogramai, tačiau visos...

Top naujienos

Adolfo Ramanausko-Vanago palaikų paieškų detektyvas: archeologus bandė paklaidinti veikėjai iš praeities (648)

Ne visi norėjo, kad Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago palaikai būtų atrasti....

Jaunos šeimos galės prašyti paramos būstui regionuose papildyta 10:58 (23)

Ketvirtadienį Seimas priėmė Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms...

Užupio gyventojai pakraupę: dailininkas Cicėnas paliko savo šunį supūti (6)

Emigravęs dailininkas Linas Cicėnas Užupyje paliko supūti savo šunį – kritinės būklės...

Ketvirtadienį vakarinėje Lietuvoje galimas smarkus lietus, vėjas, perkūnija (1)

Ketvirtadienį vakarinėje Lietuvos dalyje galimas smarkus lietus, stiprus vėjas, perkūnija,...

Ėmusis tokio verslo liūdna nebus (14)

Vyresnio amžiaus žmonės miesto šventėse Kęstučio ir Monikos Zinkevičių prisibijo. Drąsiausi,...

Teismas trims mėnesiams nušalino Panevėžio merą nuo pareigų (21)

Teismas ketvirtadienį trims mėnesiams nuo pareigų nušalino korupcija įtariamą Panevėžio merą...

Kūdikio laukimu gyvenantis Deividas Meškauskas – apie tėvo vaidmenį sūnui Adomui ir pokyčius darbe (33)

Šiuo metu Deivido Meškausko gyvenimą supa tik patys geriausi pokyčiai. Nors šokėjas...

Paslaptingo ukrainiečio „vartai į Europą“: vieno darbuotojo įmonė su įspūdinga apyvarta (70)

2016 m. didžiausią apyvartą turėjo ir nebuvo nuostolingos, įspūdingiausiomis pajamomis – 112,7...

Paranoja ar sabotažas? Nutekintas „Teslos“ vadovo laiškas pribloškė (100)

Nepatenkintas „ Tesla “ darbuotojas įsilaužė į kompanijos gamybos operacinę sistemą ir...

Oficialu: „Žalgiris“ jau rikiuoja gretas – įsigijo naują legionierių (14)

Lietuvos krepšinio lygos aukso žiedus vos vakar atsiėmęs Kauno „Žalgiris“ kimba į...