ES investicijos

Europos Parlamento nariai – arčiau Jūsų problemų (20)

2016 rugsėjo mėn. 2 d. 15:27
Bronius Ropė
Asmeninio albumo nuotr.
Kokius iššūkius ir galimybes atneš klimato kaita? Ar Lietuvos žmonėms bus lengviau įsigyti ekologiškus maisto produktus? Ko tikėtis iš kaimynystėje dygstančio atominio monstro?

Naujas dujotiekis Lietuvoje – didesnė prieiga prie alternatyvių dujų šaltinių Baltijos šalių rinkos dalyviams (4)

2016 kovo mėn. 30 d. 10:39
Magistralinis dujotiekis, nusidriekęs nuo Klaipėdoje esančio Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo iki Kuršėnų, jau nebekelia klausimų apie jo naudą. Tai – dar didesnė Baltijos šalių prieiga prie pasaulinės SGD rinkos, regiono dujų rinkų integracijos stiprinimas, reikšmingas energetinio saugumo ir patikimumo padidėjimas, ir, žinoma, konkurencingos kainos.

Strateginės reikšmės dujotiekio Klaipėda–Kuršėnai nauda – visiems Baltijos šalių dujų vartotojams (2)

2015 gruodžio mėn. 29 d. 12:12
Strateginės reikšmės dujotiekio Klaipėda–Kuršėnai nauda – visiems Baltijos šalių dujų vartotojams
AB „Amber Grid“ archyvo nuotr.
Antra magistralinio dujotiekio Klaipėda-Kuršėnai gija jau daugiau nei mėnesį tiekiamos dujos iš Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo. Kuo Baltijos šalių regionui svarbus naujas dujotiekis?

Užsienio investuotojams – galimybė rengti kvalifikuotus darbuotojus

2015 gruodžio mėn. 15 d. 15:52
Užsienio investuotojams – galimybė rengti kvalifikuotus darbuotojus
Flickr.com nuotr.
Viena iš problemų, su kuria susiduria Lietuvoje ketinantys investuoti užsienio verslininkai – reikiamos kvalifikacijos darbuotojų trūkumas. Pagal Ūkio ministerijos administruojamą priemonę „Žmogiškieji ištekliai Invest LT+“ užsienio įmonės gali sulaukti ES fondų investicijų projektams, pagal kuriuos pačios pasirengtų sau reikalingus kvalifikuotus specialistus.

ES investicijos – nuo medicinos iki maisto produktų

2015 gruodžio mėn. 15 d. 10:05
ES investicijos – nuo medicinos iki maisto produktų
Flickr.com nuotr.
2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų finansiniu laikotarpiu viena iš prioritetinių krypčių yra investavimas į smulkaus ir vidutinio verslo įmones (SVV). Ūkio ministerijos administruojamomis priemonėmis skatinamas verslumas, konkurencingumas bei įmonių kūrimasis ir plėtra regionuose. Per šį laikotarpį į SVV įmones planuojama investuoti daugiau kaip 531 mln. eurų.

ES finansinės investicijos sulaukia pirmųjų atgarsių

2015 gruodžio mėn. 14 d. 17:06
ES finansinės investicijos sulaukia pirmųjų atgarsių
Flickr.com nuotr.
Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) konkurencingumo skatinimas buvo išskirtas kaip viena prioritetinių Ūkio ministerijos administruojamų 2014–2020 m. laikotarpio Europos Sąjungos fondų investicijų krypčių. Šiuo metu jau atrinkti pirmieji projektai, kuriems skirtas finansavimas pagal šio prioriteto Ūkio ministerijos administruojamas priemones „Expo Sertifikatas LT“ bei „Naujos galimybės LT“. Atitinkamai paskirstyta 1,15 mln. ir 4,22 mln. eurų investicijų.

Didins Lietuvos turizmo objektų žinomumą

2015 gruodžio mėn. 11 d. 10:38
Didins Lietuvos turizmo objektų žinomumą
Flickr.com nuotr.
2014─2020 m. Europos Sąjungos (ES) fondų finansavimo laikotarpiu Ūkio ministerijos administruojamos priemonės pasieks ir turizmo sektorių. Tiesa, lyginant su 2007–2013 periodu, pasikeitimų šioje srityje yra – ES investicijos bus skiriamos ne infrastruktūrai kurti ir plėtoti, o kultūros bei gamtos paveldo objektų rinkodarai ir ženklinimui.

Daugiausia ES dėmesio – mažosioms ir vidutinėms įmonėms

2015 gruodžio mėn. 10 d. 23:57
Daugiausia ES dėmesio – mažosioms ir vidutinėms įmonėms
Flickr.com nuotr.
Vienas svarbiausių 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų finansinio laikotarpio prioritetų yra investicijos į mažąsias ir vidutines įmones (MVĮ). Pagal daugumą priemonių, investicijų iš Europos Sąjungos sulaukti gali tik MVĮ, tačiau tai nereiškia, jog galimybių pasinaudoti fondais neturi ir didžiosios bendrovės. Jos galės pretenduoti į investicijas pagal „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimo“ (MTEPI), „Pramonės įmonių energetinio efektyvumo“ bei „Žmogiškųjų išteklių konkurencingumo skatinimo“ prioritetų priemones.

Regionų verslininkų užmojai – įspūdingi

2015 gruodžio mėn. 9 d. 22:53
Regionų verslininkų užmojai – įspūdingi
Flickr.com nuotr.
Ekonomiškai stiprūs, darbo vietas kuriantys ir išlaikantys regionai – vienas svarbiausių Ūkio ministerijos prioritetų. Siekiant subalansuoti regioninius netolygumus, būtina didinti regionuose veiklą vykdančių verslų konkurencingumą. Tam skirta dalis 2014–2020 m. ES fondų investicijų.

Toliau bus vystoma rizikos kapitalo rinka Lietuvoje

2015 gruodžio mėn. 8 d. 12:30
Europos rizikos kapitalo asociacijos duomenimis, Lietuvoje rizikos kapitalo investicijų skaičius per metus nuo 2010 m. iki 2014 m. nuolat augo ir 2014 m. pabaigoje Vidurio ir Rytų Europos regione Lietuva buvo tarp trijų lyderiaujančių regiono valstybių pagal investicijų į įmones skaičių per metus.

Lietuvos prioritetas – sveikatos apsauga ir biotechnologijos

2015 gruodžio mėn. 7 d. 17:36
flickr.com
Flickr.com nuotr.
2014─2020 metų ES fondų investiciniu laikotarpiu viena iš prioritetinių sričių Lietuva pasirinko su sveikatos apsauga ir biotechnologijomis susijusias verslo bei mokslo sritis. Joms ketinama skirti didžiausią investicijų dalį, administruojant Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) priemones.

Prekių eksportas prasideda nuo sertifikatų

2015 gruodžio mėn. 6 d. 16:34
Lietuvos įmonės, norėdamos įeiti į užsienio rinkas, privalo, kad jų prekės atitiktų joms toje šalyje keliamus kokybės ir saugumo reikalavimus. Kiekvienoje rinkoje tie reikalavimai skiriasi, todėl įmonių prašoma pateikti atitikimą kokybės ir saugumo standartams liudijančius sertifikatus. Tačiau šie sertifikatai yra suteikiami tik po specialiose laboratorijose atliktų tyrimų, kurie dažnai kainuoja brangiai, ir yra sunkiai prieinami mažoms ir vidutinėms įmonėms.

Eksporto skatinimo priemonės sulaukė didžiulio susidomėjimo (1)

2015 gruodžio mėn. 4 d. 13:40
Eksporto skatinimo priemonės sulaukė didžiulio susidomėjimo
Flickr.com nuotr.
Ūkio ministerijos administruojamos ES investicijos pagal eksportą skatinančias priemones „Expo sertifikatas LT“ ir „Naujos galimybės LT“ sulaukė didžiulio verslininkų susidomėjimo. Iš viso pagal šias priemones jau skirta 5,566 mln. eurų investicijų.

ES investicijos orientuotos į technologijų proveržį

2015 gruodžio mėn. 3 d. 10:55
ES investicijos orientuotos į technologijų proveržį
Flickr.com nuotr.
Tinkamai panaudojus 2014─2020 m. finansinio laikotarpio Europos Sąjungos (ES) investicijas, Ūkio ministerija tikisi jau po penkerių metų sulaukti kokybinio Lietuvos verslo proveržio mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros bei inovacijų srityje.

Naujas Švendubrės sezoninis upių pasienio kontrolės punktas leis kirsti sieną Nemunu

2015 spalio mėn. 30 d. 12:06
Švendubrės sezoninį upių pasienio kontrolės punktas
fotoskrydis.lt nuotr.
Spalį Pasienio kontrolės punktų direkcija prie Susisiekimo ministerijos baigė įrengti tarptautinį Švendubrės sezoninį upių pasienio kontrolės punktą, kuris pirmame plėtros etape skirtas kirsti valstybės sieną asmenims, keliaujantiems Nemuno upe vandens transporto priemonėmis – plaukiantiems baidarėmis, nedideliais kateriais ar pramoginiais laivais.

Išsipildyti svajonei padėjo ESF projektas „Išlik darbo rinkoje“

2015 spalio mėn. 21 d. 15:34
Išsipildyti svajonei padėjo ESF projektas „Išlik darbo rinkoje“
Nerijaus Zumaro nuotr.
Kai darbdaviai vienas po kito reikalauja patirties, o tu tegali pasigirti ką tik baigtais mokslais, dažnam nusvyra rankos. Dar sunkiau, kai darbdavys neatveria tau durų, nes atrodai jam per senas. Tačiau Lietuvos darbo birža (LDB) ne vienam sunkumų patiriančiam žmogui nutiesė kelią į darbo rinką.

E. Gustas: Lietuva vadovaus Pasaulio turizmo organizacijos Europos komitetui ir atstovaus Europai formuojant pasaulinę darniojo turizmo politiką

2015 rugsėjo mėn. 16 d. 16:34
59-ajame Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) Europos komisijos posėdyje, vykusiame Medeljine (Kolumbijos Respublika), Europos šalys išrinko Lietuvą drauge su Šveicarija ir Juodkalnija vadovauti PTO Europos komisijai. Kadencijos trukmė – 4 metai. Lietuva taip pat iškovojo teisę 2016 m. Vilniuje organizuoti PTO Europos komisijos 60-ąjį posėdį.

Pirmieji funkcionaliojo maisto žingsniai Lietuvoje (1)

2015 rugsėjo mėn. 9 d. 16:24
Požiūris, kad visos maisto pramonės inovacijos skirtos natūralioms medžiagoms pakeisti sintetinėmis ir kuo pigesniam ir ilgiau negendančiam maistui gaminti, pasenęs.

Inovacijas skatins finansavimu ir raginimu bendradarbiauti

2015 rugsėjo mėn. 2 d. 16:29
„Kad inovacijų srityje pasiektume ryškų proveržį, būtina valstybės finansinė parama, bendradarbiavimas, palanki teisinė aplinka ir visuomenės palaikymas“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

Bepiločiai orlaiviai: nuo skraidančių padavėjų iki teisėsaugos pagalbininkų (8)

2015 rugpjūčio mėn. 31 d. 15:53
Daugeliui iš mūsų teko danguje matyti kabantį, dūzgiantį ir staigiai nuskrendantį objektą – bepilotį orlaivį. Tačiau ar kada teko susimąstyti, kad šis skraiduolis gali būti naudingas ne tik pramogaujant, bet ir gelbėjant gyvybes?

Žmonių klausimai Vyriausybės portale – nuo socialinio modelio iki Ukrainos lietuvių (2)

2015 rugpjūčio mėn. 28 d. 14:32
Jau mėnesį prieinamas portalas ,,Mano vyriausybė“ sulaukia nemažo gyventojų dėmesio – patogiame ir naujausiais technologiniais sprendimais pasižyminčiame portale gyventojai aktyviai teikia prašymus ir siūlymus.

Inovacijų ateitis: dirbtinis intelektas, skrydžiai į kitas planetas ir „bedugnės“

2015 rugpjūčio mėn. 27 d. 15:54
Rugsėjo 3-4 d. tarptautiniame Vilniaus inovacijų forume 2015 „Innovation Drift“ savo įžvalgomis dalysis daugiau nei 40 pranešėjų: inovacijų kūrėjų, futuristų, verslininkų, tyrėjų.

Inovacijos Lietuvoje: kaip neįprastos idėjos virsta sėkmingais produktais

2015 rugpjūčio mėn. 26 d. 14:58
„Rūtos“ saldainiai
Bendrovės archyvas
Šokoladas, kurį mielai valgo net vengiantys saldumynų, dantis balinanti juodos spalvos pasta ir įrenginys, stebintis kaip vairuojate.

Kaip daiktai ir sistemos padeda žmogui?

2015 rugpjūčio mėn. 11 d. 11:01
Informacinių ir komunikacinių technologijų srityje tyrimus atliekanti įmonė „Gartner“ yra žinoma šios srities analitikos rinkoje ir laikoma vienu iš jos lyderiu. 1995 metais Gartner sukūrė lūkesčių ciklo metodologiją ir sampratą, kaip „technologijų brandumo ciklas“ (angl. Hype cycle). Ši samprata plačiai naudojama prognozuojant ir aiškinant vienokias ar kitokias tendencijas, susijusias su naujų technologijų atsiradimu.

Daugiau Europos – ir Lietuvos viešajame valdyme

2015 gegužės mėn. 6 d. 10:02
„Daugiau Europos už tuos pačius pinigus!” – tai 2014 – 2020 m. Europos Sąjungos (ES) Sanglaudos politikos, kurios tikslas – mažinti skirtumus tarp ES regionų, devizas. Didelės investicijos Lietuvoje bus skirtos ir viešojo valdymo tobulinimui, institucinių pajėgumų stiprinimui, veiksmingam viešajam administravimui. Siekiama, kad ir šiose srityse Lietuva priartėtų prie pirmaujančių ES šalių.

Kam bus skirtos Europos Sąjungos investicijos, lems bendruomenių balsas (2)

2015 gegužės mėn. 4 d. 11:22
Pagreitį įgauna naujas 2014-2020 metų programavimo laikotarpis ir pradedami taikyti nauji Europos Sąjungos investicijų panaudojimo ir sanglaudos politikos įgyvendinimo metodai. Vienas iš jų – bendruomenės inicijuota vietos plėtra.

Verslui – privalumai, gyventojams – komfortas (5)

2015 balandžio mėn. 24 d. 10:07
Pirmoji europinio standarto geležinkelio vėžė Baltijos šalyse, sujungsianti Lietuvą su Vakarų Europa, dar šiemet pasieks Kauną. Kaunas taps pirmuoju miestu, galėsiančiu realiai išnaudoti šios transporto jungties privalumus, nes tai vienintelė vieta Baltijos regione, kur susijungs rusiško ir europinio standarto geležinkelio vėžės, o tai atvers visiškai naujas ekonomines perspektyvas.

Europinė vėžė paskatins ir regionų plėtrą (8)

2015 balandžio mėn. 23 d. 13:50
Ekologinės tendencijos, pabrangę degalai ir konkurencija krovinių gabenimo rinkoje padeda geležinkelių transportui susigrąžinti pozicijas rinkoje. Lietuvoje suprojektuota „Rail Baltica“ trasa, sujungsianti svarbius šalies logistikos centrus su transporto koridoriais Europoje, padidins ir šalies logistikos įmonių konkurencingumą.

ES investicijos – oriai senatvei ir sveikatai gerinti (5)

2015 balandžio mėn. 13 d. 11:28
Sveikata yra žmogaus vertybė ir gyvenimo pagrindas, kuris turi būti pakankamai tvirtas, kad būtų sėkmingai sprendžiami kasdienio gyvenimo klausimai, įveikiami socialiniai ir ekonominiai iššūkiai. Sveiki ir darbingi žmonės – šalies ekonomikos augimo ir tvaraus vystymosi garantas. Atsižvelgiant į tai, LR sveikatos apsaugos ministerija, padedama ES struktūrinių fondų, užsibrėžė ambicingą tikslą iki 2023 metų pasiekti, kad Lietuvos piliečių sveiko gyvenimo trukmė pailgėtų 2 metais.