aA
Sėdėjau be jokių projektų, išsisėmiau ir tam, kad neišeičiau iš proto, ryžausi sėstis prie taksi automobilio vairo. Taip LRT RADIJUI sako aktorius, žurnalistas ir rašytojas Arkadijus Vinokuras. Pašnekovas teigia nepamenantis, kada turėjo tiek laisvo laiko.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

– Kiek jau laiko vairuojate taksi? Kodėl tai darote?

– Mėnesį, bet jau spėjau įgyti patirties. Spalio pabaigoje grįžau iš Ukrainos, kur turėjau didelį projektą „Šypsena prieš karą“, tai nelabai spėjau organizuoti pasirodymų su savo pedagoginiu teatru Lietuvos mokyklose. Galiausiai pavyko, bet mokytojai išėjo į streiką, tai viskas buvo perkelta į sausį.

Tada visi susirgo, buvo paskelbta gripo epidemija ir supratau, kad be vasario pabaigos, kovo mėnesio pradžios nepradėsiu vaidinti. Pagalvojau, kuo čia užsiimti, kad neišeičiau iš proto. Sėdėjau be jokių projektų, idėjų, išsisėmiau per tam tikrą laiką, dėl to draugas pasiūlė vairuoti taksi.

– Jūs nemokate būti be darbo?

– Nepamenu, kada turėjau tiek laisvo laiko. Pasidarė tikrai neaišku, ką daryti, dėl to, neradęs veiklos, sėdau į mašiną ir pradėjau dirbti taksistu. Žinote, jau po kokios savaitės supratau, kad negaliu sėdėti namuose, turiu išeiti, nes mėgstu bendrauti su žmonėmis, vilniečiais, žmonėmis iš užsienio.

Žinomas aktorius ir rašytojas sėdo prie taksi vairo: negalėjau sėdėti be darbo
© DELFI / Andrius Ufartas

Dirbti taksi vairuotoju svarsčiau ir anksčiau, dėl to tai dar labiau pastūmėjo mane imtis šios veiklos ir susitarti su įmone, kurioje šiuo metu dirbu.

Per šį mėnesį pastebėjau, kad neturėjau nė vieno chamo keleivio – turbūt vidurinė Lietuvos klasė sėdo į mano automobilį. Visi keleiviai protingi ir išsilavinę žmonės. Net jeigu ir būna gerokai išgėrę, vis tiek išlieka žmogiški.

– Kokiu paros metu paprastai dirbate?

– Aš išbandžiau visus paros laikus – esu aktorius, rašytojas, dėl to turiu susitikti su žmonėmis ir atsidurti įvairioje aplinkoje. Anksčiau dirbdavau tik dieną, po to pradėjau dirbti rytais. Galiausiai pradėjau važinėti ir naktį.

Žinomas aktorius ir rašytojas sėdo prie taksi vairo: negalėjau sėdėti be darbo
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Darbo dieną žmonės paprastai važiuoja į arba iš darbo, dienos metu tikrai mažiau darbo, nes žmonės patys darbuojasi. Penktadienį, šeštadienį dirbu maždaug iki trečios valandos ryto. Dažniausiai jaunimas baruose „baliavoja“, važiuoja kur nors gerai praleisti laiką.

Kai keleivė moteris, išlipu iš automobilio ir atidarau jai duris. Dažniausiai ta reakcija būna pritrenkianti, jos labai nustemba dėl tokio mandagaus elgesio. Kai išlipu iš automobilio, jos pasimetę žiūri į mane ir galvoja, ką aš čia ruošiuosi daryti, nes tai nebūdinga kitiems vairuotojams.

– Ar sunku tapti taksi vairuotoju? Turi atitikti kokius nors reikalavimus?

– Vairuoju jau 30 metų ir automobiliu esu išmaišęs pusę pasaulio. Įmonė, kurioje dirbu, turi labai konkrečius, profesionalius reikalavimus: reikalinga pažyma, įrodanti, kad nesi teistas, neturi baudų už vairavimą, kad turi išsiėmęs individualios veiklos pažymėjimą, o automobilis techniškai tvarkingas. Taip pat reikalaujama mandagiai elgtis su keleiviais, kas man be galo svarbu.

Žinomas aktorius ir rašytojas sėdo prie taksi vairo: negalėjau sėdėti be darbo
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Noriu, kad keleivis jaustųsi saugiai. Kai tik žmogus įsėda į mašiną, reikalauju užsidėti saugos diržą net ir sėdint automobilio gale. Kartą pagrasinau keleiviui, jeigu nesidės diržo – nevažiuos. Pareiškęs, kad nesiruošia to daryti, aš su juo atsisveikinau, tačiau galiausiai jis sutiko užsisegti diržą. Žmonės nesupranta, kad žiemą, kai slidu, yra pavojinga, slidūs keliai ir tu esi ne vienas kelyje. Visko gali atsitikti.

– Ar gerai orientuojatės Vilniuje?

– Navigacija pagelbėja, nes nesu vilnietis, esu iš Kauno, tačiau dirbant tokį darbą būtina žinoti Vilnių ir jo rajonus. Navigacija dažnai parodo ilgesnį maršrutą, o tu pats žinai, kad galima važiuoti trumpiau.

Man labai svarbi keleivio nuomonė – jeigu keleivis sako, kad nori važiuoti tam tikru keliu, nesiginčiju. Aš mielai tariuosi su keleiviais, jie man padeda, kartais pats nežinau kelio, tai tokiems keleiviams esu labai dėkingas. Kai vairuoju, matau save keleivio pusėje. Man svarbu nuvežti kuo greičiau ir kuo pigiau. Nė vienas nenorime, kad taksi vairuotojas, žinodamas, jog yra trumpesnis kelias, vis tiek vežtų ilgesniu maršrutu.

Nutinka ir kuriozinių situacijų, pavyzdžiui, važiavau iš Lazdynų į Karoliniškes ir gavau atsiliepimą iš keleivio esą nežinau šio maršruto. Tačiau mobilioji programėle nurodytu keliu man rodė kamštį, tad aš stengiausi paspartinti žmogaus kelionę, kad jam reikėtų mažiau mokėti, nes už stovėjimą irgi reikia mokėti.

Visada stengiuosi padėti keleiviams, ypač tiems, kurie serga. Dažnu atveju, kai važiuoju žmogų paimti iš ligoninės, jis nenurodo ligoninės išėjimo vietos, tai aš suku ratus aplink ligoninę, kol randu taksi išsikvietusį žmogų. Kartą moteris buvo nepatenkinta, nes į mašiną pateko išmetamųjų dujų, tai jai leidau sumokėti tik už pusę kelionės. Veždamas vaikus padovanoju jiems savo knygą.

– Ar bendraujate su keleiviais?

– Nespaudžiu žmogaus šnekėtis. Kartais jauti, kad žmogus nori šnekėtis, tada gali jį pakalbinti ir klausytis. Dar neturėjau konfliktinių situacijų. Jeigu atveri žmogui duris, išlipi iš automobilio, esi mandagus, paduodi ranką, palaikai moteriai vaiką, kad nenukristų – toks rūpestis padeda žmogui atsipalaiduoti, kalbėtis, pasakoti savo problemas. Tada jautiesi atlikęs tam tikrą misiją. Be galo svarbu išklausyti žmogų, būdamas aktorius, aš jaučiu, kur yra riba.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(65 žmonės įvertino)
4.3846

Gydytoja – apie medikų problemas ir didžiausius iššūkius: pirmais darbo metais jaučiau didelę baimę (44)

Mano įsitikinimu, gydytojo profesija yra pati atsakingiausia. Gyvenime yra tekę sutikti daugybę...

Lietuvė papasakojo, kas iš tiesų vyksta už kazino durų: slapti stebėtojai ir užburtas lošėjų ratas (224)

Iš pradžių viskas prasideda nuo kelių eurų, o po savaitės statymai išauga iki šimtų....

Kaip atrodo vienas pavojingiausių darbų pasaulyje: dėl sunkiai protu suvokiamų sąlygų žūsta šimtai žmonių (11)

Amerikoje anglies kasyklų pramonė mažėja. 1923 m. šalyje buvo apie 883 tūkst. angliakasių,...

Kaip atrodo pavėžėjo darbo virtuvė: kuriozinės situacijos priverčia mokytis iš klaidų (27)

„ Darbas biure man kalėjimas, norėčiau daugiau laiko praleisti su vaikais, norėčiau nejausti...

Daugelis galvoja, kad šio specialisto samdymas – nereikalingos išlaidos, o iš tikrųjų išleidžia dar daugiau (8)

Apie vestuvių planuotojo profesiją sukurtas ne vienas filmas ir parašyta ne viena knyga. Gali...

Top naujienos

NT mokesčio mokėtojų paieškos parlamente: mokėsiu, ir daug (126)

Dalis tarp turtingiausių šalies politikų patenkančių Seimo narių net nebando išsisukinėti ir...

Pinigai teka į NT: įspūdingai išaugo turinčių 5 ir daugiau butų skaičius (224)

Lietuvoje daugėja gyventojų, kurie turi ne po vieną butą, bet ir po du, tris ar net penkis ir...

1000 eurų išmoka perkant automobilį – paaiškino, kodėl dyzeliams kompensacijų nebus

Dyzelinu varomi automobiliai pasižymi didesniu azoto oksidų kiekiu, palyginti su kitomis degalų...

Prieš oficialią JAV sąjungininkę Trumpas ėmėsi neįprastų veiksmų Pence'as: Trumpas Erdogano prašė sustabdyti invaziją (139)

JAV iždo departamentas, reaguodamas į Ankaros puolimą Sirijos šiaurėje, pirmadienį įvedė...

Kaip su vaikais susitarti dėl saldumynų: šios taisyklės pravers jau viską išbandžiusiems

Retas iš vaikų gali atsispirti ryškiam, kvepiančiam saldainiui, šokolado plytelei ar ledų...

Chuliganizmas tribūnose: dėl rasizmo rungtynės tarp Bulgarijos ir Anglijos buvo sustabdytos du kartus (25)

2020-ųjų Europos futbolo čempionato atrankos rungtynėse Anglijos rinktinė 6:0 išvykoje sudorojo...

Daugiau vaikų su žmona nebeplanuojantis Tomas Sinickis apie jam atliktą vazektomiją: ilgą laiką artimieji manė, kad aš juokauju (204)

Kai kam nors pasakai, kad pasidarei vazektomiją, reakcija būna daugmaž vienoda. Pirma tavimi...

Dvejų metukų mergaitei gresia deportacija, nors abu tėvai turi britiškus pasus

Vos dvejų metukų amžiaus mažylė Lucy Dutton Jungtinėje Karalystėje nėra pragyvenusi 7 metų,...

Populiariausias Kauno rajonas po 10 metų gali tapti neatpažįstamu (68)

Vilijampolė – vienas aktyviausiai besikeičiančių Kauno rajonų, išsidėstęs palei Neries ir...