Per tris „Versli Lietuva“ organizuojamas eksporto lyderių programas „Sparnai“ išryškėjo tam tikros kompetencijos, būdingos sėkmingiems eksporto specialistams, rašoma pranešime žiniasklaidai. Šios savybės padėjo dalyviams pirmąjį trečiosios programos pusmetį sugeneruoti kontraktų už daugiau nei 9 mln. Eurų.

„Siekiantiems išlikti konkurencingiems tarptautinėse rinkose Lietuvos verslams nuolat tenka ugdyti tokias darbuotojų savybes kaip komunikabilumas, strateginis mąstymas, organizuotumas, bendradarbiavimas. Tai bazinės kiekvieno su verslo plėtra užsienyje dirbančio darbuotojo kompetencijos. Trečioji programa „Sparnai“ rodo, kad geriausius eksporto rezultatus pasiekia tos įmonės, kurių eksporto specialistai demonstruoja dar platesnį įgūdžių rinkinį. Labai svarbiomis savybėmis tapo kūrybiškumas, drąsa klysti, iniciatyvumas, gebėjimas analizuoti duomenis ir iš jų daryti išvadas“, – teigia Rasa Uždavinytė, „Versli Lietuva“ Eksporto departamento vadovė.

Kaip ne mažiau svarbias kompetencijas įmonės mini emocinį intelektą, gebėjimus dirbti komandoje ir profesionaliai bendrauti su kolegomis bei klientais.

„Mūsų įmonėje dirbęs dalyvis pademonstravo puikias anglų kalbos žinias, verslumą, verslo etiketą bei greitą reakciją. Taip pat pasižymėjo ir analitiniais gebėjimais, greitai ir kokybiškai apdorodavo didelius kiekius informacijos“, – apie dalyvio kompetencijas pasakoja Tomas Ridikas, įmonės „Solet Technics“ pardavimų direktorius, vienos iš programoje „Sparnai“ dalyvaujančių įmonių atstovas.

T. Ridikas teigia, kad svarbios ne tik asmeninės darbuotojo kompetencijos, bet ir įmonės apsisprendimas nuosekliai vystyti eksportą.

„Kai turi žmogų, dedikuotą konkrečiai sričiai, lengviau fokusuotis į veiklą, kelti tikslus ir matuoti rezultatus. Kiekviena šalis turi savo specifikos ir tam, kad būtų galima įsigilinti ir pažinti jas, reikia laiko. Kuo labiau įsigilini, tuo sėkmingesnis gali būti“, – sako T. Ridikas.

„Versli Lietuva“ pirmą kartą eksporto lyderių programą „Sparnai“ įgyvendino 2013-2015 metais, antrą kartą programa buvo organizuojama 2018-2020 metais, trečioji prasidėjo 2020 metų lapkritį ir baigsis 2021 metų gruodį. Nuo 2023 metų programa „Sparnai“ bus integruota į Kauno technologijos universiteto „Verslo ir antreprenerystės“ bakalauro studijų programą ir kasmet paruoš po keliolika eksporto specialistų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)