„Keisčiausia, kad anksčiau kategoriškai teigdavau, jog IT sritis – tikrai ne man. Maniau, kad tai nuobodus darbas ir tikrai negalėčiau visą dieną sėdėti prie kompiuterio. Šiandien situacija kardinaliai pasikeitusi – dirbu programinės įrangos specialistu ir jaučiuosi gerokai labiau išsipildęs nei anksčiau“, – pranešime žiniasklaidai sako A. Sedleckas.

Muziką pakeitė programavimas

Vyras muzikos kelią pradėjo dar 16-os ir tam paskyrė kone dešimtmetį, tačiau vėliau dėl savirealizacijos stygiaus pradėjo savęs paieškas.

„Muzikuoti savarankiškai pradėjau dar mokykloje, vėliau įstojau į populiariosios muzikos studijas, o galiausiai pats pradėjau mokyti gitaros. Visą tą laiką dar ir grojau – tiek mažo sąstato grupėse, tiek su įvairaus tipo orkestrais. Bet ilgainiui pajutau, kad ateityje savęs tokioje profesijoje nematau, nebejaučiau pasitenkinimo kasdienėje veikloje, tad pradėjau ieškoti naujo kelio“, – pasakoja A. Sedleckas.

Šiandien vyras dirba programuotoju vienoje „Salesforce“ partnerių įmonių. Taip pat tapo dėstytoju įmonės programavimo akademijoje ir mentoriumi nemokamoje mentorystės platformoje „idialogue“.

„Savo galutinių tikslų dar nesu pasiekęs, tačiau ypač džiaugiuosi, kad turėjau drąsos ieškoti, eksperimentuoti ir veikti. Šiandien, praėjus beveik trims metams, jau sukaupiau daug patirties ir sėkmingai dirbu IT srityje, o žinias jau perduodu ir kitiems. Svarbiausia, kad kiekvieną dieną darbe jaučiu savirealizaciją ir, matyt, dėl to galiu jaustis laimingas“, – pasakoja vyras.

Kelią parodė mentorė
Vaikino teigimu, kertinis veiksnys karjeros kelyje buvo mentorystės platformoje, kurioje šiandien savo pagalbą siūlo pats, atrasta mentorė Julija Varneckienė.

„Bet kam, galvojančiam apie karjeros krypties keitimą, rekomenduoju ieškoti mentoriaus. Jis padeda lengviau suprasti, kaip atrodo tos profesijos atstovo karjeros kelias ir gyvenimo būdas, nubrėžia perspektyvas ir galimybes. Taip daug lengviau įsivertinti, prasminga eiti šiuo keliu ar ieškoti kažko kito. Jei ne mentorė, apie kažkokius rimtus bandymus IT srityje net nebūčiau pagalvojęs“, – sako A. Sedleckas.

Jis prideda, kad tokia partnerystė kartu padeda žengti pirmuosius žingsnius, kas neretai ir yra sunkiausia.

„Mentorė papasakojo apie sistemą, su kuria šiandien ir dirbu. Paaiškino jos kuriamą naudą verslui, technines ypatybes. Tuomet kartu išsiaiškinome, kuria linkme norėčiau judėti, susidėliojome žingsnius ir man teliko tuo keliu eiti. Šią pradžią vertinu kaip labai stiprų pamatą, nuo kurio pavyko atsispirti ir judėti link savo išsikeltų tikslų“, – sako A. Sedleckas.

Reikės disciplinos

Vaikinas pabrėžia, kad kelyje link svajonės nebuvo lengva, tad norintiems keisti karjeros sritį rekomenduoja nusiteikti sunkumams ir pasiruošti disciplinai.

„Kartais tokiose pokyčių istorijose pamirštama, kad svajoti ir planuoti yra lengviausioji dalis. Vėliau reikės įdėti darbo ir pastangų. Buvo laikas, kai kasdien turėdavau keltis penktą ryto, mokytis, tada dirbti visą darbo dieną, o vakare dar kartą sėsti prie mokslų bei papildomai skirti laiko savaitgaliais. Tad reikėjo disciplinos ir tvirto nusiteikimo judėti į priekį“, – sako A. Sedleckas.

Jis prideda, kad pastangų ypač prireiks siekiant karjeros IT srityje, mat konkurencija čia – didelė ir išmokti reikia ypač daug.

„Baigus atitinkamos srities kursus ir gavus sertifikatą darbas nesibaigia. Norint dirbti svajonių kompanijose reikia įgyti realios patirties, nes teorinės užduotys skiriasi nuo tų, kurias kasdien sprendžia verslas. O ir patirtis čia kaupiama po truputį. Aš pats pradėjau ją kaupti nuo administratoriaus pozicijos, tik vėliau išsilaikiau programuotojo sertifikatą, leidusį prisiliesti prie paprasčiausių šios srities užduočių“, – pasakoja A. Sedleckas.

Programavimas primena kūrybą

Šiandien profesionaliu programuotoju tapęs buvęs muzikantas sako, kad visiškai griuvo nuostata, jog programavimas – neįdomus užsiėmimas.

„Programuodami ieškome sprendimų verslo problemoms. Tam reikia ne tik žinių, bet ir kūrybiškumo, nes būdų spręsti problemas yra ne vienas, juos taikyti ir įgyvendinti – taip pat. Tad galimybė tyrinėti, atrasti naujus kelius, priimti netikėtus sprendimus man primena improvizaciją muzikoje. Žinoma, tiek laisvės ir kūrybos programuojant nėra, tačiau pojūtis sprendimo kūrimo procese tikrai panašus“, – pasakoja A. Sedleckis.

Apibendrindamas savo istoriją vyras drąsina ir kitus išbandyti programavimo kelią bei tikina savo kailiu patyręs, kad turint pakankamai noro ir užsispyrimo, išmokti programuoti tikrai gali kiekvienas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją