Grįžti į Lietuvą neketino

Iš Molėtų kilęs ir didžiąją savo gyvenimo dalį praleidęs Vilniuje, 38 metų vyras su būsima žmona Urte susipažino dar gyvendamas Norvegijoje. Tuo metu Aidas jau buvo įsitvirtinęs, karjeros siekė nedidelėje Norvegijos kompiuterizuotų technologijų kompanijoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Gyvenimas klojosi neblogai, tad ir minčių apie grįžimą į gimtąją šalį nebuvo. Tačiau, kaip įsitikino Aidas, meilė gali viską pakeisti. Iš pradžių internetu vykęs bendravimas su Lietuvoje gyvenančia mergina peraugo į rimtus santykius, tad neišvengiamai artėjo apsisprendimų metas.

„Priimti sprendimą grįžti į Lietuvą buvo nelengva, nes Norvegijoje jau buvau gana neblogai įsitvirtinęs – vietinė kalba, draugų ratas, tad teko visiškai pakeisti savo gyvenimą ir viską pradėti nuo nulio. Daug apie tai galvojome, diskutavome, tačiau Urtė tvirtai žinojo, kad Lietuvos palikti nenori, tad neliko kito pasirinkimo – teko krautis lagaminus ir grįžti į gimtinę. Šio sprendimo nesigailiu. Šiandien su žmona auginame trejų metų sūnų ir laukiame dar vieno šeimos pagausėjimo“, – pasakoja Aidas.

Šešerius metus emigracijoje gyvenęs Aidas pripažįsta, kad vėl pritapti gimtinėje pavyko ne iš karto. Lillehameris, miestelis, kuriame gyveno, yra nedidelis, populiacija siekia vos 18 tūkstančių gyventojų, tad ritmas – labai ramus, žmonės mažiau skuba, todėl Vilniaus tempą vyras dar jaukinasi. Pasak pašnekovo, juntamas ir mentaliteto skirtumas.

„Iš pradžių jautėsi kultūrinis šokas, nes norvegai puoselėja išskirtinę darbo kultūrą. Jie turi ryškų darbo ir poilsio pusiausvyros metodą. Daugelis mano pažįstamų ir draugų yra aktyvūs alpinistai, slidininkai, laipiotojai uolomis, žygių ėjikai, kalnai ir viskas kas yra susiję su jais – tai jų gyvenimo būdas. Tuo pačiu jie aukštos kvalifikacijos, intelektualūs bei išsilavinę technologai, todėl labai žavėjo jų gebėjimas rasti balansą tarp darbo ir nedarbo santykių“, – prisimena Aidas.

Pakeitė kelis darbus

Dar būdamas Norvegijoje, kuomet jau žinojo, kad grįš į Lietuvą, Aidas pradėjo gimtinėje žvalgytis darbo. Viliojančių pasiūlymų vaikinas pasakoja nesulaukęs, tačiau akį vis traukė telekomunikacijų paslaugų skelbimai, nors taip ir nedrįso kreiptis – atrodė lyg tolimas tikslas.

Pirmaisiais karjeros Lietuvoje metais, patirtį užsienyje jau spėjusiam sukaupti IT specialistui pirmiausiai teko išbandyti keletą startuolių, IT kompanijų ir kitų darboviečių, tačiau nesijautė savose rogėse – vis kliūdavo neapibrėžtumas ar darbo kultūros, prie kurios buvo pratęs Norvegijoje, stoka.

Šiandien Aidas dirba stebėsenos komandos inžinieriumi telekomunikacijų bendrovės kompetencijų centre „Telia Global Services Lithuania“. Aidas yra diplomuotas telekomunikacijų inžinierius, specialybę įgijo Vilniaus Gedimino Technikos universitete (dabar – VTech, aut. pastaba). Dar studijuodamas save išbandė bendrovėje „Teo“, kur dirbo telekomunikacijų specialistu, tačiau greitai suprato, kad šis kelias ne jam.

„Dabar viskas moderniau – organizacijos struktūra, sustyguoti procesai, žinių tobulinimo ir kompetencijos kėlimo galimybės. Tiesa, ir mano paties darbo pobūdis visiškai pasikeitė – dar Norvegijoje įvyko svarbi asmeninė transformacija, kuomet iš telekomunikacijų srities inžinieriaus persiorientavau į darbą su kompiuterizuotomis sistemomis, jų diegimu, konfigūravimu, gedimų šalinimu ir palaikymu. Tuo labai džiaugiuosi, nes ši sritis šiandien yra labai sparčiai besivystanti, čia nuolat tenka mokytis naujų dalykų. Darbas yra įdomus, dinamiškas, nes kasdien susiduriu su naujomis situacijomis, kurias privalau suvaldyti“, – pasakoja Aidas.
Toliau mokytis ir augti Aidui noro bei potencialo netrūksta, ateityje vyras save mato aukštesnėse pozicijose, o Norvegijos pasiilgsta tik dėl gamtos, meilės kalnams ir hobiu tapusio aktyvaus laisvalaikio juose.

„Labai mėgstu slidinėti ir visą su kalnais susijusį sportą. Dabar savo buvusiuose namuose tenka apsilankyti tik per atostogas, kai nuvažiuojame su šeima žiemos pramogų ar pailsėti vasarą. Labiausiai ilgiuosi tos kalnų laisvės ir gamtos grožio. O visa kita – vienareikšmiškai – Lietuvoje geriau“, – pasakoja Aidas.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės