Jau daugiau kaip 20 metų patirtį IT srityje sukaupęs R. Benetis rinktis technologijų sektorių pataria ne dėl solidaus atlyginimo ar visame pasaulyje išaugusio IT sprendimų populiarumo, o pirmiausia todėl, kad dinamiška ir konkurencinga IT rinka užtikrins nuolatines profesinio tobulėjimo galimybes bei įdomius, nenuobodžius kasdienius iššūkius.
Poreikis išliks didesnis nei pasiūla
Technologijų direktorius yra įsitikinęs, kad visų IT srities specialistų poreikis bei populiarumas nesumažės ir artimiausią dešimtmetį. Šiuo metu specialistų paklausa ypač auga, o poreikis jau keleri metai išlieka didesnis nei pasiūla, tokia situacija yra ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, todėl turės didėti ir darbo efektyvumas.

Programuoti gali išmokti visi
Anot technologijų direktoriaus, nors daugelis išsigąsta gana daug žinių ir kompetencijų reikalaujančios techninės dalies išmanymo, tačiau tai nėra taip sudėtinga, kaip daugeliui atrodo.
„Programuotojo darbas labiausiai žavi todėl, kad gali išspręsti pačias įvairiausias problemas, turi nuolat mokytis vis naujų dalykų. Spektras iš tiesų platus, o visuomet norisi darbą atlikti geriau, kokybiškiau. Tai ir yra tas variklis, kuris kasdien padeda judėti į priekį. Žinoma, reikia analitinio mąstymo, bet išmokti programuoti tikrai gali visi. Programavimas – labai įvairialypė profesija, kurioje kiekvienas gali atrasti sau mieliausią darbo specifiką. Su programavimu glaudžiai susijusios ir kitos sritys – dizainas, programinės įrangos testavimas ir daugelis kitų. Ši profesija žavi savo dinamiškumu – negali užsistovėti vietoje, turi nuolat mokytis, tad ir nuobodu nebūna. Tokiame darbe yra mažai rutinos. Kaip svarbius sugebėjimus šiai profesijai šiandien akcentuočiau komandinį darbą, bendravimo įgūdžius, gebėjimą spręsti konfliktus. Požiūris į darbą ir asmeninės savybės turi lemiamos reikšmės IT profesijose, nes techninius dalykus yra lengviau išmokyti nei pakeisti žmogaus nusistatymą“, – įsitikinęs R. Benetis.
Būtina domėtis ir kitomis sritimis
„Devbridge“ technologijų direktorius yra įsitikinęs, kad technologijų pažanga, milžiniškas greitis ir toliau išliks IT sektoriaus skiriamuoju bruožu. Šiandien nepriekaištinga darbo kokybė ir gebėjimas klientams ne tik sukurti programinę įrangą, bet ir padėti auginti verslo rezultatus yra svarbiausias faktorius IT įmonėms, norinčioms išlikti rinkos lyderėmis ir konkuruoti dėl pasaulinių užsakymų. Todėl mažiau tiesiogiai susidūrę su programuotojo darbu retai nutuokia, kad šiame darbe turi gerai išmanyti ir kitas disciplinas.
„Svarstantiems apie programuotojo darbą reiktų pasiruošti nuolatiniam naujų dalykų mokymuisi ir pažinimui, tai yra didžiulis privalumas. Programavimas – tai veiksmų skaldymas į mažesnius vienetus. Reikia ne tik inžinieriams reikalingų savybių. Programuotojas turi mokėti programavimo problemą paaiškinti paprastai, viešojo kalbėjimo įgūdžiai čia irgi yra svarbūs, kaip ir mokėti perprasti kliento verslo specifiką. IT sritis yra labai plati, todėl visada galima rasti tai, kas labiausia patinka (programavimas, testavimas, duomenų analitika, dirbtinis intelektas). Pavyzdžiui, kurdamas finansinę programą, turi suvokti kaip veikia finansai, medicininę – žinoti anatomijos pagrindus ir pan. Kartą pats turėjau atsiversti ir prisiminti 7-os klasės geometrijos vadovėlį. Man per savo karjerą teko išbandyti įvairiausių sričių, todėl esu nuolatinių pokyčių sūkuryje“, – patirtimi dalijosi vadovas.
Monotonija darbe aplenks
R. Benečio teigimu, nors karjeros pradžioje programuotojai techninio darbo turi daugiau, o kylant kvalifikacijai žmogus vis labiau įtraukiamas į įvairius procesus, bendravimą su klientais, todėl ir atsakomybės tenka daugiau.

Atlygio ribas nulemia kompetencijos
Anot R. Benečio, šiandien rinkoje taip trokštamiems specialistams siūlomas dažnai vidutinį atlyginimą šalyje gerokai viršijantis atlygis. Nors paprastai programuotojai gali nesukti galvos dėl finansinės gerovės, leisti sau užsiimti mėgstamais hobiais, keliauti, tačiau tik pradėjus karjerą jaunam programuotojui aukso kalnų nereikėtų tikėtis.
„Augant kvalifikacijai auga ir už darbą skiriamas atlygis. Pačioje pradžioje atlygis siekia Lietuvos vidurkį, tačiau tobulėjant jis labai greitai kyla, jau po pusmečio, metų programuotojo alga gali augti dvigubai ir daugiau. Programuotojo atlygio ribos yra išties plačios. Visada sakau, jog mes visi savo atlyginimą ne gauname, o užsidirbame. Taisyklė paprasta – jeigu žmogus gali daryti sudėtingesnius darbus, jis už tai ir gauna atitinkamai daugiau. Tačiau rinktis savo gyvenimo profesiją pagal atlyginimo dydį nereikėtų, daug daugiau suteikia darbas tarpkultūrinėje aplinkoje, galimybė nuolat keisti profesinę kryptį nuo testuotojo iki programuotojo ar verslo analitiko, ar kurti produktus klientams, kurie juos pasitelkia verslo valdymui ar procesų automatizavimui visame pasaulyje. Dirbame su didžiausiais rinkos lyderiais Šiaurės Amerikoje ir Vakarų Europoje. Jie mūsų produktus pasitelkia kasdien atlikti svarbiausias savo verslo funkcijas, o tai savaime diktuoja, kad mums teks visą laiką mokytis naujų produktų kūrimo, technologijų, nišinių verslo sričių, tai ir nulemia mūsų įdomius kasdieninius darbus“, – pabrėžė Technologijų direktorius.