aA
Vasarą kasmetinių atostogų tema itin aktuali. Nepaisant to, kad daugumoje įmonių atostogų grafikai ruošiami gerokai anksčiau, daugelio planus sujaukė karantinas. Teisininkas Aleksandras Kovalevskis papasakojo, ką apie kasmetinių atostogų teikimo tvarką turėtų žinoti kiekvienas dirbantis, kad kiltų kuo mažiau nesusipratimų ir konfliktų.
Teisininkas – apie kasmetines atostogas: papildomos dienos, teikimo tvarka ir, ką palies liepos 1 d. pokyčiai
© Shutterstock

– Aleksandrai, minėjote, kad jūsų praktikoje pasitaiko ginčų tarp darbuotojo ir darbdavio dėl kasmetinių atostogų datos pasirinkimo. Kaip situaciją spręsti? Kaip elgtis, jei vienu metu nori atostogauti du ar keli darbuotojai, kurie turėtų vienas kitą pavaduoti: kas turi pirmumo teisę?

– Darbuotojas turi teisę į kasmetines atostogas, o darbdavys – pareigą suteikti jas tais pačiais darbo metais, už kuriuos atostogos suteikiamos. Kiekvienoje konkrečioje situacijoje ši darbuotojo teisė ir atitinkamai darbdavio pareiga įgyvendinama šalių susitarimu. Reikalavimas susitarti dėl darbuotojo teisės į kasmetines atostogas įgyvendinimo tvarkos įstatyme įtvirtintas siekiant maksimaliai suderinti neretai besikertančius darbo sutarties šalių interesus (darbuotojo – pasirinkti atostogas norimos trukmės ir jam patogiu laiku, darbdavio – tinkamai organizuoti darbo procesą, kad dėl darbuotojų atostogų nenukentėtų įmonės ar įstaigos veiklos efektyvumas). Tačiau darbas turėtų būti organizuojamas taip, kad kiekvienas darbuotojas turėtų realią galimybę pasinaudoti kasmetinėmis atostogomis.

Jei susitarimo pasiekti nepavyksta įprastų derybų būdu, darbuotojas gali kreiptis į darbo ginčų komisiją ir tokiu būdu išspręsti kilusį ginčą su darbdaviu.

Kasmetinių atostogų suteikimo eilė darbovietėje sudaroma, atsižvelgiant į šių darbuotojų pageidavimus (prioriteto tvarka):

1. nėščios darbuotojos ir darbuotojai, auginantys bent vieną vaiką iki trejų metų;

2. darbuotojai, auginantys bent vieną vaiką iki keturiolikos metų ar neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų;

3. darbuotojai, auginantys du ir daugiau vaikų;

4. darbuotojai, paskutiniais kalendoriniais metais atostogavę mažiau negu dešimt darbo dienų;

5. darbuotojai, turintys nepanaudotų kasmetinių atostogų už praėjusius darbo metus.

Aleksandras Kovalevskis
Aleksandras Kovalevskis
© DELFI / Andrius Ufartas

– Darbuotojas buvo suplanavęs atostogas dar prieš pandemiją ir jis nori plano laikytis, bet darbdavys su tomis datomis nebesutinka. Savo poziciją grindžia kelis mėnesius trukusiu karantinu. Kaip situaciją spręsti?

– Pirmiausiai reikėtų vadovautis bendrovės atostogų suteikimo eile (atostogų grafiku) ir atostogų suteikimo tvarkos aprašu, jei tokie vidiniai dokumentai bendrovėje yra patvirtinti. Jei nėra, tuomet darbo santykių šalims reikia ieškoti kompromiso, nesuradus – darbuotojas vėlgi gali kreiptis į darbo ginčų komisiją ir tokiu būdu išspręsti kilusį ginčą su darbdaviu.

– Ar darbuotojas privalo per metus 10 darbo dienų atostogauti nepertraukiamai? Gal gali šias atostogų dienas darbdavio sutikimu išskaidyti?

– Bent viena iš kasmetinių atostogų dalių negali būti trumpesnė kaip dešimt darbo dienų arba ne mažiau kaip dvylika darbo dienų (jeigu dirbama šešias darbo dienas per savaitę), o jeigu darbo dienų per savaitę skaičius yra mažesnis arba skirtingas, atostogų dalis negali būti trumpesnė kaip dvi savaitės. Likusi kasmetinių atostogų dalis gali būti suteikiama dalimis pagal darbuotojo ir darbdavio susitarimą.

Darbdavys negali priversti darbuotojo pasinaudoti kasmetinėmis atostogomis, tačiau turi teisę reikalauti, kad viena darbuotojo atostogų dalis būtų netrumpesnė nei nustatyta įstatyme.

Teisininkas – apie kasmetines atostogas: papildomos dienos, teikimo tvarka ir, ką palies liepos 1 d. pokyčiai
© Shutterstock

– Tarkime, darbuotojas apskritai nenori eiti atostogų, ką gali padaryti darbdavys?

– Kasmetinės atostogos turi būti suteikiamos bent kartą per darbo metus. Kasmetinių atostogų tikslas – atkurti darbuotojo darbingumą, todėl įstatymas nustato abiejų šalių pareigą (darbuotojo – pasinaudoti, o darbdavio – suteikti) kasmetines atostogas bent vieną kartą per darbo metus. Nors darbdavys negali priversti darbuotojo pasinaudoti kasmetinėmis atostogomis, tačiau turi sudaryti realią galimybė darbuotojui atostogauti ir vengti tokių atvejų, kai darbuotojas turi sukauptų kasmetinių atostogų daugiau kaip už kelis darbo metus.

– Ar yra koks nors terminas, kuriam pasibaigus, darbuotojas praranda neišnaudotas atostogų dienas?

– Darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatyme nurodyta, kad darbuotojai, iki darbo kodekso įsigaliojimo turintys nepanaudotų kasmetinių atostogų daugiau kaip už trejus darbo metus, turi teisę jas išnaudoti iki 2020 m. liepos 1 d. Paminėtina, kad po 2020 m. liepos 1 d. bus prarandamos ne tik atostogų dienos, bet ir kompensacija už atostogų dienas, viršijančias trejų metų laikotarpį. Taigi darbuotojas turi teisę išnaudoti visas sukauptas kasmetines atostogas ar gauti už jas kompensaciją iki 2020 m. liepos 1 d.

Teisininkas – apie kasmetines atostogas: papildomos dienos, teikimo tvarka ir, ką palies liepos 1 d. pokyčiai
© Shutterstock nuotr.

– Penkias dienas per savaitę dirbančiam žmogui priklauso 20 darbo dienų atostogų. Kam priklauso papildomos atostogų dienos? Ar darbuotojas apie priklausančias papildomas dienas pats turėtų informuoti darbdavį?

– Darbuotojams iki aštuoniolikos metų, darbuotojams, vieniems auginantiems vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų ir neįgaliems darbuotojams suteikiamos dvidešimt penkių darbo dienų kasmetinės atostogos (jeigu dirbama penkias dienas per savaitę). Tuo tarpu darbuotojams, kurių darbas susijęs su didesne nervine, emocine, protine įtampa ir profesine rizika, taip pat kurių darbo sąlygos yra specifinės, suteikiamos iki keturiasdešimt vienos darbo dienos (jeigu dirbama penkias dienas per savaitę) pailgintos atostogos. Ilgesnių atostogų gali tikėtis valstybės tarnautojai – jiems priklauso 22 darbo dienų trukmės kasmetinės minimalios atostogos. Jeigu tarnautojas vienas augina vaiką iki 14 metų, neįgalų vaiką iki 18 metų arba pats darbuotojas yra pripažintas neįgaliuoju, jam suteikiamos 27 darbo dienų trukmės kasmetinės minimalios atostogos.

Norėdamas pasinaudoti pailgintomis kasmetinėmis atostogomis darbuotojas darbdaviui privalo pateikti prašymą ir atitinkamus įrodymus, kad jis turi teisę į tokias kasmetines atostogas (pvz.: vaiko gimimo liudijimą, neįgalumo dokumentus ar kt.).

– Kokios trukmės kasmetinės atostogos priklauso darbuotojui, kuris dirba pamaininį darbą?

– Pagal įstatymą darbuotojams suteikiamos ne mažiau kaip 20 darbo dienų (jeigu dirbama 5 darbo dienas per savaitę) arba ne mažiau kaip 24 darbo dienų (jeigu dirbama 6 darbo dienas per savaitę) kasmetinės atostogos. Jeigu darbo dienų per savaitę skaičius yra mažesnis arba skirtingas, darbuotojui turi būti suteiktos ne trumpesnės kaip keturių savaičių trukmės atostogos. Taigi, dirbant pamaininį darbą, darbuotojas turi teisę į ne trumpesnės kaip keturių savaičių trukmės kasmetines atostogas.

Teisininkas – apie kasmetines atostogas: papildomos dienos, teikimo tvarka ir, ką palies liepos 1 d. pokyčiai
© Shutterstock

– Kiek laiko išdirbus vienoje darbovietėje galima tikėtis atostogų? Kokios taikomos išimtys?

– Už pirmuosius darbo metus visos kasmetinės atostogos paprastai suteikiamos išdirbus bent pusę darbo metams tenkančių darbo dienų skaičiaus, bet nedraudžiama šalims susitarus jas suteikti ir anksčiau. Nesuėjus šešiems nepertraukiamojo darbo mėnesiams, darbuotojo prašymu kasmetinės atostogos privalo būti suteiktos:

1. nėščioms darbuotojoms prieš nėštumo ir gimdymo atostogas arba po jų;

2. tėvams jų vaiko motinos nėštumo ir gimdymo atostogų metu, prieš tėvystės atostogas arba po jų;

3. darbovietėje taikomų vasaros atostogų metu;

4. mokyklų pedagogams pirmaisiais darbo metais kasmetinės atostogos suteikiamos mokinių ir studentų vasaros atostogų metu, nepaisant to, kada šie pedagogai pradėjo dirbti toje mokykloje;

5. kitais darbo teisės normų nustatytais atvejais.

Už antruosius ir paskesnius darbo metus kasmetinės atostogos suteikiamos bet kuriuo darbo metų laiku, pagal kasmetinių atostogų suteikimo eilę darbovietėje.

– Ar gali darbdavys darbuotoją išsikviesti dirbti per atostogas?

Darbo kodeksas nenumato jokių aplinkybių, kurių pagrindu darbdavys galėtų atšaukti įsakymą dėl kasmetinių atostogų suteikimo. Dėl to manytina, jog darbdavys, nepaisant susiklosčiusių aplinkybių, neturi teisės vienašališkai nuspręsti, kad jau suteiktas poilsio laikas darbuotojui turi būti sutrumpintas ar perkeltas. Jei reikalinga, darbdavys turėtų tartis su darbuotoju, kadangi tik pačiam darbuotojui sutinkant (turint jo raštišką sutikimą), būtų galimybė atostogaujantį darbuotoją pakviesti į darbą.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(36 žmonės įvertino)
4.2222

Kokie darbuotojai karjeros laiptais kyla greičiau: pasitikrinkite, ar elgiatės tinkamai (17)

Nenuvertinkite teigiamo įvaizdžio kolegų akyse svarbos. Jei jūsų viršininkas ir kiti darbuotojai...

Norite praturtėti? Nedarykite šių 7 klaidų (83)

Kas gi nesvajoja praturtėti? Ar ši svajonė išsipildys, pasakyti neįmanoma, bet tam tikri...

Atrankų specialistė – apie efektyvų būdą susirasti darbą: lietuviams tai dar svetima, bet išbandyti tikrai verta (16)

Socialinis kapitalas arba pažinčių ratas – vienas iš galingiausių ginklų darbo rinkoje. Jis...

Teisininkas – apie kasmetines atostogas: papildomos dienos, teikimo tvarka ir, ką palies liepos 1 d. pokyčiai (21)

Vasarą kasmetinių atostogų tema itin aktuali. Nepaisant to, kad daugumoje įmonių atostogų...

Kaip gauti, ko norite: 7 patarimai, kurie derybose atneš sėkmę

Kaip derybose, darbo susirinkime ar bet kuriame kitame dalykiniame susitikime atkreipti į save...

Top naujienos

Šiurpi istorija Čečėnijoje: dukros netekusi motina žmogžudyste įtarė žentą. Tada įsikišo Kadyrovas

Birželio 12 d. 23 metų Čečėnijos gyventoja Madina Umajeva mirė savo namuose. Jos vyro artimieji...

Vilniuje – meilės drama: 17 metų jaunesnį draugą nužudžiusi moteris gyveno prie lavono (1)

Draugystė su net 17 metų jaunesniu vyru baigėsi skaudžia tragedija – vilnietė mylimąjį...

„Tautiška giesmė aplink pasaulį“ (52)

Liepos 6 d. lygiai 21 val. vietos laiku lietuviai visame pasaulyje gieda "Tautišką giesmę". Esame...

Palangos svečiai nesikuklino pozuoti ir parodė šių metų paplūdimio madas (296)

Nors dangus – cepelino spalvos ir saulė Palangą pirmadienį nutvieskė vos retsykiais,...

Egzotišku kraštu susižavėjusios lietuvių poros atostogas apkartino kelionė namo: už tokią „staigmeną“ gali padėkoti tautiečiams (46)

Jau skrendant iš Kolumbijos namo, Barankilo oro uoste, pareigūnai sulaikė mūsų pasus ilgiau nei...

Ruošiasi leisti šeimos gydytojams nedirbti savaitgaliais ir švenčių dienomis: ligoninės įspėja – bus blogai (140)

Seime svarstoma iniciatyva nuimti teisinę prievolę šeimos gydytojo paslaugoms būti prieinamoms...

Garsios Kauno medikų šeimos tragedija: į laisvę išėjusį sūnų vėl klampina itin sunkūs kaltinimai (132)

Kauno apygardos teismui perduota nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje kvaišalų prekyba itin stambiu...

Dėl Messi nesijaudinantis „Barcelona“ prezidentas: Šaras visada buvo mūsų klubo ambasadorius (9)

Šarūno Jasikevičiaus pristatymas Barselonos „ Camp Nou “ stadione pirmadienį prasidėjo nuo...

Prasmingą datą pasirinkę Laura ir Šarūnas Mazalai susituokė bažnyčioje: jausmas širdy tikrai kitoks (29)

Lygiai prieš penkerius metus oficialiai vyru ir žmona tapę Laura (30) ir Šarūnas Mazalai (32)...

Paskui Jasikevičių į Barseloną išvyksta ir Maskoliūnas bei Masiulis (243)

Kauno „Žalgirio“ klubui atsisveikinus su vyriausiuoju komandos treneriu Šarūnu Jasikevičiumi,...

|Maža didelių žinių kaina