aA
Prieš pakviesdami į pokalbį dėl darbo, 70 proc. darbdavių peržiūri jūsų profilį socialiniuose tinkluose, skelbia neseniai atliktas tyrimas. Neturėti socialinės paskyros – taip pat nėra išeitis. Daugiau nei pusė darbdavių nelinkę bendrauti su žmogumi, jei apie jį internete informacijos visai neranda.
Socialinės paskyros – jūsų CV internete: ko darbdaviai jose rasti neturėtų
© Shutterstock

Tyrimą organizavusi kompanija „CareerBuilder“, taip pat skelbia, kad net trečdalis darbdavių turi už socialines medijas atsakingą specialistą ar net kelis, kurie rūpinasi darbdavio įvaizdžiu ir, vadovo prašymu, renka informaciją apie potencialius arba esamus darbuotojus.

Ko jie ieško? Pasirodo, darbdaviams svarbūs keli rodikliai:

• informacija, kad žmogus turi tinkamą kvalifikaciją pareigoms, į kurias pretenduoja,

• ar žmogus atsakingai kuria savo įvaizdį,

• ką kiti publikuoja apie potencialų kandidatą,

• ar nėra priežasčių, dėl kurių apskritai nevertėtų priimti žmogaus į darbą.

Daugiau nei pusė darbdavių pranešė, kad būtent dėl socialiniuose tinkluose rastos informacijos nepasamdė žmogaus, rašoma portale nbcnews.com. Jei neieškote naujo darbo, galbūt manote, kad jums ši informacija neaktuali. Neskubėkite – tyrimai taip pat rodo, kad pusė darbdavių tikrina darbuotojų profilius socialiniuose tinklalapiuose, o maždaug trečdalis yra pareiškę papeikimą ar net atleidę žmogų iš darbo dėl netinkamo turinio socialiniuose tinkluose.

Ko reikėtų vengti

Medijų marketingo ir influencerių agentūros „Socialfly“ vadovės Courtney Spritzer ir Stephanie Cartin portale nbcnews.com pasidalijo patarimais, kurie garantuos, kad profiliai socialiniuose tinkluose ne kenktų, o pasitarnautų jūsų karjerai. Taigi, ko jūsų paskyroje neturėtų būti?

• Prieštaringų įrašų.

„Nerekomenduojame publikuoti ilgų, prieštaringų įrašų, o ypač – linkedino ir feisbuko platformose“, – sako jos. Filosofavimus socialiai jautriomis temomis pasilikite pasisėdėjimams su draugais. Įsivaizduokite, 32 proc. apklausoje dalyvavusių įmonių vadovų teigė nepriėmę žmogaus į darbą dėl diskriminuojamojo pobūdžio komentarų internete apie rasę, lytį ar religiją. 30 proc. nesamdė asmens, nes jis peikė ankstesnę darbo vietą ar kolegą.

• Pernelyg asmeniškos informacijos.

C. Spritzer ir S. Cartin rekomenduoja nepublikuoti socialiniuose tinkluose tokios informacijos, kuria negalėtumėte pasidalinti su kolegomis darbe. 38 proc. apklausoje dalyvavusių įmonių vadovų nepriėmė į darbą asmenų, kurie publikavo socialiniuose tinkluose informaciją apie tai, kaip vartojo narkotikų, girtavo. Toks pat skaičius kompanijų vadovų atmetė kandidatūras asmenų, kurie publikavo socialiniuose tinkluose netinkamų nuotraukų, vaizdo medžiagos ar informacijos.

• Publikuoti tuos pačius dalykus visose platformose.

„Viena iš dažniausiai žmonių daromų klaidų socialiniuose tinkluose – publikuoti tą pačią informaciją apie save visose platformose, – sako S. Cartin. – Kiekviena platforma kitokia, jūsų publikuojamas turinys turi atspindėti kanalo paskirtį.“

Socialinės paskyros – jūsų CV internete: ko darbdaviai jose rasti neturėtų
© Shutterstock nuotr.

Skirtinguose tinkluose – skirtingas turinys

Sunku patikėti, kad informacija apie mus socialiniuose tinkluose gali turėti šitiek įtakos realiame gyvenime. Na, bet neskubėkite trinti paskyrų – nedalyvauti socialinėje medijoje ne mažiau žalinga. 57 proc. darbdavių nelinkę kviesti žmogaus į pokalbį dėl darbo, jeigu neranda apie jį jokios informacijos internete. O kokybiškos, informatyvios paskyros gali padėti susirasti darbą – daugiau nei 44 proc. įmonių vadovų yra priėmę į darbą žmones, paskatinti jų publikuojamo turinio socialiniuose tinkluose.
„Jūsų paskyros socialiniuose tinkluose yra jūsų gyvenimo aprašymas internete. Būtent iš jų darbdavys gali susidaryti apie jus pirmą įspūdį, – aiškino C. Spritzer. – Tegu paskyra būna jums naudinga. Trumpai apibūdinkite savo pomėgius, pateikite konkrečios informacijos apie save, įkelkite savo interneto svetainės ar projektų, kuriais didžiuojatės, nuorodas.“
Dabar metas paanalizuoti, ar jūsų paskyros turinys atitinka kanalo paskirtį.

Instagramas

Instagramas – jūsų portfolis internete, atspindintis jūsų talentus, interesus, profesinį ir asmeninį gyvenimą. Net jei neužimate aukšto, reikšmingo posto darbe, pasinaudokite platforma, pateikite informacijos apie asmeninius pasiekimus ir pomėgius. Be to, instagramas – puiki vieta megzti ryšius. „Jei socialinėje žiniasklaidoje sekate žmogų, kuriuo žavitės, jei jums patinka jų kuriamas turinys, nieko blogo pagirti jų darbą“, – įsitikinusi C. Spritzer.
„Instagramas – vaizdinio turinio ir bendruomenės būrimo platforma. Dalinkitės jame nuotraukomis, filmuota medžiaga, turiniu istorijose, – pataria S. Cartin. – Populiarėjant influencerių rinkai, šis socialinis tinklas tampa vis populiaresniu profesiniu įrankiu. Kita vertus, jame vis dar galima išreikšti savo kūrybingumą, per estetines, sąmojingas publikacijas atskleisti savo asmenybę.“
Negalvokite vien apie nuotraukas – naudokitės istorijomis, tai – puiki galimybė informuoti apie svarbius susitikimus ar projektus, su kuriais dirbate. Įkelkite vaizdą realiu laiku, netgi galite pasikviesti į pokalbį draugą.
Taigi šiandien pat atnaujinkite bazinę informaciją, įkelkite nuorodų į aktualias interneto svetaines, portfolio, pasidalinkite jūsų asmenybę atskleidžiančia informacija.

Feisbukas

Feisbukas – puiki platforma vaizdo turiniui ir bendravimui grupėmis, – aiškina C. Spritzer. – Prekės ženklų atstovai, influenceriai turėtų nesidrovėti ir kelti vaizdo reportažus realiu laiku, dalintis kokybišku filmuotu turiniu tam tikra tema.“ Atsiminkite – jokių prieštaringų įrašų, kurie gali atbaidyti potencialius darbdavius.
Taigi, šiandien pat prisijunkite prie jūsų srities feisbuko grupių, įjunkite pranešimų funkciją. Tai užtikrins, kad nepraleisite naujos informacijos, o grupė bus priemonė kontaktuoti su kitais jūsų srities profesionalais, dalintis įžvalgomis ir pan.

Socialiniai tinklai
Socialiniai tinklai
© Shutterstock

Linkedinas

Linkedinas padeda kurti profesinių ryšių tinklą, – teigia S. Cartin. – Platformos esmė – profesinis tobulėjimas, turėkite tai omenyje, publikuodami turinį. Traktuokite linkedInas etiketą taip, kaip savo darbo vietos, atsižvelgdami į tai, publikuokite, skelbkite ir dalinkitės turiniu.“
Dažnai profilį šiame socialiniame tinkle atnaujiname tik tada, kai ieškome naujo darbo. C. Spritzer ir S. Cartin rekomenduoja tai daryti kiekvieną savaitę.
„Galbūt neseniai užbaigėte projektą, kuris buvo jums reikšmingas pasiekimas? Gal užsirašėte į kursus internetu, norėdami pasitobulinti? Kai tik žengiate didelius ar mažus žingsnius savo karjeroje, atnaujinkite informaciją linkedinas, – pataria C. Spritzer. – Rekomenduojame kasdien pasitikrinti savo profilį, pažiūrėti, ar yra naujų ryšių, įtraukti informaciją apie naujas atsakomybes ir gebėjimus.“
Taigi, šiandien pat atnaujinkite savo profilį informacija apie naujus išmoktus dalykus ar apie sėkmingą projektą darbe.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(12 žmonių įvertino)
3.1667

Nuotolinis darbo interviu: 5 patarimai norintiems pasirodyti gerai (4)

Dar mėnesį gyvensime karantino režime. Per pandemiją beveik 90 proc. įmonių darbo interviu...

Ar darbo skelbimuose būna išvardyti realūs reikalavimai – išsisakykite! (6)

Į ką atsižvelgti, skaitant darbo skelbimą? Ar pareigybių pavadinimai iš tiesų atitinka realias...

Lina Širvinskienė | D+

Papasakojo, kaip darbo pokalbyje turėtų elgtis kandidatas: tai, ką lig šiol laikėte nederamu elgesiu, yra dideli pliusai pataria Lietuvos TOP darbdaviai (8)

Galvojate, kad pripažinimas, jog ko nors nemokate, rodo jūsų neprofesionalumą? O klausinėti apie...

Beveik pusės dirbančiųjų sveikata – labai prasta: kaip sau padėti, kai jaučiate pervargimą (12)

Perdegimas – tai realus ir objektyviai pasireiškiantis sindromas, susijęs su darbe patiriamu...

Dėl karantino daugelis motyvacinių priemonių darbuotojams – neįmanomos: kaip prisitaiko bendrovės (10)

Dauguma šiuolaikinių organizacijų taiko įvairias motyvacines priemones, kad paskatintų savo...

Top naujienos

Keliauti norintys lietuviai tapo COVID-19 testų įkaitais: kainas privačiose laboratorijose vadina lupikavimu, o nemokami testai nepriklauso (373)

Pasaulyje vis garsiau kalbant apie skiepų paso ar imuniteto dokumentų pasiskiepijusiems idėją, jos...

Vytautė Merkytė | D+

Ilgai neviešinta JAV paslaptis: amerikiečių karys spjovė į viską ir dezertyravo į Šiaurės Korėją

Tai – Jungtinių Amerikos Valstijų gėda. Nors ji prasidėjo 1962 metų rugpjūčio 15 dieną, apie...

Po draudimo rūkyti balkonuose daugiabučiuose kaimynai atviri: jau geriau rūkytų ten (386)

Įstatyme atsivėrė labai nelogiškų spragų: rūkyti savo buto balkone – draudžiama, o štai...

Eurolygoje – visiškas CSKA gvardijos krachas: Stambule pralaimėjo 30 taškų skirtumu „Real“ atsilaikė Sankt Peterburge (9)

Eurolygos 28-asis turas prasidėjo dviejų Rusijos komandų – Maskvos CSKA (18/9) ir Sankt...

Įspėja dėl grandiozinio italų mafijos plano: bandys susigriebti viską (11)

Nusikalstamos iniciatyvos – lygiai kaip ir teisėtos – nukentėjo nuo ekonominės krizės, kurią...

Austrijoje nėra lietuvio, kuris nepažinotų klaipėdietės Angelikos: neįprasta veikla pavertė pavyzdžiu kiekvienam emigrantui (15)

Austrijos sostinėje Vienoje, o ir visoje šalyje sudėtinga rasti lietuvį, negirdėjusį šios...

Nereguliarios mėnesinės gali byloti ir apie pavojingas ligas: išvardijo dažniausias priežastis ir būdus, kaip sureguliuoti (2)

Netikėtai prasidėjusios mėnesinės gali tapti keblumu arba pokštu, o vėluojančios – sukelti...

Šimonytės patarėja: tikėkimės, kad vasarą bus galima grįžti į normalų gyvenimą (234)

Karantinas Lietuvoje sugriežtintas dar gruodžio mėnesio viduryje, dabar situacija leidžia...

Pas užsienietį mylimąjį lietuvė išskrido be abejonių – tik po 3 metų pastebėjo tai, dėl ko kartu būti neįmanoma (9)

Visada buvau įsitikinusi, kad mano vyras bus lietuvis. Tiesiog neturėjau kitos minties, be to, buvau...

Toma Miknevičienė | D+

Interneto grobuoniai taikosi į vaikus: jei galite kažkuo viešai nesidalinti, tai geriau ir nesidalinkite

Nuo pat tos akimirkos, kai tik įbruksite savo vaikui į rankas išmanųjį telefoną ar paliksite jį...