Žmogiškųjų išteklių valdymo bendrovės „People Link“ asocijuotoji partnerė ir Personalo konsultacijų skyriaus vadovė Deimantė Mikalauskė pranešime žiniasklaidai pabrėžia, kad tinkamai iškomunikuoti apie savo patirtį, gebėjimus ir asmenines savybes kandidatams, ieškantiems lūkesčius atitinkančio darbo, neretai dar yra kebli užduotis.

Akcentuokite pasiektus rezultatus

D. Mikalauskės teigimu, CV šiandien yra gana lankstus formatas, todėl kandidatams gali būti nelengva nuspręsti, kokią informaciją į savo gyvenimo aprašymą įtraukti. Tiesa, būna ir išimčių, kai darbdaviai kandidatų prašo užpildyti standartizuotą savo organizacijos CV formą. Visgi dėliojant informaciją CV visuomet reikėtų atsižvelgti į darbdavį ir poziciją, į kurią kandidatuojama. Tai reiškia, kad CV nurodant vieną ar kitą faktą svarbu pagalvoti, ar tai bus aktualu konkrečiam darbdaviui.

„Nuolat atliekame tyrimus, siekdami geriau suprasti, kaip darbdaviai renkasi kandidatus ir kokias savybes labiausiai vertina. Nors aktualių savybių yra nemažai, matome, kad viena labiausiai geidžiamų yra rezultatyvumas. Įmonės ieško į tikslą ir rezultatą orientuotų specialistų. Norėdami pademonstruoti, kad yra būtent tokie, specialistai savo CV daugiau dėmesio turėtų skirti konkretiems savo pasiekimams, įgyvendintiems projektams, įveiktiems iššūkiams ir mažiau koncentruotis į standartinį užduočių bei atsakomybių aprašymą ar juo labiau laisvalaikio pomėgių vardijimą“, – sako D. Mikalauskė.

Pavyzdžiui, vykdant darbuotojų į buhalterio poziciją atranką darbdaviams daugiau vertės suteikia informacija apie specialisto gebėjimą didinti sąskaitų suvedimo proceso efektyvumą, sutrumpinti mėnesio uždarymo laiką ar specifinės apskaitos programos diegimo patirtį, o ne lakoniškai surašytas, pareigybinius nuostatus primenantis atsakomybių sąrašas. Tad trumpai aprašius pareigybes į CV verta įtraukti skiltį „Rezultatai“ arba „Pasiekimai“. Jose reikėtų pasistengti kaip įmanoma objektyviau pristatyti ankstesnėse darbovietėse pasiektus rezultatus.

Jei norite dirbti nuotoliu, parodykite, kad esate tam pasirengę

Pasaulinės žmogiškųjų išteklių valdymo platformos „Deel“ plėtros vadovė Baltijos, Vidurio ir Rytų Europos regione Lina Laas sako, kad tokių savybių kaip rezultatyvumas ir savininkiškumas svarba ypač išryškėjo įsivyravus nuotolinio ir hibridinio darbo modeliams. Samdydamos nuotolinius darbuotojus įmonės nori būti tikros, kad jie gebės dirbti ir siekti rezultatų be nuolatinės kontrolės bei priežiūros, prisiims atsakomybę už rezultatus. Jei darbuotojas pats išties nori dirbti nuotoliniu būdu, apie tai verta signalizuoti jau CV, pabrėžiant savo tinkamumą tokiam darbui.

„Visiškai nuotolinio ar hibridinio darbo galimybę šiandien siūlo daugelis įmonių. To tikisi ir specialistai, kuriems šiandien lakstumas neretai tampa vienu iš darbdavių atrankos kriterijų. Tai ypač pasakytina apie jaunesnius darbuotojus – kaip rodo mūsų platformos statistika, 25–34 metų specialistai Lietuvoje sudaro daugiau nei 60 proc. visų dirbančių nuotoliniu būdu. Tokios pačios tendencijos stebimos ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje bei Estijoje“, – sako L. Laas.

Anot jos, visiems suprantama, kad darbui iš namų gali trukdyti įvairūs pašaliniai dalykai, tad norint dirbti efektyviai ir pasiekti gerų rezultatų labai svarbu disciplina, savikontrolė, gebėjimas veikti kryptingai, geras laiko planavimas.

„Jei norima dirbti nuotoliniu būdu, šie gebėjimai turėtų atsispindėti ir CV bei „LinkedIn“ paskyroje. Be abejo, tokius įgūdžius geriausiai patvirtina ankstesnė sėkmingo darbo per nuotolį patirtis, tačiau sąžiningas ir gerai apgalvotas asmeninių savybių bei „minkštųjų“ kompetencijų aprašymas taip pat gali suteikti didelį pliusą“, – pataria L. Laas.

Venkite šablonų

Kandidatuojant į tam tikrą poziciją kartu su CV dažnai siunčiamas ir motyvacinis laiškas. Visgi, D. Mikalauskės teigimu, jis nėra būtinas, jeigu tokio dokumento neprašo pats darbdavys. Savo norą ir motyvaciją dirbti tam tikroje įmonėje galima pademonstruoti ir gyvenimo aprašyme.

„Su motyvaciniais laiškais dažna bėda ta, kad kandidatuojant į skirtingas pozicijas neretai naudojamas vienas ir tas pats anksčiau pasirašytas šablonas. Tačiau tuomet motyvacinis laiškas netenka prasmės, nes jo tikslas yra pademonstruoti kandidato norą ir motyvaciją įsidarbinti konkrečioje darbovietėje, užimti norimą poziciją. Tad jei darbdavys neprašo, motyvaciniam laiškui geriau negaišti laiko. Geriau į CV įtraukti skiltį „Santrauka“, kurioje būtų trumpai apibendrinti pagrindiniai kandidato pranašumai. Čia galima įterpti ir pora motyvacinių sakinių. Tik labai svarbu, kad santrauka būtų struktūruota ir nevirstų ilgu rašinėliu“, – sako D. Mikalauskė.

Anot ekspertės, toks apibendrinimas atrankų specialistams leidžia greičiau pastebėti reikiamas kandidato patirtis bei savybes ir lengviau išskirti jį iš kitų kandidatų. O kiekvieno CV tikslas ir yra padėti kandidatui būti pastebėtam ir atskleisti jo stipriąsias puses.

Tikrinkite ir dar kartą tikrinkite

Galiausiai, anot D. Mikalauskės, CV būtina pateikti tikslią ir aiškią kandidato kontaktinę informaciją. Nors tai gali atrodyti akivaizdu, praktika rodo, kad šioje vietoje dažnai paslystama. Nuolat pasikartoja klaidos, kai kandidatai netiksliai nurodo savo kontaktinę informaciją arba jos aiškiai neišskiria iš kitos informacijos.

„Vardas, pavardė, telefono numeris ir el. pašto adresas, miestas, kuriame kandidatas gyvena ar pageidauja dirbti, tikrai privalo būti gyvenimo aprašyme. Tačiau nebūtina nurodyti tikslaus gyvenamosios vietos adreso – juk darbdavys atsakymą dėl dalyvavimo atrankoje pateikia telefonu, el. paštu, bet įprastai nesiunčia ranka rašyto laiško. Taip pat nurodant kontaktus svarbu nepridaryti klaidų – viena praleista raidė el. pašto adrese ir galite niekada nesužinoti, kad buvote pakviestas į darbo pokalbį trokštamai pozicijai užimti“, – sako D. Mikalauskė.

***

Šis straipsnis yra specialaus „Delfi Karjera“ projekto ciklo „HR žvilgsnis“ dalis. Ankstesnį ciklo tekstą rasite ČIA. Ciklas skirtas perteikti personalo vadovų, žmogiškųjų išteklių specialistų įžvalgas dėl gerovės darbuotojams sukūrimo ir patarimus, kurie gali praversti ieškant darbo ar keliant kvalifikaciją.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją