aA
Artėjant rudeniui daugelis įmonių ruošiasi galimiems naujiems iššūkiams. Kaip parodė karantino patirtis, išlikti ekstremaliomis sąlygomis verslai gali tik būdami lankstūs ir gebėdami prisitaikyti. Visgi kalbant apie darbo užmokesčio ar numatytų priedų darbuotojams keitimą, erdvės lankstumui yra tiek, kiek jos suteikia Darbo kodeksas. Tad kokias galimybes keisti darbuotojų darbo užmokestį ar mokamus priedus turi su sunkumais susiduriančios įmonės?
Pandemijos iššūkiai: kada prispaudus sunkumams galima mažinti darbuotojų atlyginimą?
© DELFI / Kiril Čachovskij

Patarimais pranešime spaudai dalijasi teisės firmos „Sorainen“ Darbo teisės komandos vyresnioji teisininkė, advokatė Jurgita Karvelė.

Keisti atlyginimą – tik susitarus su darbuotoju

Darbuotojai ir darbdaviai visuomet gali keisti darbo užmokesčio sąlygas abipusiu susitarimu. Žinoma, jei tik toks susitarimas neprieštarauja Darbo kodekso normoms ir darbuotojas sutinka su atlyginimo sumažinimu laisva valia. Tačiau ką daryti, jei darbuotojas susimažinti darbo užmokesčio ar gaunamų priedų įmonei sudėtingu laikotarpiu ar bet kuriomis kitomis aplinkybėmis nesutinka?

Pakeisti darbo sutartyje numatyto darbo užmokesčio darbdavys vienašališkai negali. Tad bene vienintelė darbdaviui liekanti išeitis – bandyti su darbuotoju susitarti geranoriškai ir pakeisti darbo sutartį abipusiu susitarimu. Beje, per karantiną išties daug įmonių darbuotojų geranoriškai sutiko laikinai susimažinti savo darbo užmokestį darbdaviui sunkiu metu. Kadangi gerų santykių tarp darbdavio ir darbuotojo palaikymas bei abipusis supratingumas yra svarbus abiem pusėms, įmanoma pasiekti sąžiningą ir abiejų šalių interesus atitinkantį susitarimą. Patirtis rodo, kad darbdaviai, kurie atvirai paaiškina darbuotojams situaciją ir su jais tariasi, dažniausiai pasiekia įmonėms būtinus susitarimus.

Kita priemonė, kurios karantino metu ėmėsi nemažai įmonių – tai darbuotojų darbo laiko sumažinimas. Taip sutartas darbo užmokestis sutartyje lieka nepakitęs, tačiau jis mokamas atitinkamai pagal išdirbtą trumpesnį darbo laiką. Jei vietoje viso etato darbuotojas dirba tik pusę – perpus mažėja ir jo darbo užmokestis. Be abejo, dėl mažinamo etato abi šalys taip pat turi susitarti. Darbuotojui nesutikus su mažesniu darbo užmokesčiu, toks nesutikimas negali būti priežastis atleisti darbuotoją, tačiau darbuotojo atsisakymas dirbti mažesniu etatu jau gali būti pagrindas nutraukti darbo sutartį. Suprantama, tokiu atveju darbdavys turės laikytis įspėjimo termino ir sumokėti Darbo kodekse numatytą išeitinę išmoką.

Karjera
Karjera
© Shutterstock nuotr.

Priedų dydį keisti galima ne visuomet

Nemažai darbuotojų reikšmingą savo atlygio dalį gauna įvairių priedų prie fiksuoto atlyginimo ir premijų pavidalu. Galimybės keisti juos labiausiai priklauso nuo konkrečių formuluočių darbo sutartyje. Pavyzdžiui, jei sutartyje darbdavys įsipareigoja mokėti tam tikro dydžio priedą prie atlyginimo, nepriklausomai nuo darbuotojo pasiektų rezultatų – šį įsipareigojimą privalu vykdyti.

Vis dėlto, jei mokami priedai yra susieti su darbuotojo pasiekiamais rezultatais, įmonė gali pakeisti darbuotojui numatytus tikslus ir taip sumažinti ar nemokėti sutartyje numatytų priedų. Be to, įmonė visuomet gali priedų mokėjimo tvarką nusimatyti vidinėse taisyklėse, o sutartyje su darbuotoju nurodyti, kad priedai mokami pagal tokias darbdavio vienašališkai nustatytas taisykles. Darbdavys dėl atitinkamų priežasčių gali pakeisti vidines tvarkas taip, kad darbuotojų priedai sumažėtų ar nebūtų mokami visai. Tik tokiu atveju visuomet svarbu darbuotojus apie pakeitimus informuoti iš anksto (dažnai pačiose taisyklės būna numatyta prieš kiek laiko apie būsimus pasikeitimus darbuotojai turi būti informuoti). Toks priedų sumažinimas nebus įmanomas, jei darbo sutartyje numatoma, kad darbuotojui iškeltų tikslų ar priedų mokėjimo tvarkos darbdavys vienašališkai keisti negali.

Svarbi kiekviena smulkmena

Kartais norint sumažinti priedus itin reikšmingomis gali tapti ir, atrodytų, smulkmenos bei specifinės sutarties formuluotės. Pavyzdžiui, būta atvejo, kai darbo sutartis darbuotojui numatė „iki 100 proc. dydžio priedo prie pagrindinio atlyginimo“ mokėjimą. Ilgą laiką darbuotojas gaudavo tokio dydžio priedą, o darbdaviui nusprendus priedo dydį sumažinti iki 50 proc., darbuotojas su tuo nesutiko. Kilus ginčui, darbdavys bandė įrodyti, kad formuluotė „iki 100 proc.“ reiškia, kad ši dalis gali būti ir mažesnė, tačiau teismas priėmė darbuotojui palankius sprendimus. Šis atvejis iliustruoja, kaip atidžiai ir tiksliai darbo sutartyje reikia formuluoti su atlygiu ir priedų mokėjimu susijusias nuostatas.

Daug paprasčiau yra tais atvejais, kai darbo sutartyje tam tikrų priedų ar premijų mokėjimo galimybė yra numatoma, tačiau jų mokėti neįsipareigojama. Tai suteikia galimybę dėl priedų mokėjimo spręsti pačiam darbdaviui.

Darbuotojų atlygio ar priedų sumažinimas tam tikrais atvejais – pavyzdžiui, karantino sąlygomis – gali būti vienintelis būdas nepritrūkti apyvartinių lėšų ir išsaugoti veiklos tęstinumą. Dėl to ruošiantis galimai antrai koronaviruso bangai ir naujiems suvaržymams įmonėms derėtų peržiūrėti ir savo sutartis bei vidines tvarkas, o prireikus – jas pakoreguoti ir padaryti lankstesnes.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
3.0000

Kas tos nuolat minimos „minkštosios savybės“ arba 5 įgūdžiai, kurie gali lemti jūsų profesinę ir asmeninę sėkmę

„Minkštosios savybės“ (angl. soft skills) nėra susijusios su konkrečia specialybe , tačiau...

Lyginate save su kitais ir jaučiatės nevykėliu? 6 patarimai, kaip visiems laikams atsikratyti tokio jausmo (11)

Į mūsų galvas įsiskverbė naujas virusas – „nerealizuoto potencialo“ ar kitaip...

Kaip pasirinkti profesiją: 3 svarbiausi dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį (4)

Klausimas, kuo būsi užaugęs , žmogų lydi nuo pat vaikystės. Žinoma, yra pavyzdžių, kai...

Kaip sužavėti kiekvieną pašnekovą – 5 Meghan Markle gudrybės (29)

Etiketo ekspertė papasakojo, kokią taktiką pasitelkia Sasekso kunigaikštienė, kad greičiau...

5 taisyklės, padėsiančios mažiau nervintis dėl to, ką apie jus galvoja aplinkiniai (1)

Baimė nepatikti – gana plačiai paplitęs, ypač moterims būdingas nuogąstavimas. Dėmesingumas...

Top naujienos

Provokacijos iš Baltarusijos darosi vis įžūlesnės: tai buvo pirmas kartais, kai neteisėtas migrantas taip elgėsi (288)

Neteisėtai į Lietuvą mėginančių patekti migrantų skaičius pastaruoju metu sumažėjęs,...

Daugėjant ženklų dėl naujo karantino jau dabar neabejoja: pokyčių bus, dabartinės taisyklės griežtės įvertino galimus pokyčius dėl kaukių (295)

Dar vieno karantino bent jau kol kas nebus. Premjerei Ingridai Šimonytei užsiminus apie siūlymus...

Šalies reanimacijose dėl COVID-19 gydomi keli mažamečiai: grėsminga komplikacija gali atsirasti net po 4–5 savaičių (447)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketvirtadienį pranešė, kad Vilniuje, ligoninės...

Praeityje skandalingo veikėjo karjeroje – neįtikėtinas šuolis: be medicininio išsilavinimo gavo aukščiausias pareigas ligoninėje Malinauskas: tai visiškas absurdas (635)

Paaiškėjus apie kontroversiškai vertinamo Juliaus Pankos naujas pareigas Kupiškio ligoninėje,...

Policija įminė atokioje vietovėje rastos ir nieko nepamenančios moters mįslę jos kurtus papuošalus pirko Holivudo žvaigždės (31)

Nustatyta Kroatijai priklausančioje saloje rastos moters tapatybė. Išgelbėtoji nesugebėjo...

Du pratęsimai Alytuje – jokia raudona vėliava Schilleriui: svarbiausia – pergalė įvertino Ulanovo situaciją (3)

„Betsafe-LKL“ pirmenybėse ketvirtadienį vakare Alytaus „Dzūkija“ (1/1) metė rimtą...

Šarūnas Meškys | D+

Ugnikalnio išsiveržimas Kanaruose prikėlė prieš 20 metų paskelbtą Ameriką nušluosiančio megacunamio scenarijų: mokslininkai pateikė naują versiją (5)

Iki šiol Cumbre Vieja ugnikalnis La Palmos saloje Kanaruose paskutinį kartą buvo išsiveržęs...

Galinga audra slenka per Lietuvą: įspėja dėl savaitgalio - kai kur situacija tik prastės (2)

Šiandien per Lietuvą keliaus galingas ir aktyvus ciklonas. Numatomi debesuoti, vietomis (daugiausia...

Medikai kovoja dėl sunkia COVID- 19 forma sergančio vaiko gyvybės: aiškėja, kad tėvai nebuvo pasiskiepiję (580)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys feisbuke pasidalijo trumpa informacija apie reanimacijoje...

Klaipėdietės kurtus drabužius vilkės net pati Jennifer Lopez: juos išvysite „Netflix“ filme (21)

Šis ruduo Klaipėdoje įsikūrusiam prekės ženklui „Salanida“ išties ypatingas, ir ne tik...