aA
Apie specialistų trūkumą ir įnirtingas jų paieškas nuolat kalba daugybės sektorių atstovai, bet kone garsiausiai – su informacinėmis technologijomis (IT) susiję verslai. Nerandant ne tik programuotojų, bet ir kitų su IT specialistų bei vadovų, įmonės vis didesnį dėmesį atkreipia į kandidatų motyvaciją, norą mokytis ir persikvalifikavimą.
Masiškai trūkstant IT specialistų darbdaviai pasirengę kompromisams – reikalavimų kandidatams kartelę nuleidžia dar žemiau
© Shutterstock

Mažina reikalavimų kartelę

Kaip pasakoja darbuotojus įmonėms surasti padedančios „People Link“ IT paieškų skyriaus vadovas Danas Venclovas, IT specialistų paklausos ir pasiūlos disbalansas egzistavo visada, o artimiausiu laiku turėtų tik didėti. Mat pasiūlą tik nežymiai didina į Lietuvą atvykstantys specialistai iš svetur – jų nėra itin daug, įdarbinant reikia versti vidines tvarkas, dažnai skiriasi apmokėjimo formos ir kyla daugybė panašių problemų. Tuo metu IT sektoriaus darbuotojų paklausą nuolat didina Lietuvoje veiklą pradedančios įmonės, verslo persikėlimas į elektroninę komerciją, augantis frontendo ir kibernetinio saugumo specialistų poreikis.

„Vien mūsų įmonė IT sektoriaus įmonėms pernai surado daugiau nei šimtą darbuotojų. Programuotojai sudaro tik apie trečdalį visų naujokų, o visi kiti – dirbantys plačioje sferoje nuo IT palaikymo iki vadovavimo. Dažniausiai ieškoma bent kelių metų darbinę patirtį, vidutinio lygio kompetencijas ir universitetinį išsilavinimą turinčių darbuotojų. Kitaip sakant, nors darbo skelbimuose nurodyta techninių reikalavimų kartelė dažnai atrodo iškelta labai aukštai, tačiau įmonės supranta, kad negaus visiškai paruošto darbuotojo ir svarsto mažiau reikalavimų atitinkančias kandidatūras“, – kalba atrankų specialistas.

Masiškai trūkstant IT specialistų darbdaviai pasirengę kompromisams – reikalavimų kandidatams kartelę nuleidžia dar žemiau
Danas Venclovas
© Asm. albumas


Jis priduria, kad įmonės dažnai jau yra numačiusios laiko naujokų „įsivažiavimui“ ir mokymuisi dirbti su reikalingais įrankiais, todėl itin svarbiu tampa kandidatų noras mokytis. Specialistui pritaria „Danske Bank“ Lietuvoje IT paslaugų darbuotojams vadovas Giedrius Dzekunskas – IT specialistus samdančios organizacijos šiais laikais turi ieškoti kompromisų, samdyti darbuotojus su mažesnėmis kompetencijomis ir suteikti jiems visus įrankius bei galimybes įgyti trūkstamų žinių jau dirbant. Tam įmonėje jau startavo ir dar planuojamos įvairios vidinės programos kompetencijoms įgyti.

„Nesitikime, kad naujas darbuotojas jau mokės viską. Reikia suprasti, kad net ir labiausiai patyręs IT specialistas turi periodiškai atnaujinti savo žinias, mokytis dirbti su naujomis technologijomis ir įrankiais. Aukštųjų technologijų sektoriuje kasmet pasensta vidutiniškai 30 proc. žinių, o kai kurios technologijos keičiasi žaibiškai – kai anksčiau kai kurie specialistai su tomis pačiomis žiniomis galėjo dirbti nors ir 15 metų, dabar praktiškai nėra universalių ir nesikeičiančių žinių darbui su, pavyzdžiui, debesijos pagrindu sukurtomis technologijomis“, – teigia banko IT paslaugų darbuotojams vadovas.

Išsigelbėjimas – persikvalifikuojant?

G. Dzekunskas atvirauja, kad technologijoms nuolat tobulėjant, ryškėja tendencija daugiau investuoti į specialistų paruošimą ir pagalbą keliant kvalifikaciją ar keičiant profesiją. Štai jo atstovaujamoje įmonėje pradedantieji kolegos turi galimybę tiesiogiai prisidėti prie IT produktų kūrimo ir mokytis iš labiau patyrusių komandos narių.

„Pastaruoju metu daugėja IT žinių programavimo kursuose ar besimokančių savarankiškai įgaunančių kandidatų. Ši tendencija ypač išryškėjo koronaviruso pandemijos metu, kai tam tikrų sektorių darbuotojai, nebegalėdami atlikti savo darbo arba iš naujo įvertinę gyvenimo prioritetus, ėmė ieškoti alternatyvų“, – pasakoja vadovas.

Giedrė Šėmytė, pirmosios Lietuvoje moterims pradėti ir paspartinti karjerą IT bei inžinerijos srityse skirtos mentorystės programos „Women Go Tech“ vadovė, teigia, kad pandemija persikvalifikuoti itin paskatino paslaugų sektoriaus darbuotojus. Keisti karjerą ryžtasi ir mokytojos, finansų srities specialistės, odontologės, projektų vadovės ar net mokslininkės. Programoje dažniausiai ryžtamasi dalyvauti baigus IT internetinius kursus, savarankiškai pasigilinus į reikalingus kriterijus ir jau pradėjus ugdyti pirmąsias, naujos karjeros startui būtinas kompetencijas.

Masiškai trūkstant IT specialistų darbdaviai pasirengę kompromisams – reikalavimų kandidatams kartelę nuleidžia dar žemiau
Giedrė Šėmytė
© Asm. albumas


„Skaičiuojame, kad vien per pusmetį trukusį paskutinį programos sezoną daugiau nei 50 proc. dalyvių gavo pirmąsias darbo ar praktikos pozicijas technologijų srityje. Džiugu, kad turėdamos palyginti nedidelį žinių bagažą, mūsų programoje tikslingų patarimų gavusios moterys taip sėkmingai ir greitai kopia naujos karjeros laiptais. Taip pat tai dar vienas įrodymas, kad norint kandidatuoti į laisvas pozicijas IT sektoriuje, nebereikia ilgametės patirties, svarbiausia turėti nemažai motyvacijos mokytis ir siekti išsikeltų tikslų“, – akcentuoja G. Šėmytė.

Kaip pastebi D. Venclovas, persikvalifikavimas dažnai padeda užkamšyti darbuotojų trūkumą ir net greičiau naujokus integruoti į komandas. O sėkmingų atvejų netrūksta.

„Pakanka vien užmesti akį į socialinį tinklą „Linkedin“, kuriame galime rasti nuostabių persikvalifikavimo atvejų. Tai tik dar kartą įrodo, kad svarbiausia yra motyvacija. Kartais net neturint reikiamo gyvenimo aprašo gali paprašyti techninės užduoties ir įrodyti, kad esi vertas, ar tiesiog kažko nemokėti, bet dėti visas pastangas šiuos trūkumus užglaistyti savo laisvalaikiu“, – teigia pašnekovas.

Skiria ir mentorius

D. Venclovas atkreipia dėmesį, kad itin svarbus verslui tampa ir kandidatų atitikimas įmonės kultūrai bei gebėjimas dirbti komandoje, nes ir programavime reikia vis daugiau žmogiško kontakto. Jis akcentuoja, kad kur kas lengviau išmokyti žmogų dirbti su tam tikru įrankiu, o ne pakeisti jo asmenybę. Be to, toks požiūris gali turėti ir papildomos naudos.

„Pragmatiškai žiūrint, mažiau patirties turintį specialistą galbūt galima pritraukti mažesniais kaštais, jį išmokius įmonei reikalingų gebėjimų įmanoma išspręsti ir specifines problemas. Taip pat mažiau laiko atima atrankų organizavimas, o darbuotojas jaučia daugiau lojalumo įmonei – juk jam buvo suteikta laiko mokytis, suteiktas nemažas pasitikėjimo kreditas“, – pasakoja D. Venclovas.

G. Dzekunskas pastebi, kad ir banke atrankos procese labai daug dėmesio skiriama kandidatui kaip žmogui. Stengiamasi įvertinti, ar jam bus priimtinos organizacijos vertybės, kaip seksis įsilieti į komandą.

Masiškai trūkstant IT specialistų darbdaviai pasirengę kompromisams – reikalavimų kandidatams kartelę nuleidžia dar žemiau
Giedrius Dzekunskas
© Asm. albumas


„Mums svarbu, kad darbe visi kolegos jaustųsi gerai ir būtų savimi, vieni kitais pasitikėtų, galėtų sklandžiai dirbti kartu. O viso kito išmokstama, ypač kai kiekvienam daugiau ar mažiau patirties turinčiam specialistui skiriamas mentorius, kuris padeda „įsivažiuoti“ ir supažindina su naudojamomis technologijomis. Dažnai svarbų vaidmenį naujoko kelionėje atlieka ir tiesioginis vadovas – IT specialistų vadovai patys neretai dirba techninį darbą ir užtikrina reikiamą pagalbą komandos nariams įvairiais techniniais klausimais“, – sako atstovas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(21 žmogus įvertino)
2.3333

Ištyrė beveik 3 mln. įmonių ir pasakė, kokio amžiaus žmonėms geriausiai sekasi kurti sėkmingus startuolius

Startuolius kuria ir juose dirba tik jaunimas. Tikriausiai dauguma iš jūsų esate girdėję tokį...

Darbas užsienyje, šeima – Lietuvoje: psichologė pataria, kaip išsaugoti santykius

Noras užsidirbti , pasisemti patirties ar išmokti naujų dalykų dažną lietuvį išvilioja kurį...

Netikėtas patarimas darboholikui, kaip nepervargti ir gauti geresnius rezultatus – smegenis apgauti nėra sudėtinga

Jeigu norime jausti daugiau balanso gyvenime, teks išmokti atleisti perfekcionizmo gniaužtus, nes...

Ką daryti, jei sąskaita areštuota? Teisininkas pasakė, kaip galima koreguoti išieškomą skolą – yra 2 sąlygos

Ką daryti, jeigu sąskaita areštuota ir negaliu naudotis joje esančiomis lėšomis? Tai tikrai...

5 patarimai, kaip pasiruošti atostogoms – kad jaustumėtės laimingas ne tik prieš jas, bet ir po jų grįždamas į darbą

Nors apmokamų atostogų tradicijos susiformavo dar prieš šimtmetį ir daugelis keliaudavo į...

Top naujienos

Delfi PliusTomas Janonis

Vilniaus savivaldybėje – painus voratinklis: STT paviešino skandalingą informaciją (7)

Specialiųjų tyrimų tarnyba, atlikusi antikorupcinį vertinimą Vilniaus miesto savivaldybėje...

Verslas PliusRaminta Rakauskė

Buvęs finansų ministras Šapoka: išlaidų didinimą būtina stabdyti, nauji mokesčiai – užprogramuoti (4)

Buvęs finansų ministras Vilius Šapoka sako, kad Lietuvai turėtų pavykti išvengti didesnio...

Įspėja: į Lietuvą atkeliavo naujos omikron versijos, sergamumas COVID-19 didėja

Sergamumas COVID-19 Lietuvoje didėja, nes Lietuvą pasiekė labiau užkrečiamos omikron versijos,...

Karas Ukrainoje. Karo ekspertai įvertino Rusijos laimėjimus ir įspėjo dėl tolesnio puolimo Ukraina: netrukus pasaulis pamatys pirmąsias mūsų pergales (2)

JAV Karo studijų instituto (ISW) ataskaitoje rašoma, kad užėmę Lysyčanską Rusijos kariai ,...

Liepą dalis gyventojų gaus didesnes išmokas

Nuo vasaros pradžios padidinus pensijas ir socialines išmokas, dalis gyventojų realų padidėjimą...

Zelenskis sureagavo į Lukašenkos pareiškimus: paskutiniai signalai labai pavojingi

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis Vakarų nepripažįstamo Baltarusijos lyderio Aliaksandro...

Monika Kvietkutė vėl išgyvena skyrybas: laukė kraustymasis, agresija, o paskutinis lašas buvo supratimas, kad jis – narcizas (5)

Atlikėja, influencerė , vizažo specialistė ir kitų grožio procedūrų meistrė Monika...

Delfi PliusIna Antaniškytė

Teisininkas atsako: ar išeinant į pensiją visada priklauso išeitinė kompensacija?

Darbuotojai, įgiję teisę gauti pensiją, pasvarsto: tęsti darbą ar eiti užtarnauto poilsio. Į...

Į septynių kilometrų gylį vandenyne nusileidę tyrėjai aptiko II pasaulinio karo mūšiuose dingusį laivą: jo vietos iki šiol nežinojo niekas  tai giliausiai nuskendęs laivas pasaulyje

Filipinų jūroje, beveik 7 km gylyje, mokslininkai aptiko giliausiai kada nors nuskendusį laivą....