aA
Kai nustosite blaškytis, gyventi prisiminimais ir laukti idealaus momento, sugebėsite kokybiškiau atlikti užduotis darbe, taip pat pagerės savijauta ir santykiai su artimaisiais bei kolegomis. Kaipgi atsikratyti ydingų įpročių, trukdančių mėgautis gyvenimu?
Mokėjimas sakyti ne
Mokėjimas sakyti ne
© Shutterstock

1. Nežvilgčiokite į telefoną, kai esate su kuo nors susitikę

Na štai – ir vėl nesusilaikėte, nors, žinoma, mėginote, be to, stengėtės būti net labai mandagūs. „Tai tavo telefonas skamba? O, ne, tai mano. Turiu trumpam atsiprašyti...“ Ir įnikote... O galbūt buvo kiek kitaip? Galbūt nemačiomis, kad niekas nė nepastebėtų, vis žvilgčiojate į ekraną? O gal tiesiog akimirką pritilote ir jau nebegirdėdami, ką kalba pašnekovas, palinkote prie telefono?

Jeigu nenorite užsitarnauti bejausmio žmogaus reputacijos, jokiu būdu taip nesielkite. Juk puikiai suprantate, kad telefonui tikrai nė motais, kada surasite jam laiko. Aparatas jūsų dėmesingumo neįvertins, ir kaip tik tuo jis skiriasi nuo gyvų žmonių.

2. Nesiblaškykite per pasitarimus

Jei trokštate sužibėti, pasirodyti iš geriausios pusės, išjunkite visus turimus įrenginius ir atidžiai klausykite, kas kalbama. Net ir, atrodytų, svarbi žinutė gali kiek palaukti, o socialiniuose tinkluose vargu ar atsitiks kas nors lemtingo per tą menkutį pusvalandį, kol jų nenaršysite.

Jei visą dėmesį pasistengsite sutelkti į tai, kas vyksta realiu laiku realioje aplinkoje, gal net nustebsite, kiek daug vertingos informacijos pavyks išgirsti net ir eiliniame pasitarime. Gal sužinosite, kuo paremtos kai kurios sutartys, gal paaiškės, kaip išplėtoti santykius su įmonės partneriais, galbūt suprasite, kur semtis idėjų realizuojamiems projektams. Visa reikalinga informacija juk gali būti ranka pasiekiama ir jei atidžiai klausysite, ji neprasprūs jums pro ausis.

Mokėjimas sakyti ne
Mokėjimas sakyti ne
© Shutterstock

3. Neanalizuokite likimų tų žmonių, kurie niekaip su jumis nesusiję

Turite patikėti, kad kaimynas iš antro aukšto susitvarkys ir be jūsų dėmesio, todėl nesukite sau galvos dėl to, kad jo žmona veikiausiai jį paliko, nes veikiausiai susirado kitą. Tą dozę dėmesio turėtumėte skirti savo artimiesiems – vyrui, vaikams, tėvams, bičiuliams. Tai jiems verta aukoti savo laiką ir apmąstymus – jie šito nusipelnė daug labiau.

4. Nepulkite įjunginėti visų iš socialinių tinklų ateinančių pranešimų

Jums juk tikrai nebūtina žinoti apie kiekvieną pašto šiukšlę, ateinančią iš interneto tyrų, be to, ir patys jau seniai supratote, kad dauguma socialinių tinklų pranešimų visiškai beverčiai. Puikius įvertinimus už asmeninėse paskyrose skelbiamą turinį galite laikyti kone šventais, tačiau ar būtina apie juos sužinoti kas akimirką?

Jeigu prisėdote prie rimto darbo, jokiu būdu neleiskite, kad jus blaškytų įvairiausios smulkmenos. Visą dėmesį pasistenkite skirti sprendžiamai užduočiai. Nei elektroninis paštas, nei socialiniai tinklai juk niekur nepabėgs. Turite priešintis pašalinių veiksnių įtakai jūsų gyvenimo ritmui ir darbo grafikui. Tuo, kuo konkrečiu metu užsiimate jūs, yra kur kas svarbiau negu kitų užsiėmimai.

5. Negyvenkite praeitimi

Žinoma, praeitis – tai vertinga patirtis, ir šito niekas nepaneigs. Visos padarytos, bet mūsų nesužlugdžiusios klaidos padaro mus stipresnius, moko jų nekartoti. Bet kam visą likusį gyvenimą kontempliuoti apie tai, kas buvo? Pirmiausia, išmokite atleisti – tiek sau, tiek ir kitiems. Net jei pasielgėte netinkamai, be paliovos savęs už tai nesmerkite. Bus daug geriau, jeigu pažvelgsite į savo klaidą kaip į galimybę pataisyti padėtį ir pasimokyti kažko vertingo. Jei klaidą padarė kažkas kitas, užuot su užmoju jį kritikavę, verčiau pademonstruokite supratingumą ir geraširdiškumą. Kito žmogaus klaida – tai puikus šansas atsiskleisti šioms savybėms. Kodėl turėtumėte jį praleisti?

6. Nelaukite idealaus momento

Idealus momentas gali ir neateiti. Idealių momentų apskirtai nebūna. Štai kodėl, užuot laukę mistinio aplinkybių susiklostymo, verčiau rizikuokite. Net jeigu nesate tikri, kad pasiseks (o šito neįmanoma nei garantuoti, nei žinoti, kai žengiama nauju keliu), juk niekas neuždraus bandyti dar kartą. Užtenka laukti: jei veiksite, prarasite kur kas mažiau nei manote, na, o atrasite daugiau nei drįstate tikėtis.

Mokėjimas sakyti ne
Mokėjimas sakyti ne
© Shutterstock

7. Neapkalbinėkite

Apkalbos gali stipriai atsirūgti, be to, jos nieko vertos. Ir kas iš to, jei su kitais aptarsite nederamą kolegos elgesį? Gal prasmingiau jo elgesį aptarti su juo pačiu? Jei manote, kad neturite tokios teisės arba kad atvirai jo kritikuoti neleidžia per menkas statusas, gal apskirtai geriau apie jį nekalbėti? Laiką, kurį praleistumėte apkalbinėdami kitus, verčiau paskirkite prasmingoms ir produktyvioms diskusijoms: tada ir reikalus greičiau sutvarkysite, ir liežuvautojo reputacijos išvengsite.

8. Nesakykite „Taip“ iš mandagumo

Atsisakyti padaryti paslaugą nelengva: kaip į tai pažiūrės draugai, kolegos? Visgi draugai ir kolegos paprastai reaguoja suprantingai, jei atsisakymas mandagus ir pagrįstas. Kita vertus, nereikia paisyti nuomonės tų, kurie išgirdę neigiamą atsakymą tuoj pat užsiunta. Ištarus „Ne“, savaime aišku, teks išgyventi kelias nejaukias minutes, bet tikrai ne daugiau. O jei pasirašysite po reikalu, nuo kurio troškote sprukti kuo toliau, kankinsitės tiek laiko, kiek tasai reikalas išliks aktualus. O gal net dar ilgiau.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(39 žmonės įvertino)
4.4103

Konkretūs „ne“, padėsiantys pasigerinti gyvenimą: atsikratykite šių ydingų įpročių

Kai nustosite blaškytis, gyventi prisiminimais ir laukti idealaus momento, sugebėsite kokybiškiau...

Gana kentėti: jei atpažįstate šiuos požymius, metas ieškoti kito darbo

Suprasti, kad metas keisti darbą, kartais nelengva. Vis dėlto esama tam tikrų konkrečių...

Mokslininkai pasiūlė efektyviausią būdą planuoti gyvenimą (1)

Kai galvojame apie laiką mėnesių ir dienų atkarpomis, kur kas efektyviau planuojame. Jei imame...

7 požymiai, kad žmogus tik dedasi intelektualu (11)

Sukurti protingo, apsiskaičiusio žmogaus įvaizdį – išskirtinis, nors ir abejotinas talentas....

Nevisavertiškumo kompleksas ir nepalenkiamas ego: ką reiškia jūsų nuotrauka socialiniuose tinkluose?

Jūsų nuotrauka socialiniame tinklalapyje, kurią visi mato, daug daugiau atskleidžia apie jus,...

Top naujienos

Kas pernai iš tiesų vyko su Rusijos ekonomika: augo nebent degtinės pardavimai

Rytų Europos studijų centro ( RESC ) partneriai Ukrainoje teigia, jog aiškinimai, kad Rusijos...

Kiek emigrantų pinigų pasiekia Lietuvą ir kiek iškeliauja iš jos: smarkiai išaugo pervedimų dalis į dvi šalis (1)

Per praėjusių metų tris ketvirčius užsienyje gyvenantys lietuviai į Lietuvą pervedė panašiai...

Išdalintos M.A.M.A 2022 statulėlės: Vaido Baumilos triumfas ir ypatingas dėmesys Ukrainai (8)

Sausio 27-ios vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje aidėjo didžiausias metų muzikos renginys –...

Savaitgalį pasidžiaugsime vos viena gražia diena: kai kur išvysime ir saulės

Šeštadienio dieną per šalį slinks anticiklono gūbrys. Lietuvoje dangų daug kur dengs pilkų...

Mažeikiškių šeimą sukrėtė dukrelės netektis: žinojome, kad laiko turime nedaug

Mažeikiuose gyvenantys 28 m. Brigita ir 30 m. Lukas nė baisiausiame sapne nesapnavo, kad likimas jų...

Po Moldovos prezidentės žodžių – Rusijos grasinimas: negalvokit, kad nebus pasekmių (15)

Rusijos politikai grasina Moldovai dėl šalies valdžios pareiškimų, susijusių su diskusija apie...

Lietuvis išbandė brangiausią pramogą Las Vegase: tas 90 minučių prisiminsiu visą gyvenimą (4)

Žinoma, Las Vegase galima be sustojimo lošti ir duotis vakarėliuose. Septynias ar dešimt dienų....

Įtemptos BMW gaudynės Vilniuje: bėgo per visą miestą, rėžėsi ir į „Škoda“, ir į paštomatą papildyta (12)

Vėlų penktadienio vakarą Vilniuje pareigūnams teko vytis nestojusį vairuotoją.

Viktorija Sakalauskaitė

Kaip aš ieškojau vyro Tinderyje: draugės aikčiojo jį išvydusios, bet vienas jo atsakymas skaudžiai nusviedė mane atgal į realybę (5)

Ar jūs tikite meile iš pirmo žvilgsnio? Ar tikite, kad kažkur pasaulyje yra tas ponas ar ta ponia...

Lukas Gricius ir Naglis Bierancas pademonstravo išskirtinį stilių: akys krypo į neįprastas detales (8)

Naglis Bierancas ir Lukas Gricius M.A.M.A raudonuoju kilimu žengė pasidabinę išskirtinai.