Niekada neignoruoja asmeninių baimių

Tos, kurios stengiasi judėti pirmyn ir kopti karjeros laiptais, anksčiau arba vėliau susiduria su įvairiausiomis asmeninėmis baimėmis. Bet kokios pastangos nuo jų pabėgti tepriveda prie visiškai bereikalingo energijos švaistymo – juk psichologinė įtampa niekur nedingsta. Negatyvios emocijos tolydžio didina juntamas baimes, destruktyviai veikiančias žmogaus nusiteikimą. Todėl, užuot mėginusi juntamas baimes užgniaužti, ignoruoti, pamėginkite suvokti savo metalines galias: išmokite taip kontroliuoti savo mintis ir emocijas, kad jos pasitarnautų veiklai, kuria užsiimate.

Niekada nevengia konfliktinių situacijų
Žmonės, besistengiantys išsisukti nuo konfrontacijos su aplinkiniais, konfliktą paprastai vertina kaip kažką agresyvaus, nepagarbaus ir varginančio. Vis dėlto taip nėra, kadangi iš tikro konfliktas gali įgyti net labai įvairias formas. Svarbiausia – nesitraukti į pogrindį, kada kas nors specialiai elgiasi taip, kad galėtų manipuliuoti jūsų mintimis ir emocijomis. Kuo anksčiau suvoksite, kad tarp jūsų ir oponento kažkas ne taip, tuo greičiau pavyks padaryti galą ydingai situacijai (kad taip nutiktų, visai nebūtina pakelti balso ar įnirtingai gestikuliuoti). Taigi, tiesiog privalote sureaguoti, kitaip žmonėms ims kilti abejonių dėl jūsų charakterio tvirtumo.

Niekada neklauso „vidinio kritiko“

Nutildyti „vidinį kritiką“ palyginti nesunku: tereikia visą dėmesį sutelkti į pozityvius aspektus ir pamėginti atskirti konstruktyvią kritiką nuo destruktyvios.

Mentalinių galių paslaptis ta, kad jos sustiprina gebėjimą valdyti savo mintis ir neleisti joms daryti pernelyg didelės įtakos priimamiems sprendimams ir vykdomiems veiksmams. Išmokti tai daryti tikrai galima. Svarbiausia – tinkamai su savimi susitarti ir apsirūpinti ypač tiksliomis (geriausia – pozityviomis) nuostatomis.

Niekada nelaukia, kada susiklostys idealios aplinkybės

Gal manote, kad tiktai susiradus idealų darbą arba sulaukus tinkamiausių aplinkybių galėsite pademonstruoti, ką iš tikrųjų sugebate? Geriau nė neturėkite tokių iliuzijų! Jie norite, kad pasisektų, turite įžvelgti skirtumą tarp natūralios nežinomybės baimės ir banalaus nepasitikėjimo savo jėgomis.

Suversti viską nepalankioms aplinkybėms arba apkaltinti kitus yra lengviausias kelias, bet jei juo eisite, nepasieksite nieko, tik tapsite apatiška ir degraduosite. Net ir tada, kai rodosi, kad pasiekėte viską, ko troškote, nenustokite tobulėti ir naudotis įvairiomis galimybėmis – privalote ir toliau judėti pirmyn. Charakterio tvirtumas pasireiškia ne tada, kai žmogus laukia idealių aplinkybių, o tada, kai sugeba veikti net ir labai sudėtingomis sąlygomis.

Ankstesnių poelgių niekada nevertina kaip klaidų

Taip, jaunystės klaidos tikrai gali privesti prie skausmingų pasekmių, tačiau, užuot keiksnojusi save arba likimą, verčiau pažvelkite į jas kaip į galimybę tobulėti. Klaidų juk darome visi – jokiu būdu to nepamirškite.

Niekada nepraleidžia progos išsiskirti

Matyt, greičiausias ir veiksmingiausias būdas pasiekti puikių rezultatų – imtis užduočių, kurios daugelį baugina, ir nesvarbu, kokios reikšmės tos užduotys: jeigu atliksite jas tinkamai, akimirksniu galėsite išskirti save iš minios. Pasiekusi vieną tikslą, nesustokite – juk niekada nežinote, prie ko gali privesti nuolatos demonstruojama iniciatyva. Dažniausiai nė neįtariame, ką gali pasiūlyti naujos galimybės, kol jomis nepasinaudojame.

Niekada nepraranda gebėjimo racionaliai mąstyti

Moterys, kurias lydi sėkmė, sugeba kontroliuoti net pačias sudėtingiausias ir nepalankiausias situacijas. Daugelis, norėdami kaip nors pasiteisinti, teigia, kad jų sėkmės arba nesėkmės yra likimo nulemtos. Vis dėlto stiprūs lyderiai kalba kitaip ir sėkmę vertina kaip asmeninei kontrolei pasiduodantį reiškinį: ar pasiseks, ar nepasisek, priklauso tik nuo jų pačių, mano jie. Fortūna, žinoma, gali vaidinti šiokį tokį vaidmenį, bet kliautis vien tik ja – tai bergždžias protinių galių švaistymas.

Niekada nelepteli ko nors nepagalvoto

Visada turite žinoti, ką kalbėti ir ko šiukštu nepasakyti. Turite mesti iššūkį nusistovėjusiam stereotipui, kad moterys pirmiausia kalba, o tik tada galvoja. Kad tai pavyktų, prieš susitikdama su, tarkim, potencialiais investuotojais arba klientais, privalote nuodugniai išstudijuoti reikalą, kitaip rizikuojate sudaryti nenusimanančio žmogaus įspūdį.

Niekada nevartoja žodžio „pasiduodu“

Problema ta, kad tą akimirką, kai ištariate „pasiduodu“ arba „negaliu“, sumenksta jūsų autoritetas ir įspūdis, kad gebate kontroliuoti savas emocijas ir poelgius. Ne tik kolegos, bet, dar svarbiau, vadovybė ištartus žodžius tuoj pat susisies su baime arba gebėjimų stygiumi, o šito juk nenorite?

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos