aA
Tyrimų bendrovė „Gallup“ 2017 m. pristatė kelerius metus vykdyto tyrimo rezultatus. Daugiau nei 200 valstybių siekta išsiaiškinti, ar žmonės patenkinti savo darbu. Statistika nedžiugina. Net 85 proc. žmonių nemėgsta savo darbo, kai iš jų 62 proc. yra tiesiog nepatenkinti, pavyzdžiui, savo užduotimis, produktu, kurį atstovauja kompanija; vadovo elgesiu, nepakankamomis augimo ir vystymosi galimybės ir pan., o 23 proc. apklaustųjų nekenčia savo darbo.
© DELFI / Andrius Ufartas

Atrodo, kas čia tokio? Juk darbas yra tik darbas ir nebūtinai jis turi būti įdomus, lengvas ar mums patinkantis. Visai neseniai dar buvo taip, kad mūsų tėvams, seneliams rinktis darbą ne visada buvo galima – kur „paskyrė”, ten dirbo ir džiaugėsi tuo, ką turėjo. Taigi kelti klausimą, ar darbas įdomus, ar ne, daug kam vis dar tiesiog nepadoru. Juk darbas yra darbas. Svarbu, kad laisvalaikis būtų turiningas, turėtume mylimą šeimą ir daug draugų, galėtume keliauti ir skaniai valgyti. Taip, tai yra be galo svarbu, norint gyventi visavertį gyvenimą. Bet ar tikrai?

Kodėl parduodame savo brangų laiką tam, kas nepatinka? Priežasčių yra daug ir kiekvienam ji gali būti skirtinga. Bet dažniausiai minimos yra šios:

  • Bijome keistis, rizikuoti ir žengti nors vieną mažą žingsnį nežinomybės link. Tokiais atvejais visada save raminame, kad kaimyno žolė žalesnė, o ir gerai tik ten, kur mūsų nėra. Ramindami save taip ir neišdrįstame padaryti kažko, kas nukeltų mus į geresnę realybę. Jei toje baimėje užsibūname per ilgai, mažėja pasitikėjimas savimi, tampame nepatenkintais, pradedame sabotuoti savo sėkmę ir vis mažėja šansai išeiti iš to užburto nemalonių įsipareigojimų rato.

Jei nekenčiate savo darbo, yra keli sprendimų būdai: kada išeiti, o kada likti?
© DELFI / Šarūnas Mažeika

  • Nenorime paleisti to, ką turime. O kartais gal ir nebegalime, nes turime paskolų, įsipareigojimų ir stiprų įprotį turėti visko ir daug. Amerikiečiai turi labai gerą išsireiškimą: Because we love our golden handcuffs (liet. Mums patinka mūsų auksiniai antrankiai). Kartais svajonių darbą sumaišome su sociume gražiai skambančiomis pareigomis, blizgančiais automobiliais, prabangiais biurais ir kokteiliais ant jūros kranto. Taip, visa tai yra nuostabu. Bet ar tikrai yra tik vienas kelias – parsiduoti už brangiai ir nemaloniai sau?
  • Tiesiog tingime. Normalu, kad norint turėti daugiau, geriau, įdomiau, reikia įdėti pastangų. Galbūt mokėti užsienio kalbą, galbūt pagilinti turimus įgūdžius, o galbūt tiesiog atnaujinti gyvenimo aprašymą, kad galėtume jį išsiųsti, kandidatuodami į mums įdomų darbą. Dejuoti ir skųstis yra daug lengviau, negu ryžtis papildomam žingsniui. Deja, ilgainiui nieko nedarydami iš vidinio nepasitenkinimo pradedame kaltinti visus aplinkui, dėl kurių neva mums nepavyko turėti daugiau ar geriau, piktintis tais, kurie turtus susikrovė ir išdrįso siekti savo svajonių, o galiausiai – nekęsti savęs.

Jei nekenčiate savo darbo, yra keli sprendimų būdai: kada išeiti, o kada likti?
© DELFI / Domantas Pipas

Nelaimingi, nemėgstantys savo darbo darbuotojai yra mažiau produktyvūs, jie dažniau klysta, nebaigia darbų iki galo, įmonė dėl jų mažiau uždirba. Galiausiai tyrimai rodo, kad dirbantys nemėgstamą darbą uždirba mažiau nei tie, kurie myli jų darbą. Ne, mylinti savo darbą mokytoja kol kas neuždirbs daugiau nei nekenčiantis to, ką daro, teisininkas ar pardavimo vadybininkas. Bet, jei lyginsime degančio aistra ir atbulomis rankomis dirbančių teisininkų pajamas, skirtumą tikrai matysime. Ir laimėtojas bus tas, kuris myli tai, ką daro. Taigi gal raktas į didesnes galimybes ir geresnį darbą yra pamėgti tai, ką darome, arba galiausiai imtis to, ką mėgstame?

Kaip? Iš savo patirties žinau, priėmus vidinį sprendimą keisti savo realybę ir žingsnis po žingsnio mažinant tai, kas mūsų aplinkoje nepatinka, reikalai pradeda gerėti. O tai tikrai gali kiekvienas, tereikia pajudėti. Tarkime:

1. Jei nepatinka iki gyvo kaulo įgrįsę darbai, kuriems nėra galo, ir jau visiškai neaugate savo darbo vietoje, drąsiai kalbėkite su savo vadovu apie tai ir neatstokite tol, kol kartu rasite galimybių juos sumažinti ar pakeisti. Gal tai bus proceso patobulinimas, gal darbų perskirstymas ar net atsisakymas, nes jie seniai nekuria vertės. Gal tai, kas nebeįdomu Jums, yra naujos galimybės kažkam kitam organizacijoje, o Jūsų laukia nauja, įdomi vieta.

Jūs šnekate apie tai, bet Jūsų negirdi? Ir taip jau keleri metai? Tai ką Jūs ten veikiate?

Jei nekenčiate savo darbo, yra keli sprendimų būdai: kada išeiti, o kada likti?
© DELFI / Šarūnas Mažeika


2. Jei nepatinka tai, kad visos užduotys Jums „nuleidžiamos” nepasitarus, išdrįskite pasiūlyti savo idėjas. Jei jos niekada nepriimamos, eksperimentuokite dėl pateikimo būdo tol, kol pataikysite. Jei vadovas neišgirsta vienaip, gal išgirs kitaip. O gal vieną dieną neklauskite, o imkite ir padarykite savaip ir parodykite, kad galite. Dažnas darbdavys nori įsitraukusio darbuotojo. O įsitraukusio darbuotojo požymis – visų pirma padaryti, o paskui pasakyti.

Drąsu? Taip, bet gal verta kartais išdrįsti?

3. Jei norite kilti karjeros laiptais, keisti darbą ar netgi sritį, dar šiandien įvardinkite, ko Jums trūksta naujoms pareigoms užimti. Gal reikia pakelti kvalifikaciją, gal atsinaujinti CV, o gal tiesiog paskambinti senam bičiuliui, kuris minėjo, kad jo įmonėje reikalingas toks specialistas kaip Jūs.

Aiškus žinojimas, kas esate, ko norite ir ko reikia, kad nueitumėte ten, yra sėkmės garantas. Tik taip, Jums reikės veikti, o ne laukti.

4. Jei įmonėje esanti kultūra netinka, išdrįskite apie tai pasakyti. Jei neapsiverčia liežuvis ir bijote, atsiribokite nuo susibūrimų, kurie nėra privalomi (kavos gėrimai ar parūkymai). Tą laiką geriau skirkite laiką sau. CV atsinaujinimas turės daug daugiau naudos Jums nei eilinė istorija apie vadovą, kuris nieko nesupranta, ar kvailus klientus, kurie vėl nieko nenupirko. Kita vertus, įmonės kultūra – joje dirbantys žmonės.

Atsukite veidrodį į save – gal ir Jumyse kažkas yra tokio, ko taip nemėgstate aplinkoje?

5. Jei apskritai kurį laiką norite nedirbti ir gerai pailsėti, prieš priimdami sprendimą dėl tolimesnės karjeros, jau šiandien atsidėkite po tam tikrą pinigų sumą ir pradėkite juos kaupti, kad galėtumėte išeiti į niekur ir pasikrauti energija naujoms veikloms.

Variantų keisti realybę yra tikrai daugiau nei penki. Jų begalė. Ir taip – viskas mūsų rankose. Kuo daugiau savarankiškų sprendimų priimame savo gyvenime, tuo sparčiau augame, vystomė, o galiausiai gyvename savo, o ne kažkieno kito gyvenimą. Aukos, nuolatos besiskundžiančio ir aplinkinius kaltinančio, vaidmuo yra labai lengvas. Bet, ar jis mums padės būti ten, kur norime būti?

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(12 žmonių įvertino)
3.5833

Turite vos 20 sekundžių įtikinti darbdavį: kaip sukurti teigiamą įspūdį apie save (15)

CV , curriculum vitae, gyvenimo aprašymas – nesvarbu, kaip bepavadinsite, jie turi vieną...

Jei nekenčiate savo darbo, yra keli sprendimų būdai: kada išeiti, o kada likti? (7)

Tyrimų bendrovė „Gallup“ 2017 m. pristatė kelerius metus vykdyto tyrimo rezultatus. Daugiau nei...

Kaip sutaupyti daugiau laiko: šie įpročiai gali pakeisti jūsų gyvenimą (4)

Yra daug patarimų, kaip būti produktyvesniems – susirašyti užduotis, skirti vienai užduočiai...

Kaip atsakyti į vieną pagrindinių darbo pokalbio klausimų (10)

„Taigi, papasakokite man apie save“ – šis paprastas klausimas gali priversti jus prakaituoti,...

Jei norite gauti darbą, niekada nedarykite šių klaidų (35)

Labai svarbu, kad per pokalbį dėl darbo padarytumėte puikų pirmą (ir tolimesnį) įspūdį. Kad...

Top naujienos

Bakas: Skvernelis yra Seimo valdančiųjų partijų lyderių įkaitas (47)

Praėjusią savaitę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų ( LVŽS ) frakcijos durimis Seime trenkęs...

Milžinų keliais Šiaurės Airijoje keliavę lietuviai: sunku patikėti, kad tai sukūrė gamta (9)

Pirmoje pasakojimo apie Šiaurės Airiją dalyje pasakojau, kad šią Jungtinės Karalystės...

Žiniasklaida: „Swedbank“ susijęs su cheminio ginklo programa Sirijoje, mini ir Lietuvą (23)

„Swedbank“ minimas dar vienoje skandalingoje istorijoje. Žiniasklaidoje rašoma, kad bankas...

Patarėjai prisiminimus apie darbą su Grybauskaite išliejo feisbuke (268)

Dešimt metų Lietuvai vadovavusi Dalia Grybauskaitė penktadienį perdavė naujajam prezidentui...

Nausėda turi konkrečių pasiūlymų dėl moterų į ministrų postus žada susitikti su valdančiaisiais (4)

Prezidentas Gitanas Nausėda ketina šią savaitę susitikti su valdančiųjų partijų atstovais...

Gyvai / Čempionų lyga: „Crvena Zvezda“ – „Sūduva“ (11)

Antradienį vakare Čempionų lygos pirmo atrankos etapo atsakomosiose rungtynėse Marijampolės...

Europos Parlamentas išrinko Ursulą von der Leyen naująja Europos Komisijos vadove (85)

Vokiečių politikė Ursula von der Leyen antradienį užsitikrino Europos Parlamento palaikymą ir...

Kodėl Merkel vis nevalingai dreba: lietuvių gydytoja turi savo spėjimą (111)

Visa Europa jau kurį laiką svarsto, kodėl dreba Vokietijos kanclerė Angela Merke l. Užsienio...

Prieš 30 metų išvyko į Sibirą ir grįžo su 120 lietuvių karstų: palaikus vyniojo į drobules ir dėjo į mažas dėžutes (54)

Artėjant liepos 17 dienai, kada „ Misija Sibiras ‘19“ komanda išvyks į Kazachstaną,...

Vos 13 sulaukusi Ingos Paksaitės-Stumbrienės dukra Estela tapo žinomo žurnalo rubrikos redaktore (50)

Naujausias „Verdu ir kepu" žurnalas sulaukė žaismingo pastiprinimo savo komandoje – nuolatinę...