Kokia jūsų vertė?

Prieš derantis su potencialiu darbdaviu, svarbu išsiaiškinti, kiek jūsų įgūdžiai ir patirtis verti dabartinėje darbo rinkoje. Skirkite laiko ir sužinokite, kokią algą gauna panašias pareigas užimantys darbuotojai. Tuomet jūsų argumentai skambės svariai ir realistiškai, tad didelė tikimybė, kad jums pavyks pasiekti norimą tikslą, interneto portale thebalancecareers.com rašo karjeros planavimo specialistė Alison Doyle.

Kas yra derybos dėl algos?

Derybos dėl algos apima darbo pasiūlymo aptarimą su potencialiu darbdaviu ir suderėjimą dėl algos bei papildomų privilegijų paketo, kuris atitinka rinkos kainas. Ir, jei pasiseks, sulygs arba viršys jūsų poreikius. Produktyviausios derybos būna tada, kai visus jų dalyvius sieja bendras tikslas: įdarbinti darbuotoją ir mokėti jam jo patirtį ir kvalifikaciją atitinkančią algą. Svarbu suprasti, kad derantis nereikėtų demonstruoti agresijos. Jei mintis apie derybas jus gąsdina, pabandykite įsivaizduoti, kad visi esate vienoje barikadų pusėje. O darbdavys visai nenori jūsų skriausti.

Derėtis galima ne tik dėl algos, bet ir dėl kitos papildomos naudos jums – priedų, akcijų dalies, privilegijų, lengvatų, papildomų atostogų ar laisvadienių ir kt.

Kaip apsiskaičiuoti, kiek gausite „į rankas“

Kai svarstote darbo pasiūlymą, svarbu žinoti, koks bus realus atlyginimas, atskaičius mokesčius.
Algą „į rankas“ galima apskaičiuoti naudojant skaičiuoklę – jų galima rasti nemokamų internete.
Taigi, prieš derėdamiesi dėl algos ir prieš lygindami darbo pasiūlymus, apsiskaičiuokite, koks realus atlyginimas po mokesčių jums siūlomas.

Patarimai, kaip derėtis

1. Sulaukite tinkamo meto.

Nusprendę, kiek norite uždirbti, ir išsianalizavę realias rinkos sąlygas (kiek galite uždirbti), apsišarvuokite kantrybe. Darbo pokalbyje neužsiminkite apie algos dydį pirmi – sulaukite, kol darbdavys pateiks pasiūlymą.

2. Venkite pirmieji įvardinti konkretų skaičių.

Jei per darbo pokalbį paklaus, kokie jūsų lūkesčiai dėl algos, atsakykite aptakiai. Pavyzdžiui, pasakykite, kad neturite nusibrėžę griežtų ribų, ir kad viskas priklauso nuo bendro pasiūlymo paketo. Arba pasakykite darbdaviui, kad prieš aptardami algą, norėtumėte daugiau sužinoti apie reikalavimus, užduotis ir atsakomybę būsimame darbe.

3. Prašymą pagrįskite svariais argumentais.

Jei potencialus darbdavys vis dėlto jus prispaustų įvardyti konkrečią sumą, pateikite skaičių diapazoną, pagrįstą informacija, kurią surinkote tyrinėdami rinką. Surinktus duomenis naudokite kaip argumentą derybose: parodykite, kad turite reikiamos patirties, ir informuokite, ką galite pasiūlyti įmonei. Atsispirkite pagundai kalbėti apie asmeninius finansinius poreikius.

4. Duokite sau laiko apsvarstyti pasiūlymą.

Gavus pasiūlymą, neprivalu jo iškart priimti ar atmesti. Jei pasakysite: „Turiu apgalvoti jūsų pasiūlymą“, galite iškart sulaukti kito pasiūlymo – didesnės sumos.

5. Nebijokite pasakyti „ne“.

Jei nesate tikri, ar norite būtent šio darbo, galite surizikuoti ir pasakyti „ne“ – yra tikimybė, kad jus bandys sulaikyti pateikę geresnį pasiūlymą.

Vis dėlto būkite atsargūs ir neatsisakykite tokio pasiūlymo, kuris jus išties domina. Visada egzistuoja rizika, kad darbdavys priims jūsų neigiamą atsakymą ir priims kitą kandidatą.

6. Aptarkite priedus ir papildomas privilegijas.

Jei įmonė prie algos siūlo papildomų priedų, privilegijų ar nuolaidų darbuotojams, galbūt vis vien vertėtų priimti pasiūlymą, nors alga ir ne visai tenkina. Galbūt jums bus pasiūlyta kartą per savaitę dirbti iš namų, asmens draudimas ir pan.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (23)