aA
Kodėl darbuotojai pabėga? Kodėl pusę metų nepavyksta rasti specialisto? Kodėl motyvuojami žmonės nedirba? Žmogiškųjų išteklių ekspertai vadovams turi paruošę aiškių pamokų, kaip atsakyti į šiuos klausimus, pritraukti talentų bei išsaugoti geriausius specialistus.
Darbdavių galvos skausmas: ką daryti, kad darbuotojai nepabėgtų
© Shutterstock

Kaip kurti mąstymo kultūrą komandoje ir įmonėje?

OVC Consulting“ partneris ir konsultantas Tomas Misiukonis akcentuoja, kad šiandien organizacijose itin svarbu kurti pasitikėjimo ir įgalinimo santykius tarp vadovų ir jų komandų, kai vadovai orientuojasi ne tik į darbinius ir administracinius klausimus, tačiau aktyviau imasi spręsti ir „žmonių“ klausimus.

Pastarieji klausimai, anot jo, iš vadovų reikalauja gebėjimo eskaluoti ir spręsti konfliktus bei įtampas, taip pat skatina vadovus vietoje nurodymų užduoti daugiau klausimų ir veikti ne per „daryk kaip pasakiau“, bet „kaip tu galvoji?“ prizmę. Visai tai jis sieja su organizacijų mąstymo kultūra.

„Mąstymo kultūra pagrįsta atviru dialogu su žmonėmis, gebėjimu juos išklausyti ir teirautis jų idėjų bei pasiūlymų į juos, žinoma, protingai atsižvelgiant. Tokia kultūra ilgainiui išlaisvina vadovus iš jų nesibaigiančios rutinos ir skundų, kad neva nėra kam deleguoti darbų, sunku žmonėmis pasitikėti, nelengva juos išmokyti“, – dėsto T. Misiukonis.

Anot jo, darbą su žmonėmis vadovai laiko „softu“, tarsi antraeiliu dalyku: „Pirma darbai, rezultatas, o paskui tie visi pokalbiai su žmonėmis.“ Pašnekovas atkreipia dėmesį, kad daug vadovų taip kalba, nenorėdami ir net bijodami eiti į atviresnį kontaktą su žmonėmis.

Darbdavių galvos skausmas: ką daryti, kad darbuotojai nepabėgtų
© Shutterstock

„Vietoje klausimų vadovai naudoja trumpus pokalbius, kuriuose daugiau kalba patys. Jie siekia komandoms įrodyti, kad jie yra teisūs, vengia konfliktų, neeskaluoja įtampų ir kitų dalykų, kurie kliudo komandų klestėjimui“, – sako „OVC Consulting“ partneris.

T. Misiukonis sausio 21 d. seminaro „Įmonės kultūra. Kaip sukurti motyvuotų ir sumanių žmonių komandą? metu skaitys pranešimą „Kaip kurti mąstymo kultūrą komandoje ir įmonėje?“ Jis pateiks užduotis vadovams ir skatins juos daryti mąstymo bei elgesio pokyčius. Vadovai gaus idėjų, kaip konkrečiais veiksmais, pavyzdžiui, kokiais klausimais mąstymo kultūrą jie gali kurti jau tą pačią dieną grįžę į darbą.

Ką samdyti, kai nėra iš ko rinktis?

Ten pat savo įžvalgomis bei patarimais dalysis ir „Alliance for Recruitment“ operacijų direktorius Arturas Navickas. Kaip jis pasakoja, lietuviai vadovai turi unikalią savybę darbuotojo ieškoti taip kruopščiai, lyg ieškotų žmonos ar vyro. Tačiau tai, ką pavyksta pasamdyti, esą dažniau būna panašu į švogerį: baldus kartu nešioti reikės, bet nelabai gali pasirinkti su kuo, nors kartais labai norėtum.

„Tai ką daryti, kai nori pasamdyti sau puikią komandą, tačiau tinkamų kandidatų rasti nepavyksta? Kaip nepasimesti tarp dažnai vienas kitam prieštaraujančių patarimų: geriau darbuotojo nesamdyti, nei samdyti netinkamą ar geriau samdyti su geru požiūriu, o ko trūksta, jį išmokyti? Ir šioje diskusijoje visuomet turime spaudimą iš verslo pusės nestabdyti „gamybos“, – svarsto A. Navickas.

Darbdavių galvos skausmas: ką daryti, kad darbuotojai nepabėgtų
© Shutterstock

Pašnekovas pateikia „galvų medžiotojų“ dažnai sau užduodamus matematinius klausimus:

1. Kiek darbo neieškančių kandidatų man reikės pakalbinti, kad surasčiau vieną tinkamą ir norintį?

2. Kokia dalis iš pasirinktų kandidatų atmes jiems pateiktus darbo pasiūlymus?

Ekspertas, „Alliance for Recruitment“ duomenimis, pateikia ir praėjusių metų rekordininkus.

„Statistiškai, ieškant patyrusių mobiliųjų aplikacijų programuotojų, reikia sukontaktuoti su 380 kandidatų, kad įdarbintume vieną. Įdomus faktas, kad Lietuvos rinkoje patyrusių „iOS“ ir „Android“ programuotojų yra apie 400, tad norint pasamdyti naują patyrusį tokios specializacijos programuotoją, reikia pasikalbėti su beveik visais šią kompetenciją turinčiais kandidatais Lietuvoje“, – dėmesį atkreipia A. Navickas.

Jis taip pat priduria, kad tokiam programuotojui nuėjus visą atrankos proceso kelią, ir darbdaviui pateikus pasiūlymą prisijungti prie komandos, statistiškai yra tik 25 proc. tikimybė, kad kandidatas jį priims. Kitaip tariant, 3 iš 4 taip sunkiai „sumedžiotų“ kandidatų neprisijungs prie komandos, net gavę dažnai geresnį finansinį pasiūlymą, nei turėjo iki šiol.

Taip dažniausia esą įvyksta todėl, kad geidžiamo specialisto dabartinis darbdavys padarys viską, kad tokią retą kompetenciją išlaikytų, jam duos daugiau atsakomybių ir dažniausiai pasiūlys tokį patį ar didesnį atlygio padidėjimą kaip ir „medžiojantis“ darbdavys.

„Net gerokai mažiau egzotiškose ir plačiai paplitusiose pareigybėse matome panašias tendencijas. Pavyzdžiui, praėję metai buvo aukso amžius angliškai, prancūziškai, vokiškai, daniškai, itališkai kalbantiems buhalterinės apskaitos specialistams. Dėl gerokai išaugusios tokių darbuotojų paklausos žymiai pakilo jų atlyginimai, o iš pateiktų darbo pasiūlymų, praėjus visą atrankos procesą, trečdalis tokių specialistų pasiūlymą atmeta“, – pasakoja A. Navickas.

Darbdavių galvos skausmas: ką daryti, kad darbuotojai nepabėgtų
© Shutterstock

Iš tokių ir daugybės panašių istorijų ekspertas turi kelias aiškias pamokas naujų darbuotojų ieškantiems vadovams:

• Kol lauksite princo ant balto žirgo, visi kiti prajos pro šalį pas jūsų konkurentus. Ir čia jau reikia žaidimų teorijos pradmenų: ar mano konkurentai darys kompromisus ir samdys neidealius darbuotojus, ir jei taip – kas tuomet liks man?;

• Sprendimų greitis – pigiausias kelias į sėkmingą samdymą. Kandidatas dažnai renkasi tą darbdavį, kuris savo susidomėjimą rodo ne tik žodžiais, bet ir veiksmais, – greitai kviečia į interviu, greitai priima sprendimą ir pateikia pasiūlymą;

• Skaičiuojant, kokį atlyginimą galiu pasiūlyti, taip pat reikia skaičiuoti, kiek prarastos apyvartos / pelno jums kainuos šio žmogaus nesamdymas ateinančius 3–6 mėnesius, nes tiek galite nerasti kito tinkamo kandidato.

• Ir, matyt, svarbiausia – princai ant baltų žirgų atjoja pas gražiausias princeses. Ar jūs, kaip darbdavys, tikrai esate pati gražiausia princesė rinkoje? Ar turite įdomų ir sudėtingą darbo turinį, kad jums reikėtų geriausio iš geriausių?

Kodėl motyvuojami žmonės nedirba?

Lyderystės tyrėja Susan Fowler meta iššūkį nusistovėjusiam stereotipui, kad darbuotojus reikia motyvuoti. Jos teigimu, darbuotojai yra motyvuoti visada, tik jų motyvacijos kokybė neretai yra ne ta, kurios tikisi vadovas.

Atsižvelgiant į tai, anot „TMD partners“ konsultantės Gintarės Varnelės, šiuolaikinio vadovo pagrindiniu tikslu tampa nuoseklus ir kūrybiškas motyvacijos kokybės gerinimas, nes būtent turimos motyvacijos kokybė ir nulemia rezultatų ilgalaikiškumą.

Konsultantė įsitikinusi, kad atliepiant paprasčiausius tris prigimtinius žmogaus poreikius: autonomiją, bendrystę ir kompetenciją, galima pagerinti motyvacijos kokybę ir pasiekti aukštų, ir svarbiausia, ilgalaikių rezultatų. Apie tai ji pasakos konferencijos metu.

Kasmet darbo portalas CVbankas.lt kviečia darbdavius ir personalo specialistus į konferencijas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Konferencijų metu bus nagrinėjamos darbdaviams ir personalo specialistams aktualios temos, apimančios darbuotojų paiešką, esamų darbuotojų motyvaciją, vidinę įmonės kultūrą, asmeninį tobulėjimą, įmonių sėkmės istorijas ir pan.

Vilniuje, „Multikino“ kino teatre, konferencijos „Įmonės kultūra. Kaip sukurti motyvuotų ir sumanių žmonių komandą?“ metu bus apdovanoti ir geriausių Lietuvos darbdavių konkurso „Superdarbdavys2019” nugalėtojai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
4.2000

Darbas namuose tęsiasi: kaip išlaikyti produktyvumą

Karantino ribojimai vis dar griežti, tačiau net ir juos atšaukus, darbas biure vis dažniau bus...

Tradicinis CV darbdaviams nebeįdomus: štai, ką turite padaryti, kad išsiskirtumėte iš minios (13)

Globaliai darbo rinkai patiriant masinius skaitmenizacijos, ekonominius ir strateginius iššūkius...

Lina Širvinskienė | D+

Klausimai, kuriuos būtina paklausti pokalbio dėl darbo metu: suprasite, kaip įmonėje elgiamasi su darbuotojais ciklas „Kaip išsirinkti geriausią vietą dirbti“, III dalis

Esame įpratę, kad darbo pokalbyje tikrinamas kandidatas, tačiau ekspertai rekomenduoja užduoti...

Įvardijo, kas labiausiai trukdo gauti, ko norime: jei tik žinotume, mūsų gyvenimas apsiverstų 180 laipsnių kampu (11)

Atėjus naujiems metams, daugelis išsikeliame sau tikslų. Vis dėlto, juos pasiekti nėra paprasta...

4 apgaulingi klausimai, kuriuos galite išgirsti per pokalbį dėl darbo: kaip į juos atsakyti ir nepakliūti į spąstus

Kodėl per pokalbį dėl darbo kandidatui užduodami klausimai? Iš pradžių atsakymas atrodo...

Top naujienos

Vokietijoje demaskuota nauja Kremliaus gudrybė, kliuvo ir Merkel: veikiama prieš ES narių interesus (124)

Jau metai, kai įstrigę dujotiekio „ Nord Stream 2 “ tiesimo Baltijos jūros dugnu darbai: į...

Ekspertas: niekas negalėjo įsivaizduoti, kad tai, kas buvo per pirmą bangą, tebuvo menka repeticija (85)

Su koronavirusu visas pasaulis kovoja jau metus. Lietuva taip pat nėra išimtis, visą pavasarį...

Prie Žaliųjų ežerų Vilniuje – žmonių antplūdis (8)

Nepabūgę spaudžiančio šalčio sekmadienį vilniečiai suskubo apsilankyti gamtoje.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas praranda rėmėjus: baltarusių padėka – higienos prekės ant automobilių (84)

Baltarusijoje organizuojamas pasaulio ledo ritulio čempionatas praranda svarbius rėmėjus.

Didžiuosiuose miestuose jau veikia 5G ryšys – štai ką mano merai: turi žinutę gyventojams (192)

Jau nuo lapkričio 10 dienos Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje yra testuojamas 5G ryšys. Miestų...

Bidenas veiksmų imsis iškart po inauguracijos – atšauks kelis Trumpo sprendimus papildyta (164)

Joe Bidenas pirmąją savo darbo JAV prezidento poste dieną pasirašys apie tuziną įsakų,...

Pagal sergamumo COVID-19 rodiklį sudarytame savivaldybių sąraše – keli pokyčiai (18)

Sekmadienį skelbiamais oficialiais statistikos duomenimis, santykinis 14 pastarųjų parų sergamumo...

Nubraižė tarptautinių įtampų žemėlapį: dėmesio centre išlieka Kinija, Rusija ir Baltarusija (217)

Rusija , Kinija, Baltarusija – tai, pasak politikų ir specialistų, reikšmingiausi...

Emily Ferris | D+

Draugiškesnis Putinizmo veidas: kaip Vladimiras stato tiltą tarp partijos ir liaudies

Susipažinkite su dažnai pamirštama organizacija, bandančia atkurti Rusijos lyderio ryšius su...