aA
Nors daug kas Merūną Vitulskį sieja su malonaus tembro tenoru ir paklausti atsakytų, kad jis yra operinio dainavimo atlikėjas, jis šiuo metu gyvena tėvo temomis ir vaikai yra didžiausios jo rūpestis. Laidoje „Boso valanda su S. Jovaišu“ Merūnas atviravo, kad nežino, ką veiks po dešimties metų, todėl negali savęs vadinti muzikantu.

Vadovų konsultantas Saulius Jovaišas pastebėjo, kad Merūno požiūris į gyvenimą ir karjerą remiasi pragmatiška ir praktiška išmintimi: aš gyvenu taip, kaip matau pasaulį, ir tuo keliu, kurį matau, – einu per gyvenimą.

– Tavo nueitas kelias yra nelengvas, tame kelyje buvo visko ir dabar tu esi, kas esi. Tu laikai save sėkmingu žmogumi?

– Taip, labai. Esu labai sėkmingas ir kartais, kai su savim diskutuoju ir domiuosi literatūra, aš pagalvoju, kad sėkmė yra vienas pagrindinių, labai reikalingų taškų, bet dar svarbiau yra atsidurt reikiamoje vietoje reikiamu metu.

– Ar yra sėkmė, ar vis dėlto tai kažkoks įgūdis?

– Tai sėkmė. Nes tu atsidūrei reikiamoje vietoje reikiamu metu. Po to svarbu, kiek tu tą vagą pasuksi ir kiek išvengsi priešlaikinių ar neplanuotų matmenų, piktų žmonių akių, ir kiek būsi stabilus. Dažnai vertybės ir žmogus, kuris yra šalia, padeda stabilizuotis. Nes vienam nėra lengva. Kiek yra pasimetusių ir klystkelių turėjusių žmonių, todėl aš manau, kad šeima yra stipriausias vienetas.
Tuo pačiu karjeroj labai svarbu yra vertybinį žmonių ratą susidaryti, tada ne taip ir sudėtinga eiti savo profesionalumo link.

Merūnas Vitulskis
Merūnas Vitulskis
© DELFI / Karolina Pansevič

– Kai esi jaunas, ypač pakilimo momentais dažnai būna, kad nauda nulemia vertybinį pagrindą. Nesiryžti pasakyti „ne“ ir pasakai „taip“, nors jauti, kad kažkas yra ne taip – gal blogas žmogus, gal netinkamas pasiūlymas, gal tavimi tiesiog naudojasi. Kaip pasakyti „ne“, kai nauda sako „taip“?

– To galima išmokti. Tačiau labai svarbu pačioj karjeros pradžioj visur sakyt „taip“, nes visos praktikos yra geros: ir tos blogosios, ir tos gerosios. Vis tiek ateina laikas, kai tu gali jausti kontrastus, kas yra tavo klystkelis, kas yra pliusas, o vėliau supranti, kad klystkelis irgi buvo pliusas. Nes tave išmokė atskirti gerą nuo blogo arba nekartot klaidų. Nors kartais ir tai nesigauna, ir tai yra žmogiška.

Ar turi mėgiamą nesėkmę ar klaidą? Padarai klaidą, o paskui supranti, kad čia viskas buvo normalu ir gerai, kad taip atsitiko.


– Visada geriausias vertinimas yra, kai tu pinigus skolini artimai aplinkai. Ir tas pinigų skolinimas dažniausiai būna, kai vieną duodi, o kitą gauni. Čia turbūt didžiausias klystkelis. Vis norisi tikėti žmonėmis.

Daugiau neatsisakyčiau praeities, nes nieko tokio nepadariau, kas formuotų mane kaip žmogų į blogą pusę. Kartais net pagalvoju, kad norėčiau net pakartot kai kuriuos dalykus, tą patį padaryčiau ar net ryžtingiau elgčiaus. Pavyzdžiui, nedelsčiau su vedybomis.

Aš truputį delsiau per ilgai, bet labai džiaugiuosi, kad Erika iš tikrųjų laukė ir čia turbūt tokia moterų dalia – išlaukti. Aš kartais galvoju, kad vyrai yra truputį maži vaikai, o moterys yra tokios, kurios realybę suvokia iš karto.

Merūnas Vitulskis
Merūnas Vitulskis
© DELFI / Lukas Bartkus

– Daugelis žmonių iš verslo pasaulio supranta, ką jie turi padaryti verslui, o šeima kažkur šalia, ne kartu su manim. Kai aš jau padarysiu, tai tada bus šeima. Tačiau praeina laikas, atsigręži atgal, o ten nieko nėra.

– Sunku yra derinti, bet įmanoma. Aišku, viskas turi kainą, ir anksčiau ar vėliau tu suvoki, kad kažkas nukentėjo. Mano sferoje, pavyzdžiui, vienam yra žymiai lengviau būti. Kiek žinau žmonių, kurie daro karjeras būdami vieni, nes jie neturi įsipareigojimų, yra laisvi, gali keisti vietas, galbūt eiti prieš savo principus, kad priartėtų prie savo siekiamo taško, aplinkybių, vietos, profesionalumo.

Aš visada pagalvoju, kad bus labai malonu, kai mano vaikai vieną dieną sėdės su žmonom prie didelio stalo per Kalėdas. Aš tai matau ir manau, kad tai bus nuostabiausias laikas ir geriausia investicija į tą visą šeimos šurmulį, kur net negali dvejoti, ar tai yra labai gera auka.

O šalia, jei dar yra sėkmė tavo asmeninėje srity, išmoksti sakyti ir „ne“ žmonėms, kurie pasiima ir nieko atgal neduoda – aš kalbu ne apie finansinę ar kitokią naudą. Pamatai, kad žmogui nepakeliui ir savaime išeini į kitą pusę. Tiesiog pavargsti švaistyti energiją. Ir šiuo metu tos dvi mažos galvytės šeimoje padeda sustatyti prioritetus.

Merūnas Vitulskis
Merūnas Vitulskis
© DELFI / Karolina Pansevič

– Kokiu savo sprendimu didžiuojiesi gyvenime? Suprantu, kad šeima yra vienas tokių sprendimų, bet karjeros prasme, veiklos prasme, kokiu sprendimu didžiuojiesi?

– Kai visi sako, kad padarei kažkokius sprendimus gyvenime, kad atsidurtum ten, kur atsidūrei, mano gyvenime taip nevyko. Toks jausmas, kad plaukiau pasroviui, nieko nespaudžiau, nieko neforsavau, nebuvo, kad lipčiau per galvas. Tiesiog mano gyvenime viskas kažkaip eina, o į tuos pačius nuosmukius, šeimos krizes aš žiūriu kaip į pamokas, kažkokį etapą. O tada ateina pagerėjimas, jaučiamės finansiškai geriau, galim sau truputį daugiau leist, pataupyt ir taip toliau, nes kažkada vėl gali tai kartotis.

– Ko žmonės, kurie galvoja, kad viskas gyvenime priklauso nuo jų, galėtų iš tavęs išmokt?

– Negali taip pasakyti, kad viskas nuo jų priklauso, labai dažnai diktuoja ir aplinka. Labai svarbu turėt tikslą gyvenime, o jį pasiekus vėl susigalvoti naują arba tikslo vykdymo etape kurti naujus – tai labai padeda judėti pirmyn, tobulėti, augti. Niekada to trūkumo, ambicijų nepritrūksti.

Net, jei ir priėmei sprendimą turėti tikslą ar sukurti naują, aplinka vis tiek tave formuoja ir kartais turi pasiduoti tave supančiųjų ir tavo asmeniniams lūkesčiams.

Merūnas Vitulskis
Merūnas Vitulskis
© DELFI / Karolina Pansevič

– Svarbu turėt tikslų, bet atsiranda koks nors naujas reikalas, į kurį nenori veltis. Kaip priverst save norėt?

– Aš savęs nespaudžiu. Būna taip, pamąstau, o kas tada? Ką tu darysi vietoj to laiko, kam tu jį prašvaistysi? Pasižiūri tada dar į savo metus, pasižiūri savo mąstymo planą, ką ketinu iki penkiasdešimties nuveikti ir galvoju, kad jei šito nenuveiksiu, kas manęs lauks po to? Kažkaip vis tiek strateguoju.

Mano mąstymas toks, kad, jei gaunu didelį spaudimą kažkam atlikti, aš iš karto atmetu. Kažkaip viskas gyvenime vyksta natūraliai, tai pavyksta ir gyvent su tuo.

– Įdomu tai, kad daugelis daug pasiekusių gyvenime žmonių kalba, kad „kažkaip taip gavosi“. O tie, kurių pasiekimai nėra labai ženklūs ir žinomi, kalba apie tai, kiek jie daug į tai įdėjo darbo ir nepasidavė. Toks keistas paradoksas.

Kas yra tavo mokytojas? Žmogus, kuris yra sektinas pavyzdys?

– Visi su nuodėmėm, visi su klaidom, tai negali susirast idealo, kuris nepadarė klaidų, o jo klaidą pašalinęs nežinai, kaip toliau būtų vystęsi. Gal ta klaida ir yra lemiamas taškas, kuris padarė jį tuo, kuo jis yra. Tai aš tų idealų daug turiu, bet turiu pokrypį, kad matau žmones, kurie dėl „ne“ yra padarę karjerą, per kažkokius atsitiktinumus.

Reikia būti reikiamoje vietoje reikiamu metu. Jūs man parodykit bet kokį pasiekusį žmogų, o aš jums pasakysiu, kur tas taškas buvo, kur jis atsirado tada, kai reikėjo, ir kaip viskas persivertė. Kitų gyvenime tokie įvykiai atsitinka net du tris kartus – čia jau galima vadinti sėkme. Etapai, kurie nuvedė tave į sėkmę, padarė tave tuo, kuo esi, savo srityje geriausią ar panašiai.

Vis tiek seki tas sėkmės istorijas, gali jas išstatyt į vieną liniją ir matai daug panašumų. Pavyzdžiui, visi sėkmingi verslininkai sako, kad pradėjo daryti tai, kuo jie mėgaujasi ir tada jiems gerai einasi. Net, kai suklysta, jie žino, kaip atsistot į vietą, nes vis tiek nuo to dalyko kaifuoja, žino, kaip jį pataisyti.

Jeigu eini iš proto dėl technologijų, daryk tas technologijas.

– O tu vis dar kaifuoji dainuodamas?

– Visko būna. Kartais nuo tavęs geras dainavimas nepriklauso, nes fiziologija paveda. Atrodo, norėtum labai daug, ir dabar tas šansas, bet nesigauna. Toks gyvenimas, kartais nepapūsi prieš vėją. Todėl ir sakiau, aplinka labai daug diktuoja. Vis dėlto pagal savo galimybes padarau maksimumą, kiek aš galiu.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(21 žmogus įvertino)
4.2857

Patyrę verslininkai įvardijo, ką reikia daryti, norint uždirbti: taip paprasta, kad daugelis nepagalvoja (16)

Daug girdime apie verslumą, norą arba nenorą būti verslininkais. Žmonės vis diskutuoja: ar...

6 lyderių tipai: kuris esate jūs? (1)

Lyderystė – tai ne karūna, kurią galima užsidėti, ar pareigos, kurias būtų galima skirti....

Kaip susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą sunkiu laikotarpiu: padės keli kasdieniai įpročiai

Užslinkus ypač sudėtingam laikotarpiui, ima atrodyti, kad gyvenimas nebeteikia jokio džiaugsmo....

Lyderystės eksperto patarimai, kaip padauginti laiką: taip gyvena lyderiai (2)

„Visi kiekvieną parą turime po tūkstantį keturis šimtus keturiasdešimt minučių arba...

Mentorystė interjero dizainerei padėjo pralaužti ledus: buvo sunkių akimirkų

Dažniausiai mūsų šalies verslininkai įsitvirtina Lietuvos rinkoje, o paskui siekia pristatyti...

Top naujienos

Pilies gatvės prekybininkai prakalbo apie bandymus sužlugdyti jų verslą: kaltinimus pažėrė savivaldybei

Vilniuje Pilies gatvėje prekyba užsiimantys tautodailininkai ir amatininkai sako, kad šiandien...

Ažubalis: ragus Putinui užsiauginti padėjo didžiosios ES valstybės (159)

Įvykiai JAV paveiks Lietuvą tiek, kiek Europa sugebės atsispirti supaprastintam žvilgsniui į...

Prezidentūra: pasiekti kolektyvinį imunitetą reikėtų iki vasaros vidurio (274)

Europos Sąjunga turi turėti vieningą ir ambicingą tikslą, iki kada visose šalyse narėse būtų...

Savaitgalį feisbuke siautėjęs, kolegas įžeidinėjęs ir grasinęs Rimas Bružas sulaukė ne tik kritikos, bet ir griežtos LRT vadovų reakcijos pasisakė ir R. Bružas, kita pusė kreipėsi į teisininkus (544)

Penktadienį LRT Radijo laidos „Laimės dieta“ vedėja Rimantė Kulvinskytė pasidžiaugė...

Vokietijoje – svarstymai apie privalomą respiratorių dėvėjimą virusologai perspėja: gali atnešti priešingą rezultatą

Vokietija svarsto, ar pasekti Austrijos ir Bavarijos žemės pavyzdžiu, kur tapo privaloma viešajame...

Židiniai atsivėrė bent keliose Vilniaus įmonėse, protrūkių fiksuojama ir vaikų darželiuose

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ( NVSC ) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje...

Rožė už 500 eurų: įmantrios schemos apeiti ribojimus padeda ne visiems (62)

Griežtų karantino reikalavimų laikosi ne visi. Kai kurie sugalvoja įmantrių schemų ir griežtas...

Šimonytė: iki sausio 31 dienos jokių radikalių karantino pasikeitimų nebus liks ribojimai kelionėms tarp savivaldybių (451)

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sako, kad visą sausį karantinas ryškiai nebus...

Navalnas – tardymo izoliatoriuje, ten su juo neįmanoma susisiekti (125)

Rusijos opozicijos lyderį Aleksejų Navalną nugabeno į tardymo izoliatorių „Matroskaja...

Specialistė įvardijo dažniausias moterų klaidas prižiūrint odą: mano, kad stengiasi, bet yra priešingai

Jaunatviška, skaisti, be jokių raukšlių ar pigmentinių dėmių oda – tokia kone kiekvienos...