aA
Registrų centas skelbia samdantis 40 naujų vadovų. Tai viena didžiausių vadovų samdų pastaraisiais metais valstybės įmonėse. Apie valstybinių įmonių kaip darbdavio reputaciją pasakoja Registrų centro Personalo valdymo skyriaus vadovė Jurgita Lukošienė. Anot jos, darbuotojai į valstybės sektorių pirmiausia suka vedami smalsumo ir ieškodami iššūkių.
© DELFI / Domantas Pipas

Žuvis pradeda pūti nuo galvos

Registrų centre iš viso dirba 1,65 tūkst. darbuotojų. Anksčiau įmonėje visų lygių vadovai sudarė 16 proc. jų, t. y. apie 270.

„Vienas vadovas turėjo vidutiniškai 6 pavaldinius. Prabanga, sakyčiau. Buvo tokių atvejų, kad yra vadovas, bet skyriaus net tokio nėra, arba vadovas ir vienas pavaldinys. Struktūra buvo visiškai išbalansuota“, – komentuoja J. Lukošienė.

Anot ekspertės, egzistuoja itin didelė atskirtis tarp regionuose dirbančių žmonių – pagrindinės grandies, kuri kasdien vykdo Registrų centro veiklą. Pasak J. Lukošienės, būtent šis atotrūkis lėmė, kad įmonės procesai ir standartai neaiškūs: įmonė turi 10 skirtingų filialų, tad kiekvienas susikuria savo veiklos taisykles.

„Kad to nebeliktų, priimtas sprendimas susisteminti viską ir mažinti vadovų skaičių. Sumažinus pirminį skaičių iki 170, kas irgi atrodytų daug, pradedame sveikti organizacine prasme, nes vienam vadovui tenka 10 pavaldinių. Tai sveikesnis skaičius”, – įsitikinusi ekspertė.

J. Lukošienė pasakoja, kad didžioji dalis vadovų „nusėda" į žemesnį lygmenį, kur jie bus arčiau veiklos, tad galės tobulinti veiklą ir kelti į viršų problemas. Anot jos, aukštesnių pareigų vadovai dažnai buvo atitrūkę nuo pagrindinės veiklos.

„Pokyčiai reikalingi nuo aukščiausios ir vidutinės grandies. Jie turi strategiškai žiūrėti, nesistumdyti tarp savęs ir neieškoti, kieno čia atsakomybė, o tiesiog imti ir daryti. Žuvis pradeda pūti nuo galvos, tai, manau, kad galvą mums tikrai verta ir reikia susitvarkyti“, – sako Registrų centro atstovė.

Kodėl žmonės suka į valstybines įmones

Kaip prisimena pati pašnekovė, dirbti į valstybės sektorių atėjo vedama smalsumo. J. Lukošienė prieš tai dirbo privačiame ir tarptautiniame sektoriuje, didelėje Lietuvos verslų grupėje, vėliau pasuko į akcinės bendrovės statusą turinčią įmonę ir šiuo metu yra visiškai valstybės valdomame sektoriuje.

„Manau, kad šis sektorius gali būti įdomus smalsiems ir itin aukštus tikslus bei ambicijas turintiems žmonėms. Man buvo įdomu išmokti kažką naujo, sužinoti, kaip viskas vyksta, ir pabandyti įgyvendinti modernias praktikas šioje srityje, atsiribojant nuo to, kad šis sektorius turi prieštaringą nusistatymą“, – teigia ji.

J. Lukošienė pripažįsta, kad ir pati turėjo nusistovėjusį požiūrį į valstybines įmones: esą čia ilgai dirba „įaugę“ žmonės ir daug vyresni, kurie ne itin daug veikia, kad aparatai dideli ir sukasi sudėtingai.

„Atėjusi galiu palyginti ir privačią, ir valstybės organizaciją: vadybine prasme, manau, tai yra aukštesnio lygio įmonės nei privačiame sektoriuje. Bet kokį sprendimą darant, daug stipriau viskas reglamentuota teisine prasme, daug giliau nagrinėjamas kiekvienas klausimas. Be abejo, tai įsuką į sudėtingesnį tikslo pasiekimą, veiksmų vykdymą bei rezultato pamatymą. Ką mes matome išorėje – atsiranda biurokratija“, – dėsto J. Lukošienė.

Valstybinė įmonė dalį vadovų perkelia į žemesnį lygmenį: žuvis pradeda pūti nuo galvos
© DELFI / Andrius Ufartas

„Tačiau tos žinios ir patirtis – profesionali, kokybiška ir kvalifikuota. Privačiame sektoriuje visai kitaip: ėjimas greitais žingsniais, mažai vertinant riziką, prisiimant daug didesnį rizikos laipsnį. Viskas einama paviršiumi, greitai: gal pasiteisins, o gal ne. Sveriama, kaip geriau daryti, nes atsakomybės daug didesnės. Profesine prasme bet kokiam vadovui didelis iššūkis susitvarkyti tokiame sektoriuje ir pasiekti rezultatą, nes viskam yra nustatytas laikas, per kurį turi padaryti tris kartus daugiau veiksmų, kad pasiektum rezultatą, lyginant su privačiu sektoriumi“, – aiškina Personalo valdymo skyriaus vadovė.

Valstybės sektorius „išjuda“

Svarstantiems nuo kitų metų pasukti į viešąjį sektorių, specialistė pataria įvertinti savo jėgas ir gebėjimus. Anot jos, nuolatos reikia ruoštis, ganėtinai daug skaityti, žinoti, kas vyksta Lietuvos įstatyminėje bazėje, nes kasdien visi veiksmai atliekami tuo remiantis.

„Valstybės sektorius dabar juda ir tas labai jaučiasi rinkoje. Akcinės bendrovės ir didžiulės įmonės transformuojasi, renkasi nepriklausomos valdybos. Visgi Registrų centras patenka į tą transformacijos traukinį vienas iš paskutiniųjų. Tai yra be galo įdomus procesas tiems, kurie iš privataus sektoriaus nori įdomumo ir iššūkių, nes nuveikti yra labai daug, o atsakomybių irgi netrūksta.

Tik reikia nebijoti ir po dvejų metų atsisukti atgal ir įvertinti, ką esi nuveikęs. Tada pajunti pasitenkinimą, kad palikai žymę – sutvarkiau sistemiškai kažką, įdiegiau, modernėja viskas“, – įsitikinusi žmogiškųjų išteklių ekspertė.

Jurgita Lukošienė
Jurgita Lukošienė
© DELFI / Andrius Ufartas

Rinkoje išliks konkurencingi

Registrų centras skelbia, kad iki kitų metų liepos mėnesio bus įdiegta atlygio skatinimo sistema, kuri bus orientuota į rinką ir su aiškiomis priedų dalimis. Taip pat, anot atstovės, bus įdiegtas darbuotojų veiklos vertinimas.

Pasak ekspertės, įmonė gyvuoja ne vien tik iš biudžeto, o teikdama komercines paslaugas. Registrų centras pozicionuojamas kaip IT produktų kūrėjas, tačiau, anot J. Lukošienės, įmonėje reikalingi įvairių sričių specialistai: teisės, klientų aptarnavimo, paslaugų valdymo, personalo, komunikacijos, prevencijos, finansų bei viešųjų pirkimų.

J. Lukošienė paneigia nuomonę, kad pradėjus savo darbą valstybės įmonėje, karjera bus nenusisekusi, nes esą pakeisti darbą į verslo organizaciją būna itin sunku. Ji laiko dideliu privalumu, jei žmogus yra dirbęs ir privačiame, ir valstybiniame sektoriuje.

„Jeigu privačiam sektoriuje pradėjai karjerą ir dirbi vienoje pozicijoje 30 metų, lygiai taip pat gali būti nekonkurencingas rinkoje. Nesakau, kad reikia keisti darbą kas porą metų, nes per tiek neišmoksi ir rezultato nepasieksi. Tas pats su valstybės sektoriumi: jeigu nori dirbti, įsigilinti, surinkti patirtį ir žinias, iš ten išeina profesionalūs žmonės", – įsitikinusi ekspertė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

10 svarbiausių dalykų apie atlygį: kas moka didžiausius ir mažiausius atlyginimus? (11)

2019 m. liepos 27 d. įsigaliojo teisės aktas, pagal kurį darbo skelbimuose darbdavys privalo...

Šią privilegiją darbe norėtų turėti daugelis lietuvių, bet ja naudojasi mažuma

Daugiau nei pusė apklaustų dirbančiųjų teigia dirbantys tokį darbą, kurį būtų galima atlikti...

Prasideda didžiausias darbuotojų atleidimas per visą bankų istoriją (45)

Technologijų progresas sukels didžiausią darbuotojų vietų mažinimą per visą bankų...

Nepasimaukite ant šių darbdavių kabliukų: kas kandidatams kelia daugiausia abejonių (23)

Tyrimai rodo, jog apie 55 proc. kandidatų yra linkę nutraukti dalyvavimo atrankose procesą, jei...

Darbdavio prievolė dirbantiems tėvams: ar žinote apie ją? (14)

Laisvadieniais, skirtais pabūti su vaikais, naudojasi toli gražu ne visi, turintys į juos teisę....

Top naujienos

Gauta Seimo teisininkų išvada: ar galima balsuoti dėl Pranckiečio pateikiame pilną išvados tekstą  (190)

Seimo valdybos atstovų paprašyta Teisės departamento išvada dėl pakartotinio balsavimo dėl Seimo...

Arūnas Milašius. Kaip viskas atrodo iš tragedija virtusio gaisro epicentro Alytaus rajone apie šiuos faktus jums niekas nepapasakos (90)

Taip, pavadinimas pritemptas, tačiau esmė dėl to nekinta. Jei būtų laikomasi galiojančių...

Prieš pat automobilių mokesčio svarstymą – netikėtumas: pasikeitė sumos, kurias teks mokėti (397)

Aplinkos ministerijos (AM) parengtas automobilių taršos mokesčio projektas teikiamas Seimui,...

Įspūdingos vietos pavakarieniauti: atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai

Turbūt sutiksite, kad maistas ne vienintelis kriterijus renkantis restoraną. Juk išėjimas į...

Išnarpliojo klastingą tarptautinį pedofilų tinklą, pareigūnai sekė bitkoinų pėdsakais kaltinimai pateikti 337 žmonėms  (37)

Beveik trejus metus „Welcome to Video“ platforma noriai naudojosi pedofilai , ten rasdavę vaikų...

STT pareigūnus sudominęs Rusijos bankininkas už išvyką į Maskvą siūlo sumokėti šimtatūkstantį užstatą (18)

Specialiųjų tyrimų tarnybos ( STT ) ir Vilniaus apygardos prokuratūros atliktame ikiteisminiame...

Nuo šalčio ir drėgmės išgelbėta močiutė iš Pasvalio vėl grąžinta prižiūrėtojai (118)

Šaltyje, drėgmėje, be maisto ir elektros paliktą močiutę Pasvalio rajone radę socialiniai...

Johnsonui nepavyko: Bercow neleido dar kartą balsuoti dėl „Brexit“ sutarties (38)

Iki „ Brexit “ liko dešimt dienų. Bet iki tol šalis privalės dar šį tą nuveikti....

Italų meteorologas pateikė du mūsų planetos scenarijus: pasakė, kam ruoštis artimiausiais dešimtmečiais (10)

Kaip veikia Žemės klimatas ir kaip jis matuojamas? Koks bus ateities klimatas? Kaip galime...

Pastebėjo tik akyliausi: Ugnės Siparės pasirodymas šokių projekte buvo netikėtai kitoks nei kitų dalyvių (43)

LRT projekto „ Šok su žvaigžde “ dalyviams praėjęs šeštadienis buvo ypatingas. Tądien...