aA
Tarptautinis verslo žurnalas „Forbes“, įvertinęs įvairių darbo rinkos tyrimų tendencijas, 2021-uosius paskelbė darbuotojų kaitos cunamio metais. Anot ekspertų, visame pasaulyje darbdaviams kyla didelis iššūkis, nes žmonės masiškai nori keisti darbą. Ar įmanoma atlaikyti šią bangą?
Užgriuvo it cunamis: šiemet darbuotojai masiškai keičia darbą – įvardijo, ką tai reiškia įmonėms
© Shutterstock

Žmogiškųjų išteklių agentūra „Achievers“ savo ataskaitoje pažymi, kad net 52 proc. darbuotojų per apklausas nurodė, jog 2021 metais ieško naujų darbų. Tyrėjų teigimu, nuo pandemijos ribojimų, įtampų ir didelio krūvio pavargę profesionalai trokšta pokyčių ir ieško naujų darbo vietų, kuriose rastų geresnį darbo ir laisvalaikio balansą, pažangią organizacijos kultūrą ir labiau motyvuojančią aplinką.

„Pasaulyje jau kuris laikas pastebima augančios darbuotojų kaitos tendencija. Lietuvos darbo rinka – ne išimtis. Ypač sunku išlaikyti jaunąją darbuotojų kartą“, – pastebi Jurgita Lemešiūtė, personalo paieškos ir atrankos kompanijos „People Link“ vadovaujanti partnerė.

Užgriuvo it cunamis: šiemet darbuotojai masiškai keičia darbą – įvardijo, ką tai reiškia įmonėms
© Asm. albumas


Jos duomenimis, Lietuvoje bendra darbuotojo išdirbio trukmė vienoje įmonėje siekia apie 7 metus. Tačiau 25–34 metų amžiaus darbuotojų grupėje šis rodiklis yra maždaug 2,5 metų. Taigi, jauni talentai yra linkę greičiau pakelti sparnus ir ieškoti kitos vietos.

Tuo tarpu vyresnių darbuotojų išdirbio trukmė vienoje įmonėje pagal skirtingą statistiką svyruoja nuo 7 iki 9 metų.

Pasak J. Lemešiūtės, daugiausia galvosūkių dėl darbuotojų kaitos tenka spręsti mažmeninės prekybos, paslaugų ir klientų aptarnavimo sektorių įmonėms. Darbuotojų kaita per metus jose gali siekti 50 ir daugiau procentų. Ekspertė primena, kad kaitos rodiklis parodo atleistų darbuotojų ir darbuotojų, dirbančių įmonėje, skaičiaus santykį.

Personalo specialistų užduotis – rasti aukso vidurį

Įmonei tenka labai intensyviai ieškoti talentų, mokyti naujokus ar perskirstyti krūvį, kai vienas ar keli nariai palieka komandas. O vieno darbuotojo pakeitimas verslui gali kainuoti net iki 25 ar 33 proc. metinio pozicijos atlyginimo. Kuo didesnė kaita, tuo labiau išauga ir šie kaštai, taip pat dėl to organizacijoje gali įstrigti įvairūs darbai ir procesai.

Bendrovės „Litgrid“ personalo skyriaus vadovė Odeta Zubrienė sako, kad per didelė darbuotojų kaita yra pavojinga dėl neigiamos įtakos įmonės veiklos tęstinumui. Ji taip pat priduria, kad besikartojančios žinios apie išeinančius kolegas gali prastai veikti emocinį foną likusioje komandoje.

„Kita vertus, pernelyg maža kaita gali signalizuoti apie „užsistovėjusį vandenį“ organizacijoje – nusilpusią energijos ir idėjų apykaitą, lėtesnį pokyčių tempą“, – dalijasi pašnekovė.

Odeta Zubrienė
Odeta Zubrienė
© Asm. albumas


O. Zubrienės duomenimis, vidutinė darbuotojų kaita Lietuvos rinkoje jau kelerius metų laikosi ties 21 proc., tačiau skirtinguose sektoriuose šis rodiklis smarkiai varijuoja. Darbuotojų kaitos rodikliai 2019–2020 metais „Litgrid“ bendrovėje sudarė 11,7 proc., o šiemet yra perpus mažesni – per 10 mėnesių siekė 6 procentus.

„Darbuotojų kaita turi būti subalansuota ir atspindėti verslo gyvavimo etapą. Jeigu organizacija yra auganti, besikeičianti ir siekianti vis kitų ambicingų tikslų, tai ilgiau dirbančių ir didelį žinių bagažą sukaupusių darbuotojų branduolys veikia kaip kokybiškas variklis, o naujų kolegų įsiliejimas, jų entuziazmas ir gebėjimas atkreipti dėmesį į vietas, kurias senbuviai laikė konstantomis, yra tarsi inovatyvus kuras“, – savo matymą atskleidžia personalo vadovė.

Prasmės kompaso svarba

O. Zubrienė sutinka su kitų ekspertų įžvalga, kad vienas iš svarbiausių klausimų organizacijai yra „kodėl?“ – t. y. žmonės nori suprasti, jausti savo darbo prasmę, tikslą ir matyti pasiektus rezultatus.

Elektros energijos perdavimo sistemos operatoriaus atveju, atsakymas yra akivaizdus – energetinė Lietuvos nepriklausomybė ir žaliosios, aplinkai draugiškos energetikos plėtra šalyje.

Sinchronizuoti šalies elektros tinklus su kontinentine Europa mūsų šalis planuoja ne vėliau negu 2025 metais. Tai leis Lietuvai, Latvijai ir Estijai atsijungti nuo sovietinės IPS/UPS sistemos, kurioje elektros dažnis centralizuotai reguliuojamas Maskvoje. Iki 2030 metų Lietuva turi ambicingą tikslą pasigaminti 70 proc. energijos tvariai – iš atsinaujinančių šaltinių, plėsti žemyninio vėjo parkų skaičių ir įgyvendinti jūrinio vėjo infrastruktūros projektus. Šios dvi strateginės reikšmės įmonės veiklos kryptys ir eilė įgyvendinamų projektų bei atliekamų studijų garantuoja įdomias pamokas, profesinius iššūkius ir augimą net ir labai patyrusiems žmonėms.

„Kiekvienas žmogus sąmoningai arba pasąmoningai ieško prasmingo darbo. O jeigu dar veikla atliekama pagal modernią vadybos sistemą, kartu su profesionaliu kolektyvu, geroje darbo aplinkoje, kur kiekvienas įvertinamas, pripažįstamas, atveriamos augimo ir tobulėjimo galimybės, tada turime reikiamą derinį – organizaciją, kuri traukia tarsi magnetas“, – gero darbdavio viziją išdėsto O. Zubrienė.

Kaip motyvuoti profesionalą?

Pašnekovės teigimu, energetikos sektoriuje darbo tempas yra didelis, užduočių ir erdvės kurti – daug. Ši sritis nėra ramus užutekis. „Būti mūsų komandos dalimi renkasi tvirtų vertybių profesionalai, kurie nuolat ieško pažangių sprendimų, yra orientuoti į rezultatą ir mėgsta bendradarbiauti. Kiekvienas iš jų ir visi kartu organizacijoje mes kuriame motyvuojančią aplinką“, – dalijasi įmonės personalo skyriaus vadovė.

Užgriuvo it cunamis: šiemet darbuotojai masiškai keičia darbą – įvardijo, ką tai reiškia įmonėms
© Shutterstock


Žmogiškųjų išteklių specialistė įsitikinusi, kad darbuotojo neįmanoma sumotyvuoti: „Juk kartais mes patys nesugebame sumotyvuoti savęs ilgą laiką sportuoti ar maitintis sveikiau. Ką jau kalbėti apie kito žmogaus motyvavimą, kurio net nepažįstame taip gerai, kaip savęs?“.

Pasak O. Zubrienės, viskas, ką darbdavys gali daryti – sukurti motyvuojančią aplinką – sąmoningų ir nesąmoningų, materialių ir nematerialių, bendrų ir individualizuotų elementų visumą.

„Nuo kompetentingo vadovo iki ergonomiško stalo, nuo pripažinimo profesinėje srityje iki dalyvavimo socialinėse veiklose, nuo konkurencingo atlygio paketo iki išskirtinių komandos ritualų ar bendrystės jausmo. Kiekvieną žmogų motyvuoja skirtingi veiksniai, skirtingos ir jų proporcijos. Jei į daugumą jų darbdavys tinkamai atlieps, greičiausiai galės džiaugtis maža darbuotojų kaita“, – apibendrina pašnekovė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(11 žmonių įvertino)
1.9091

„Litgrid“ ieško daugiau kaip 20 naujų darbuotojų – siūloma ir itin reta darbo pozicija (57)

Daugiausia darbo pasiūlymų yra projektų vadovams, duomenų analitikams ir inžinieriams .

Kodėl geriausi darbuotojai palieka sėkmingas organizacijas ir kokie netradiciniai sprendimai gali tai sustabdyti (4)

Remiantis statistiniais duomenimis, efektyviausi darbuotojai (angl. top performers) yra maždaug 400...

Tarp populiariausių savaitės darbo skelbimų – kviečiantieji užimti vadovaujančias pareigas (11)

Pateikiame naujausius praėjusios savaitės darbo skelbimus, kurie sulaukė daugiausia peržiūrų....

„Girteka“ samdys per 100 IT specialistų – planuojama, kad kitąmet jų skaičius išaugs dvigubai (28)

Didžiausią nuosavą transporto parką Europoje valdanti „Girtekos“ įmonių grupė sėkmingai...

Top naujienos

Ekspertas apie naują Lukašenkos tūpsnį Putinui: blogiau jam būti jau negali (52)

Vakarų nepripažįstamas Baltarusijos lyderis Aliaksandras Lukašenka šią savaitę pareiškė,...

Nuo Naujųjų – pokyčiai statybų aikštelėse: reikės specialių kodų, laukia tikrinimai ir baudos (101)

Nuo 2022-ųjų vaizdas statybų aikštelėse keisis. Statybose dirbantys asmenys privalės turėti...

Vilniuje BMW kliudė merginos „Toyota“ ir nulėkė nuo kelio, palikęs sudaužytą automobilį kaltininkas pabėgo (21)

Vilniuje, Titnago g., šeštadienio vakarą, apie 20.20 val., avariją sukėlė „BMW X5“...

Sinoptikai: žiema stiprina savo galią – pasisaugokim (5)

Šiandien Lietuvos orus lems žemesnio slėgio laukas. Diena bus debesuota su retais pragiedruliais....

Gaisras atidengė ir padegtos Kauno eglės paslaptį įvertino padarytą žalą (256)

Šeštadienio rytą į Kauno Rotušės aikštę rinkosi sukrėsti kauniečiai norėdami apžiūrėti...

Iš iki gyvos galvos įkalinto žudiko sulaukė laiško: ramybė baigsis, su dukra dirbsite prostitutėmis (14)

Dėl įvykdytų šaltakraujiškų nusikaltimų, kai išžagino keturiolikmetę, o paskui nužudė ir...

Ukrainos karo analitikas turi savo versiją dėl įvykių pasienyje: įgijome milžiniškų pranašumų (99)

Lapkričio pradžioje prasidėjęs Rusijos pajėgų telkimas prie sienos su Ukraina ne juokais...

Žada apsaugoti ar išgydyti nuo vėžio, tačiau „suėda“ kepenis – po kai kurių papildų vartojimo gydymo nebėra (33)

Onkologinė liga – viena labiausiai žmones gąsdinančių diagnozių. Tad nenuostabu, kad internete...

Šokėjai Kūra ir Valiūnaitė tapo pasaulio jaunių vicečempionais (1)

Du kartus šiais metais pasaulio čempionatuose (standartinių ir Lotynų Amerikos šokių) iškovota...

EK siūlymas atsisakyti žodžio „Kalėdos“ sukėlė pasipiktinimą: tai atrodo apgailėtinai (111)

Europos Komisijos (EK) siūlymas nebevartoti žodžio „ Kalėdos “ sukėlė pasipiktinimą....