aA
Lietuvoje jau sukūrusi 680 darbo vietų, lyderiaujanti bendrovė „Cognizant“ pripažinta vienu geriausių darbdavių ir gavo „Tоp Employer 2019” sertifikatą, rašoma pranešime žiniasklaidai.
© Organizatorių nuotr.

„Cognizant” padalinys Lietuvoje teikia verslo procesų optimizavimo paslaugas, taip pat yra įsteigęs IT paslaugų centrą, dirbantį bankinių operacijų, pensijų administravimo, draudimo ir kituose sektoriuose.

Geriausio darbdavio sertifikatas išduodamas išanalizavus ir įvertinus nemažai kriterijų: bendrovės veiklą talentų valdymo ir pritraukimo, darbo jėgos planavimo, naujų darbuotojų įtraukimo, mokymosi ir tobulėjimo, rezultatų valdymo, lyderystės skatinimo, karjeros galimybių, kompensavimo ir naudų, vidinės įmonės kultūros srityse. Tyrimui skirtą klausimyną sudarė 100 klausimų, susijusių su darbuotojų veikla.

Šimtus darbo vietų Vilniuje kuria pasaulinio „Fortune 500“ sąraše esantis darbdavys

„Esame pasaulinės įmonės dalis, ir „Top Employer“ sertifikatas yra svarbus įrodymas, kad mūsų padalinyje Lietuvoje yra sukurta palanki ir augti skatinanti darbo aplinka. Tikime mokymosi visą gyvenimą principu, todėl nuo pat pirmos darbo dienos investuojame į savo darbuotojus, suteikiame jiems galimybes siekti karjeros ir įgyti naujų kompetencijų“, – sakė „Cognizant“ personalo vadovė Edita Znutienė.

Lietuva pritraukia pasaulines milžines: kaip pavyksta tapti Top darbdaviu?
© DELFI / Domantas Pipas

„Bandant pritraukti daugiau tarptautinių žaidėjų į Lietuvą, labiau nei bet kas kitas praverčia realūs sėkmės atvejai, parodantys, kad mūsų šalis turi tinkamas sąlygas klestinčiam ir augančiam verslui.„Cognizant“ paslaugų centras Vilniuje yra vienas iš tokių sėkmės atvejų, apie kurį galime drąsiai pasakoti žengti į Lietuvą svarstančioms įmonėms, – teigia „Investuok Lietuvoje“ paslaugų sektoriaus ekspertas Laisvis Makulis. – Neabejotinai „Top Employer 2019” sertifikatas padės „Cognizant“ bendrovei dar efektyviau pritraukti ir išlaikyti geriausius šalies talentus, o įmonės darbuotojams taps oficialiu patvirtinimu, kad jie gali didžiuotis dirbdami vienoje geriausių įmonių šalyje.“

„Cognizant“ grupė yra įkūrusi 220 biurų visame pasaulyje, kuriuose dirba 274 tūkst. darbuotojų. Šiuo metu bendrovėje Lietuvoje dirba apie 680 darbuotojų.

„Kiekvienam darbuotojui suteikiame galimybes ne tik tobulėti ir siekti karjeros, bet ir realizuoti save kaip aktyvias asmenybes. Įmonė skatina ir prisideda prie įvairių darbuotojų socialinių iniciatyvų bei projektų bendruomenėms. Mūsų darbuotojų vidutinis amžius yra 29 metai, todėl ypatingai džiugina tai, kad jaunoji karta ieško galimybių realizuoti save profesinėje srityje ir nori žinoti, kad jų veikla yra svarbi visuomenei“, – sakė E. Znutienė.

Lietuva pritraukia pasaulines milžines: kaip pavyksta tapti Top darbdaviu?
© DELFI / Domantas Pipas

Pirmiausia išmoko laisvai kalbėti švediškai, daniškai ar norvegiškai

Pasak E. Znutienės, teikiamų paslaugų specifika bei klientų geografija reikalauja, kad darbuotojai mokėtų užsienio kalbas. Todėl priėmusi darbuotoją, jeigu šis dar nemoka darbui reikalingos kalbos, bendrovė pirmiausia investuoja į jo mokymą: 5-6 mėn. naujai priimti žmonės pagal unikalią metodiką yra mokomi būsimam darbui reikalingų Skandinavų kalbų.

„Tuo laikotarpiu jiems mokame atlyginimą, nors tiesiogiai savo pareigų jie dar neatlieka. Investuojame ne tik į darbuotojų mokymą, bet ir išlaikymą, nuolat plėsdami ilgalaikio ir trumpalaikio motyvavimo programas“, – sakė E. Znutienė.

Skatinimas ir sąlygos: nuo draudimo iki „pasitikėjimo dienų“

„Cognizant“ darbuotojams suteikia medicininį bei gyvybės draudimą, dalis darbuotojų motyvuojama papildomai įmokomis į trečios pakopos pensijų fondus, skiriamos išmokos tiek džiugiomis, tiek ir kritinėmis gyvenimo situacijomis, kasdien siūlomi švieži vaisiai, yra nuosavas dviračių parkas ir kt.

Įmonė darbuotojams suteikia net aštuonias „pasitikėjimo dienas“ per metus, kai darbuotojas blogai jausdamasis gali neatvykti į darbą, – kilus sveikatos problemoms, jam pakanka informuoti tiesioginį vadovą, o nedarbingumo pažymėjimo pateikti neprašoma.

Darbuotojai savo noru kuria iniciatyvines grupes

„Be to, mūsų bendrovė yra unikali tuo, kad veikia net kelios darbuotojų iniciatyvinės grupės, kurias vadiname „komitetais“. Jie siūlo, kaip tobulinti darbo aplinką, mokymus, organizuoja sporto veiklas, vykdo socialiai atsakingas iniciatyvas – pavyzdžiui, renka aukas diabetu sergantiems vaikams, rūpinasi „Gilės“ ir Išlaužo dienos centro vaikais, vienišais seneliais, beglobiais gyvūnais ir pan.“, –sakė įmonės personalo vadovė.

Pasak jos, šios darbuotojų iniciatyvos yra vienas iš įmonės veiklos tobulinimo variklių. Be to, komitetų veikla pasitarnauja ir tiems darbuotojams, kurie nori tapti vadovais, – šios grupės tampa platforma išbandyti save kitokiame amplua. Dalyvaudami komitetų veikloje, jie ne tik koordinuoja konkretų projektą, bet ir gali įgyti vadovavimo patirties.

Siūlo pasaulines karjeros galimybes

„Cognizant“ Lietuvoje savo darbuotojams užtikrina ir plačias karjeros galimybes. Darbuotojai gali siekti aukštesnių pareigų arba rinktis horizontalią karjerą įmonė viduje, o siekiantys tarptautinės karjeros turi visas galimybes rinktis naujus iššūkius net 220 „Cognizant“ bendrovės padalinių skirtingose pasaulio valstybėse.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
3.6667

Nepasimaukite ant šių darbdavių kabliukų: kas kandidatams kelia daugiausia abejonių (16)

Tyrimai rodo, jog apie 55 proc. kandidatų yra linkę nutraukti dalyvavimo atrankose procesą, jei...

Darbdavio prievolė dirbantiems tėvams: ar žinote apie ją? (13)

Laisvadieniais, skirtais pabūti su vaikais, naudojasi toli gražu ne visi, turintys į juos teisę....

Lietuvos darbo rinka – bene labiausiai nukraujavusi ES + laukia dar ne vienas sunkus iššūkis (94)

Lietuva turi bene labiausiai pastaraisiais dešimtmečiais nukraujavusią darbo rinką Europos...

Populiarėjantis darbuotojų paieškos būdas: už atvestą kolegą – premija (6)

Visame pasaulyje plačiai paplitęs personalo paieškos modelis, kai esamiems įmonės darbuotojams...

Vien geras atlygis darbuotojų nebevilioja: kokios darbo prognozės laukia lietuvių (32)

Klysta tie, kurie mano, kad vien tik geru atlyginimu galima prisivilioti bet kurį darbuotoją ....

Top naujienos

Seime visiška teisinė sumaištis dėl Pranckiečio Pranckietis: to klausimo į darbotvarkę netrauksiu (326)

Ketvirtadienį susirinkusi Seimo valdyba nutarė, kad reikalavimas balsuoti iš naujo dėl...

Grybauskaitė: mes pažeminome save ir pažeminome Jungtinę Karalystę (215)

Ketvirtadienį į Briuselį į ES viršūnių tarybą besirenkantiems šalių lyderiams kadenciją...

Kaimynai apie atokioje sodyboje rastą šeimą: naujienos pribloškė šeimos tėvą įvardijo kaip „labai aršų“

Nyderlandų policija apklausia Austrijos pilietį po to, kai atokioje kaimo sodyboje Nyderlanduose...

Karbauskis: po antradienio balsavimo Seimo pirmininko kabinetas bus laisvas (173)

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad nei Seimo valdyba , Teisės...

Nauja atsakomybė: Grybauskaitė prisijungs prie Europos galingųjų (2)

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė taps Briuselyje veikiančio analitinio centro...

Šapoka apie naujus ir didesnius mokesčius: skolas vis tiek reikės grąžinti (53)

„Bet kokias skolas vis tiek reikės grąžinti, kai ekonomikos padėtis yra neapibrėžta, mūsų...

ES ir JK susitarė dėl „Brexit“ pasirodė pirmosios detalės apie susitarimą (175)

Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės derybininkai susitarė dėl „ Brexit “. Apie tai...

Seimas palaiko Nausėdos siūlymą didinti mokesčius ne darbo pajamoms (26)

Seimas priėmė svarstyti prezidento Gitano Nausėdos siūlymą kitas nesusijusias su darbo...