aA
Kovo 6 dieną prasidėjo programos „Kurk Lietuvai” atrankos. Profesionalai, įgiję darbo patirties ar studijavę užsienyje, gali pildyti anketą ir išbandyti save viešajame sektoriuje. Tai galimybė ne tik pritaikyti užsienyje įgytas žinias, bet ir rasti itin prasmingą darbą kurti modernios Lietuvos ateitį, rašoma pranešime žiniasklaidai.
© KTU nuotr.

Programa „Kurk Lietuvai“ yra pirmoji ir kol kas vienintelė profesinio tobulinimo ir gerosios užsienio praktikos pritaikymo programa Lietuvos viešajame sektoriuje, kuri nuo 2012 m. suteikia galimybę tarptautinės patirties turintiems profesionalams savo žiniomis ir idėjomis prisidėti prie strateginių Vyriausybės projektų ir modernios Lietuvos ateities kūrimo. Per septynerius programos gyvavimo metus į Lietuvą sugrįžo 159 profesionalai, kurie įgyvendino beveik 200 projektų daugiau nei 50-tyje nacionalinių ir regioninių institucijų.

Dalyvių istorijos itin skirtingos

Markas Mongirdas – vienas programos dalyvių. Kai Markui buvo penkeri metai, jo tėvai laimėjo žalią kortą ir visa šeima išsikėlė gyventi į Ameriką. Jis ten užaugo, baigė mokslus bei dirbo. Tačiau noras grįžti namo širdyje vis kurstė ilgesį. Taip pat suvokimą, kad Lietuva yra tėvynė – niekur kitur tavo darbai bei idėjos tiek daug nereiškia. Prieš metus jis buvo vienas kandidatų, užpildžiusių „Kurk Lietuvai" anketą. Šiandien Markas dirba Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje, ruošia Lietuvos dirbtinio intelekto strategiją ir jos įgyvendinimą.

Jis sako: „Nors 20 metų gyvenau toli nuo Lietuvos, visada jaučiausi jos dalimi. Padėjo lituanistinė mokykla, dalyvavimas Čikagos lietuvių Jaunųjų Profesionalų klubo bei kitų visuomeninių organizacijų veikloje ir, žinoma, nepamirštamos vasaros čia, gimtinėje. Šį kartą grįžau jau ne atostogų, grįžau dirbti. Esu laimingas, galėdamas prisidėti prie savo šalies ateities kūrimo, stengdamasis savo žinias bei svetur įgytą patirtį pritaikyti Lietuvoje. Tikiu, kad paskatinsiu ir kitus pasirinkti panašų kelią."

Ieško talentų, kurie kurs modernią Lietuvą
© Organizatorių nuotr.

Irminos Žemaitytės istorija visai kitokia. Ji augo Lietuvoje, studijavo architektūrą Romoje, Škotijoje, o vėliau dirbo Rygoje. Galiausiai, darbai atvedė atgal į Vilnių – ji prisijungė prie VšĮ „Investuok Lietuvoje" komandos. Irmina yra viena tų „Kurk Lietuvai" dalyvių, kurie anketą pildė jau grįžę ir kelis metus gyvenę Lietuvoje.

„Išvykimas mokytis ir dirbti svetur sukūrė atstumą, kuris leido Lietuvą įvertinti kaip erdvę kurti ir įgyvendinti įdomias idėjas, tobulėti, o „Kurk Lietuvai“ programa tapo keliu, leidžiančiu realizuoti savo žinias ir įgytą įvairialypę patirtį. Studijuodama architektūros mokslus, o vėliau ir dirbdama kultūros valdymo srityje jaučiau, jog didžiausią prasmę turi darbai, kurie prisideda prie teigiamo mūsų valstybės pokyčio. Šiandien džiaugiuosi galimybe būti energingų bendraminčių būryje, o savo energiją nukreipti Lietuvos ateities kūrimui", sako Irmina.

Ieško talentų, kurie kurs modernią Lietuvą
© Organizatorių nuotr.

Julija Šredersaitė Londone baigė muzikos ir meno vadybą, ten penkerius metus gyveno ir dirbo skirtingose muzikos renginių ir įrašų kompanijose, organizavo koncertus bei atstovavo atlikėjus. Nors niekada neturėjo nieko bendro nei su politika, nei viešuoju sektoriumi, visgi dabar ji prisideda prie inovacijų ekosistemos gerinimo Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje.

„Į Lietuvą grįžau su dideliu noru prisidėti prie teigiamų pokyčių šalies viduje. Mane visada domino matyti Lietuvos vardą tarptautiniame kontekste, todėl dar gyvendama Didžiojoje Britanijoje palaikiau glaudžius ryšius su Lietuvos kultūrine terpe. „Kurk Lietuvai“ tapo puikia galimybe panaudoti savo sukauptą tarptautinę ir profesinę patirtį inovatyviems sprendimams viešajame sektoriuje bei kartu su kolegomis prisidėti prie progresyvios šalies kūrimo", teigia Julija.

Ieško talentų, kurie kurs modernią Lietuvą
© Organizatorių nuotr.

„Kiekvienas programos dalyvis – tai atskira istorija verta pasakojimo. Kas kart atrankų metu stebimės kandidatų biografijomis ir patirtimis, kurias jie pasiruošę pasidalinti su savo Lietuva. Programa „Kurk Lietuvai“ – tai ne darbas, tai gyvenimo etapas per kurį kartu su visa komanda ir gausiu programos bičiulių tinklu auginame lyderius, o lyderiu gali tapti kiekvienas. Svarbiausia alkis pokyčiui ir degančios akys“, savo mintimis dalijasi programos „Kurk Lietuvai“ vadovė Agila Barzdienė.

Tramplinas tolimesnei karjerai

Kaip teigia šią programą įgyvendinančios VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas, „Kurk Lietuvai” programa tarsi mažytis gyvybės lašas nuvilnija valstybės institucijose pažadindama suvokimą, kad galima nuveikti neįtikėtinai daug, kai pasitelkiame jaunus talentingus žmones ir jų kūrybines galias valstybės ateičiai sukurti.

„Kurk Lietuvai“ programa suteikia dalyviui galimybę pritaikyti turimas žinias ir įgūdžius šalies konkurencingumo ir viešojo sektoriaus efektyvumo didinimo projektuose. Pačių projektų spektras itin įvairus nuo ekonomikos ir inovacijų iki kino sklaidos regionuose. Visiems jiems reikalingi entuziastingi žmonės, kurie savo pasiūlymus programos metu pristatyto aukščiausiems šalies vadovams. Tai puikus būdas kurti karjerą Lietuvoje dalyviai išplečia savo profesinių kontaktų tinklą, o programa tampa tramplinu tolimesnei karjerai.

„Kurk Lietuvai” programos metu buvo išvystyti tokie projektai, kaip nacionaliniu mastu veikianti taromatų sistema „Gražinti verta”, plačiai naudojama psichologinės savipagalbos išmanioji programėlė „Pagalba sau” ir šiemet pilotinėse Lietuvos mokyklose įdiegta elektroninė ir anoniminė pranešimo apie patyčias platforma „Patyčių dėžutė“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Populiarėjantis darbuotojų paieškos būdas: už atvestą kolegą – premija (6)

Visame pasaulyje plačiai paplitęs personalo paieškos modelis, kai esamiems įmonės darbuotojams...

Vien geras atlygis darbuotojų nebevilioja: kokios darbo prognozės laukia lietuvių (21)

Klysta tie, kurie mano, kad vien tik geru atlyginimu galima prisivilioti bet kurį darbuotoją ....

Siūlo būdą, kaip emigravę tautiečiai galėtų užpildyti Lietuvoje esančias laisvas darbo vietas (85)

Lietuvos darbo rinką kamuoja dvi akivaizdžios problemos: dėl emigracijos valstybė nuolat...

Atrado efektyvų ginčų sprendimo būdą: Lietuvoje tai – naujiena (2)

Kai kurios kalbos taisymo programos kompiuteriuose vis dar taiso žodį „mediaciją“ į...

Vienas įgūdis itin svarbus jūsų karjerai: darbdaviai jį vertina labiau nei išsilavinimą (23)

Kalbų poreikis rinkoje yra nulemiamas tiek regionų, tiek įmonės veiklos srities, tiek ir pareigų...

Top naujienos

Prostitucijoje išnaudotų lietuvių istorijos sukrėtė net visko mačiusią pareigūnę iš Švedijos: viena jų tapo filmu (140)

Net praėjus daugiau nei dešimtmečiui prostitucijoje išnaudotų lietuvaičių istorijos yra...

Ilgiausia apgultis istorijoje: du dešimtmečius siaubo iškentę miestelėnai maro protrūkio laukė kaip išganymo (5)

Osmanų imperijos karo su Venecijos respublika metu Kandijos miestas (dabar – Heraklionas ,...

Aukštaitijos sostinė stoja? Darbdaviai jau skaičiuoja susitraukusius pelnus ir pereina į taupymo režimą (169)

Lietuvos ūkio variklis sukasi visu pajėgumu. Pastaraisiais metais augusi ekonomika išjudino ir...

Ekspertai: po Lenkijos rinkimų politikoje labiausiai tikėtinas tęstinumas (11)

Lenkijos valdančiajai dešiniųjų pažiūrų partijai „ Įstatymas ir teisingumas “...

Po skyrybų dramos – atviras Andriaus Šedžiaus interviu apie vaikus: apie tai vėliau teks papasakoti ir mažyliui (72)

Neseniai skyrybas išgyvenęs verslininkas Andrius Šedžius dabar visą savo dėmesį sakosi...

Sunkiai sergančios aktorės Anastasijos Zavorotniuk dukra pasidalijo jautria žinute (54)

Šeštadienį, spalio 12-ąją, sunkiai serganti aktorė Anastasija Zavorotniuk kartu suvyru Piotru...

Mirotičiaus šou laimėjo „Barcelonai“ trilerį prieš „Valencia“, Kulboka padėjo nugalėti „Baskonia“ (1)

Nikola Mirotičius surengė fenomenalų pasirodymą bei vienas ant savo pečių ištempė...

Metusi mokytojos darbą emigravo į Norvegiją: griauna stereotipus apie fabrikuose žuvį dorojančius tautiečius (170)

Pedagogės Laimutės Skiudulės vardą, be abejo, žino kone kiekviena Stavangerio ( Norvegija )...

Kokią klaidą lengva padaryti ruošiant avietes žiemai – profesionalo komentaras kaip avietes apsaugoti nuo šalnų (3)

Gediminas Cijūnaitis , gediminosodai.lt savininkas, dalinasi patirtimi, kaip elgtis su avietėmis,...

Ant bangos: Rapšys iškovojo dar vieną auksą Berlyne (54)

Įspūdingą formą šį sezoną demonstruojantis Danas Rapšys iškovojo dar vieną aukso medalį...