aA
Šiandien darbo rinkoje kalbiniai įgūdžiai tampa vis svarbesniu veiksniu, kuris lemia darbuotojų atranką. Net jei darbo ieškantis kandidatas neturi diplomo, bet turi patirties ir gerai moka kelias užsienio kalbas, šansai užimti norimą poziciją itin neblogi. Geriausių darbo pasiūlymų ir didžiausių atlyginimų sulaukia asmenys, kalbantys angliškai ir skandinaviškai – rinkoje jų atlyginimai išauga net kelis kartus.
Gerai apmokamas darbas, kuriam diplomas nebūtinas – tereikia užsienio kalbos
© Shutterstock nuotr.

Papildoma užsienio kalba gelbsti darbo paieškose

Personalo atrankos įmonės „Manpower“ konsultantė Toma Miltinienė teigia, kad įmonės dažniausiai ieško inžinierių, IT bei kliento aptarnavimų specialistų, tačiau daugiausia dėmesio skiria tam kandidatui, kuris itin gerai moka kelias užsienio kalbas.

Lietuvoje kuriasi vis daugiau skandinavų kompanijų, kurios pačios sutinka apmokyti darbuotojus kalbos. Anot konsultantės, įmonės darbuotojui suteikia galimybę pusę metų mokytis, pavyzdžiui, danų kalbos, moka jam standartinį atlyginimą, bet šis įsipareigoja keleriems metams nepabėgti kitur.

„Kuo toliau, tuo labiau darbo rinkoje kalbiniai įgūdžiai tampa svarbesni. Nekalbu apie anglų kalbą, kuri svarbi savaime suprantama. Jei žmogus moka švedų arba norvegų kalbą, tikrai be darbo nebus, o alga priklauso nuo kompetencijos ir pareigų“, – sako specialistė, pridurdama, kad tokių specialistų atlyginimai būna didesni nei vidutiniai.

„Jei tai yra paprasčiausia kliento aptarnavimo pozicija, tai alga bus šiek tiek didesnė nei vidutinė. Tuo tarpu patyrusio logistikos specialisto, mokančio norvegų kalbą, darbo užmokestis yra jau kelis kartus didesnis už vidutinį šalies atlyginimą“, – komentuoja T. Miltinienė.

Anot personalo atrankos konsultantės, ieškoma nemažai darbuotojų, mokančių ne tik skandinavų, bet ir prancūzų ar ispanų kalbas. Pasak jos, įmonėms tenka didelis iššūkis surasti darbuotoją, kuris kalbėtų prancūziškai, lietuviškai bei angliškai ir dar turėtų tinkamos patirties.

„Tokių darbuotojų – vienetai, bet atlyginimai tokiu atveju atitinkamai didesni nei kitose įmonėse, kurios už panašias pareigas darbuotojams moka standartinį atlygį. Vien todėl, kad darbuotojas moka antrą užsienio kalbą, jo atlyginimas toje pačioje Lietuvos įmonėje gali būti perpus didesnis nei be tos kalbos tokias pačias funkcijas atliekančio ir tik angliškai kalbančio žmogaus“, – įsitikinusi T. Miltinienė.

Diplomas nieko nereiškia

Pasak specialistės, jei į tą pačią poziciją kandidatuoja keli asmenys, kurie pabaigę mokslus Lietuvoje ir užsienyje, darbdavio pasirinkimą lems tikrai ne diplomas. T. Miltinienė sako, kad šiuo metu darbo atrankoje asmeninės savybės yra svarbiau nei diplomai ir netgi nei patirtis.

„Visi dažniausiai nori, kad kandidatas turėtų aukštąjį išsilavinimą. Tačiau neapsiriboja, jei jis yra kitos srities specialistas. Diplomas yra lemiamas faktorius inžineriniuose, tiksliuosiuose moksluose, o būti geru administracijos darbuotoju ar pardavėju jis nereikalingas“, – teigia ji.

Konsultantės teigimu, studijų nebaigę emigrantai, 15 metų gyvenantys Ispanijoje, Norvegijoje, Danijoje ir mokantys tą kalbą itin gerai bei yra dirbę vidutinio lygmens darbus, grįžę į Lietuvą be problemų susiras darbą.

„Šiuo metu bendrauju ne su vienu tokiu kandidatu, kuris 17 metų gyveno Danijoje, bet su šeima nori grįžti į Lietuvą ir ieško darbo aptarnavimo srityje. Jis turi didelį pliusą, kad gali panaudoti danų kalbą, nors ir neturi baigimo diplomo“, – sako T. Miltinienė.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Nuotoliu dirbančiųjų algos per pusmetį išaugo du kartus – pasakė, kokiose šalyse labiausiai

Darbuotojų paklausa vis dar viršija pasiūlą, tad įmonės dažniau ieško talentų už savo...

„Volfas Engelman“ ieško naujų darbuotojų – paruoš itin retos profesijos atstovus, kuriems mokės nuo 1000 eurų į rankas (2)

Tarptautinis alkoholinių ir nealkoholinių gėrimų gamintojas „Volfas Engelman“ planuoja augimą...

Įsigaliojus Darbo kodekso pokyčiams apžvelgiami 3 svarbiausi: kas keičiasi darbuotojams ir darbdaviams

Šią savaitę, rugpjūčio 1 d. įsigaliojo daugiau kaip dešimt naujų Darbo kodekso (DK)...

Top naujienos

Delfi PliusVytenis Miškinis

Penkiamečio ir jo močiutės egzekucija tapo neįminama mįsle: siaubinga tiesa paaiškėjo tik dėl vienos klaidos (1)

Vėlų vakarą namo grįžusi klaipėdietė ant lovos rado negyvą penkiametį sūnų, šalia mėtėsi...

Palanga nusivylę lietuviai poilsiautojai plūsta į Latvijos kurortą: čia ir kainos, ir tvarka glosto širdį (2)

Geriausias Baltijos šalių kurortas yra Liepoja – sako šį Latvijos miestą atostogoms...

Kaip baltarusiai Lietuvos pareigūną „kava vaišino“: per 17 minučių sugriovė karjerą

Per septyniolika minučių Lietuvos pareigūnas sugriovė savo karjerą – per šį laiką net iš...

Delfi PliusParengė Vytautė Merkytė

Sprogimas, kurio jėga 1000 kartų galingesnė nei bomba, numesta ant Hirošimos: prireikė 105 metų, kad sužinotume, kas nutiko Sibire

1908 metų birželio 13 dieną, apie 7 val. ir 17 min., virš vienos iš atokiausių Žemės vietų...

Delfi Plius DELFI; Alberto Nardelli, Alex Wickham, Jennifer Jacobs

Rusija naršo pasaulį ieškodama pastiprinimo dėl Ukrainos: tikina, kad pagalbos ranka jau ištiesta

Prekybos laivas, kuriam taikomos JAV sankcijos, praėjusio mėnesio pabaigoje pakeliui iš Sirijos į...

Delfi PliusDelfi Mokslas

Prieš 350 metų nuskendusiame ispanų laive narai aptiko stulbinantį lobį: 13 km ruože po vandeniu – 3,5 mln. neįkainojamų brangenybių

Istorijos apie užkastus lobius ir turtų kupinus nuskendusius laivus – nuo piratų legendų iki...

Nuaidėjo daug apkalbų sukėlęs „Naisių vasaros“ festivalis: pasirodė žinomos scenos žvaigždės žiūrėkite video (14)

Liepos mėnesį „ Naisių vasaros“ festivalio metu Ramūnas Karbauskis pažadėjo surengti dar...

Karas Ukrainoje. Ukraina teigia sunaikinusi „Vagner“ samdinių bazę Melitopolio meras – apie smūgį geležinkelio tiltui: iš Krymo nebevažiuos jokie kariniai traukiniai

Kasdienio video pranešimo metu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kreipėsi į rusus...

Verslas PliusLaura Benitez

Riebūs komisiniai, šampanas ir jachtos: kaip „Adler“ aplošė savo bankininkus

Norint suprasti, kaip nekilnojamojo turto magnatui Cevdetui Canerui pavyksta užkariauti potencialių...