ES yra maždaug 10 mln. darbuotojų akcininkų, jie valdo per 400 mlrd. eurų vertės turto. Tačiau tarp skirtingų šalių šioje srityje yra didžiulis atotrūkis, o kai kurios pokomunistinės valstybės nesiėmė skatinti darbuotojų akcijų nuosavybės, pažymima antradienį didele balsų dauguma priimtoje EP rezoliucijoje. Net 68 proc. ES įmonių šiuo metu nesiūlo jokio darbuotojų finansinio dalyvavimo modelio.

Europarlamentarai įsitikinę, kad dalijimasis pelnu arba įvairi darbuotojų akcijų nuosavybė prisideda prie įmonių skaidrumo, aktyvesnio socialinio dialogo, darbdavių ir darbuotojų tarpusavio pagarbos, verslumo ugdymo ir bedarbystės mažinimo.

JAV atlikti tyrimai parodė, kad savo darbuotojams kapitalo dalį suteikiantis verslas sukuria daugiau darbo vietų, darbuotojai akcininkai sukaupia didesnę pensiją, jiems taip pat kyla mažesnė grėsmė netekti darbo. Darbuotojų dalyvavimas įmonių valdyme taip pat padeda mažinti turtinę nelygybę visuomenėje. Europoje darbuotojams akcijų nuosavybę suteikiančių įmonių socialiniai rodikliai yra 52 proc. aukštesni nei to nedarančių įmonių.

Europos Komisija raginama pateikti rekomendacijas, kurios paskatintų valstybes ir įmones plėtoti darbuotojų dalyvavimą įmonių valdyme. Siūloma tokioms įmonėms taikyti mokesčių lengvatas, taip pat šviesti visuomenę ir sukurti interneto svetaines, kuriose smulkusis ir vidutinis verslas galėtų rasti dalijimosi pelnu susitarimų modelius. Panašūs modeliai siūlomi ir bankams bei investiciniams fondams.