aA
Pandemijos akivaizdoje profesionalios slaugos paslaugos Lietuvoje, teigia šios srities profesionalai, išgyvena pokyčių laikotarpį, o privačios tokias paslaugas teikiančios įmonės visuomenei vis aktyviau siūlo kitokį požiūrį į orų gyvenimą.
Apie itin reikalingą, bet kiek nuvertintą profesiją: ateities perspektyvos – puikios, joks robotas šių specialistų nepakeis
© Shutterstock

Trakuose veikiančių privačių slaugos namų „Addere Care“ vadovė Kristina Judinė pranešime žiniasklaidai sako, kad slaugos paslaugų rinka ir specialistai išgyvena teigiamų pokyčių laiką, tačiau dar yra nemažai iššūkių.

Skubame gydyti, bet pamirštame visa kita

„Daug metų dirbdami kartu su švedų partneriais turėjome galimybę įsigilinti į Švedijoje taikomą medicinos vadybą, kuri skiriasi nuo mums įprastos Lietuvoje. Mus žavėjo skandinaviška pasaulėžiūra, kurioje svarbiausia yra žmogus. Jei Lietuvoje vis dar dažniau išaukštinama pati medicina kaip objektas ir susitelkiama į žmogaus ligą, tai švediškoje pasaulėžiūroje svarbiausia yra žmogus ir jo poreikių visuma, būdingas holistinis požiūris į žmogų. Ypač svarbu bendravimas ir supratimas, o tada ieškoma būdų tapti sveikesniu platesne prasme, džiaugtis savo pilnaverčiu gyvenimu“, – teigia K.Judinė.

Apie itin reikalingą, bet kiek nuvertintą profesiją: ateities perspektyvos – puikios, joks robotas šių specialistų nepakeis
© Shutterstock


Anot jos, slaugytojas yra itin reikalinga profesija bet kurioje šalyje ir nusipelno pagarbos, vis dėlto šioje srityje mūsų šalies visuomenė galėtų dar daug pasimokyti iš Skandinavijos šalių.

„Slaugos procese pats svarbiausia vaidmuo tenka slaugytojams ir jų padėjėjams. Tačiau kompetentingų slaugytojų su pagarbiu požiūriu į savo darbą Lietuvoje labai trūksta. Mes puikiai suprantame, kad norint, jog slaugytojai gerbtų pacientus, jie patys turi būti gerbiami. Todėl vienas iš mūsų uždavinių, kalbant apie slaugos specialisto profesiją, prisidėti prie šios specialybės autoriteto auginimo mūsų šalyje. Mes bendradarbiaujame su „Swedish Care International“ švietėjiška organizacija, savo darbuotojams siūlome galimybę praktikuotis pagal Švedijoje taikomas slaugos praktikas ir metodus. Be to, esame Švedijos karalienės Silvijos slaugos apdovanojimų projekto partneriai Lietuvoje“, – sako K.Judinė.

Teigiama, kad šiuo metu vyksta nauja atranka, kai visi slaugytojais Lietuvoje ar slaugos studentai gali pateikti paraiškas ir siūlyti savo idėjas Švedijos karalienės Silvijos slaugos idėjų konkursui. Atranka vyksta iki 2021 m. lapkričio 1 d. Nugalėtojo laukia 6 tūkst. eurų stipendija, individualiai pritaikyta stažuotė Švedijos karalienės Silvijos programoje, galimybė dalyvauti karalienės priėmime ir apdovanojimų ceremonijoje.

„Džiaugiamės, kad šiame tarptautiniame konkurse jau turime pirmąją laimėtoją iš Lietuvos. 2020 metais stipendiją laimėjo Vilniaus universiteto studentė Karolina Adomavičiūtė, kuri praktiką atliko ir mūsų slaugos namuose“, - pasakoja K.Judinė.

Apie itin reikalingą, bet kiek nuvertintą profesiją: ateities perspektyvos – puikios, joks robotas šių specialistų nepakeis
© Shutterstock


Sužavėjo slaugos darbas

K.Adomavičiūtė tikina, kad jos sugalvota idėja „Balso laiškas“, kuris palengvina nuotolinį bendravimą tarp slaugomo žmogaus ir specialisto – labai aktualus dabartinės pandemijos akivaizdoje.

„Kalbant bendrai, jaunimui tikrai verta galvoti apie slaugytojo specialybę, nes slaugos žinias galima pritaikyti labai plačiai, šis pasirinkimas daro stebuklus – gelbėja gyvybes ir prisideda prie visuomenės gyvenimo kokybės gerinimo. Darbe niekuomet nebus monotonijos, tad nuobodžiauti sudėjus rankų tikrai neteks. O kalbant apie ateities perspektyvas – slaugytojų reiks nuolat, nes senstanti visuomenė jau yra vienas iš faktorių tam poreikiui likti aktualiam ilgus metus. Tai labai gerai supratau ir savo praktikos slaugos namuose metu“, – pasakoja K.Adomavičiūtė.

Anot jos, pandemija pakeitė ir supratimą apie slaugos paslaugas, kurias mūsų šalies visuomenė iki tol buvo santykinai nuvertinusi.

Apie itin reikalingą, bet kiek nuvertintą profesiją: ateities perspektyvos – puikios, joks robotas šių specialistų nepakeis
© Shutterstock


„Pandemija mus išmokė pasitelkti modernias technologijas ir gyvą kontaktą perkelti į virtualią erdvę. Ir šiame kontekste, manau, jog didžioji dalis žmonių suprato, kad slaugytojo vaidmuo yra nepakeičiamas sveikatos priežiūroje – joks robotas nepakeis slaugytojo atliekamų veiksmų ar nuoširdaus pokalbio. Slaugytojai yra tie žmonės, kurie stovi pirmose fronto linijose, su gydytojais bei kitais specialistais kovoja už kiekvieno gyvybę“, - teigia VU universiteto medicinos studentė.

Dalyvauti Švedijos karalienės Silvijos stipendijos atrankoje galima pateikus savo idėją čia https://www.queensilvianursingaward.com/lt/pagrindinis

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
4.9000

„Girteka“ samdys per 100 IT specialistų – planuojama, kad kitąmet jų skaičius išaugs dvigubai (28)

Didžiausią nuosavą transporto parką Europoje valdanti „Girtekos“ įmonių grupė sėkmingai...

Piktinasi įstatymo pataisomis ir sumažintomis išmokomis: kaip įdarbinti pusiau paralyžiuotą? (11)

Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) duomenimis, daugiau kaip trečdalis įstatymų šalyje...

Užgriuvo it cunamis: šiemet darbuotojai masiškai keičia darbą – įvardijo, ką tai reiškia įmonėms (30)

Tarptautinis verslo žurnalas „Forbes“, įvertinęs įvairių darbo rinkos tyrimų tendencijas,...

Lietuvos įmonė Indijoje atsirinko pirmuosius vairuotojus – per metus žada jų įdarbinti dešimtis ar net šimtus (29)

Lietuvos logistikos bendrovė „cargoGO Logistics“ atsirinko pirmuosius vilkikų vairuotojus...

Karantinas pakeitė savarankiškai dirbančių darbuotojų gyvenimą: pavyko rasti naujų būdų, kaip pritraukti klientus (1)

Darbas sau prieš kurį laiką skambėjo kaip daugelio, ypač jaunų ir kūrybingų žmonių,...

Top naujienos

Kaip pareigūnas nusilenkė šaltakraujam žudikui: nutariau surizikuoti

Net pusę metų slapta stebėtas dabar jau pareigų netekęs Vilniaus pataisos namų Saugumo valdymo...

Kai kurioms moterims gresia ankstyva menopauzė: tai gali išduoti keli ženklai (4)

Menopauzė „jaunėja“ – jei anksčiau būdavo įprasta, kad ji prasideda sulaukus 50-ies ar...

Svarbiausioje Europos šalyje – prieštaringos žinutės: Kremliui yra kuo džiaugtis ir ko bijoti (38)

Galingiausia pasaulio moteris. Taip buvo vadinama kanclerė Angela Merkel , o jos vadovaujama šalis...

Išbandė į Vilnių vežantį kalėdinį traukinį: šia idėja galime girtis visame pasaulyje – Lietuvos sostinė nustelbė visus (37)

Visame pasaulyje miestai konkuruoja, kas originaliau ir gražiau pasiruoš kalėdiniam sezonui. Arši...

D+Dailius Dargis

Jo laidotuvėse išdrįso dalyvauti tik drąsiausieji: legendinės grupės būgnininko virsmas į gangsterį ilgą laiką šiurpino Biržus

1990-ųjų pradžioje Biržuose suklestėję vadinamieji pašto karveliai iki šiolei yra laikoma...

Nekaltai prasidėjęs vairuotojos pokalbis su policininku baigėsi tragiškai (13)

Elementarus policininko ir sustabdytos juodaodės vairuotojos pokalbis, virtęs aršiu konfliktu ir...

Kuzminskas rinktinėje keičia Bendžių: Maksvytį įtikino solidus debiutantas (7)

Kazys Maksvytis pasirinko dvyliktuką krepšininkų, kurie pirmadienį žais 2023 metų pasaulio...

Meistrui vargonus teko ir krauju aplaistyti

Panevėžio Kristaus Karaliaus katedra iškilmingai minės dvi ypatingas sukaktis – šios...

Kauno eglei neįmanoma atsispirti: kviečiame balsuoti, kuriais metais ji sužavėjo labiausiai balsavimas (24)

Pagrindinė Kauno miesto Kalėdų eglė kasmet atsiduria šventinio dėmesio centre, vis iš naujo...

Plinta vaizdai iš Dima Bilano koncerto: atlikėjas pasirodė apsvaigęs ir vos stovintis ant kojų (34)

Socialiniuose tinkluose ėmė plisti nuotraukos ir vaizdo įrašai iš Dima Bilano koncerto. Juose...