Tiesa, naujas ir nepažintas veiklos laukas dažnai kelia daugybę klausimų, tad atsakymais į dažniausius jų dalijasi „Akademija.IT“ kuratorius Andrius Plečkaitis iš asociacijos INFOBALT, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Verslo inicijuota platforma „Akademija.IT“, programuotojus ir testuotojus rengianti šeštus metus, jau padėjo persikvalifikuoti ir įsidarbinti jau daugiau nei 200 specialistų. Darbą naujoje srityje jie pradėjo vos po septynių mėnesių intensyvaus mokymosi ir toliau sėkmingai tęsia karjerą.

Svarstantys apie panašų karjeros posūkį dar gali suspėti į rugpjūčio 8 dieną startuojantį papildomą priėmimą į valstybės akredituotas nemokamas programas, per kurias Vilniuje ir Kaune rengiami programinės įrangos testuotojai, .NET ir JAVA programuotojai. Kartu sudėjus į jas auganti platforma gali priimti net 75 talentus – daugiausia per visą gyvavimo laikotarpį.

1 klausimas. Kaip pasitikrinti, kad karjera IT tikrai man?

Darbas IT sektoriuje ir bet kuri su programinės įrangos kūrimu susijusi specialybė pirmiausia reikalauja noro nuolat tobulėti pačiam ir padėti tobulėti kitiems – mokytis naujų kalbų, metodų ir spręsti vis naujus iššūkius. Svarstantiems posūkį į IT iš kitos srities svarbu turėti ir bazines kompiuterijos, anglų kalbos, programavimo ir matematinės logikos žinias.

Pasitikrinti savo galimybes „įšokti“ į naują sritį galima sprendžiant paprastas programavimo užduotis, kurias pateikia specialūs mokymosi įrankiai, tokie kaip „Google“ sukurtas „Grasshopper“, atlikus internete skelbiamus vadinamuosius programavimo gabumų testus, (angl. programming aptitude tests). Svarbu nepasiduoti susidūrus su pirmaisiais iššūkiais ir prisiminti, kad visų profesiniame kelyje reikalingų dalykų galima išmokti, o tam būtina nuolat domėtis šios srities naujovėmis.

Programinės įrangos kūrėjams ir testuotojams taip pat reikalingi darbo komandoje įgūdžiai. Įgyvendinant projektus, jiems tenka daug bendrauti ir bendradarbiauti su kolegomis analitikais, projektų vadovais, kontaktuoti su klientais, paprastai ir suprantamai atsakyti į jiems kylančius sudėtingus klausimus. Žinoma, posūkyje į naują sritį dažnai praverčia ir ankstesniame karjeros kelyje sukaupta patirtis, ypač – darbuojantis su projektais, kuriuose reikia pritaikyti žinias apie labai konkrečią sritį ir joje vykstančius procesus. Pastebime, kad besimokydami save sėkmingai atranda nemažai baigusių ekonomikos, teisės, tiksliųjų mokslų, ypač fizikos, ir net istorijos ar architektūros studijas.

2 klausimas. Kokios perspektyvos manęs laukia?

IT specialistų, ypač susijusių su programavimu, skaičius Lietuvoje ir toliau nuosekliai auga. Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų (IRT) sektoriaus įmonėse suskaičiuojama apie 25 tūkst., o visame šalies ūkyje – apie 33 tūkst. IRT specialistų. Tačiau tiek įmonių išsakomi poreikiai, tiek ir augantis darbo užmokestis, jau pralenkęs finansų ir draudimo sektoriaus vidurkį, signalizuoja apie vis dar egzistuojantį šių specialistų trūkumą.

Todėl sektoriuje veikiančios kompanijos ieško būdų pritraukti daugiau darbuotojų ir aktyviai prisideda prie naujų talentų ugdymo – padeda jiems greitai pasirengti darbui ir įsitvirtinti naujame veiklos lauke. Įmonėse dirbantys profesionalai noriai dalijasi sukauptomis žiniomis su mažesnę patirtį turinčiais kolegomis.

Todėl jaunesnieji programuotojai ar testuotojai gali mokytis ir tobulėti toliau, pasirinkdami tinkamiausią kelią pagal savo polinkius ir sėkmingai augdami iki vyresniojo specialisto, sistemų architekto ar net visos komandos ar grupės vadovo. Be to, darbas IT srityje gali reikšti ir vadinamąją globalią karjerą – darbą vienoje komandoje su kolegomis iš kitų šalių, siekiant kuo geriau atliepti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio klientų poreikius.

3 klausimas. Kiek laiko užtrunka persikvalifikavimas ir kaip jis vyksta?

Pasirinkus intensyvią ir kokybiškai sukonstruotą mokymo programą, posūkiui į IT gali pakakti ir mažiau nei metų. Pavyzdžiui, valstybės akredituotas „Akademija.IT“ JAVA ir .NET studijų programas sudaro trys dalys: 4 mėnesius trunkančios studijos, 2 mėnesių trukmės komandų projektas ir 3 mėnesių apmokama praktika. Ji garantuojama gerai ir labai gerai išlaikiusiems tarpinius testus, vyksta visą darbo dieną vienoje iš įmonių-partnerių ir kartu yra bandomasis laikotarpis.

Kandidatai, norintys prisijungti prie šios programos ir pateikę prašymą per LAMA BPO sistemą, laiko bazinių kompiuterijos, anglų kalbos, matematinės logikos ir programavimo žinių testą. Jį įveikę, kviečiami į pokalbį su bendrovių-partnerių atstovais.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)