aA
Virtualūs darbo pokalbiai tampa įprasta praktika. Ekspertai jau spėjo pastebėti, kad jų metu kandidatai jaučiasi patogiau, todėl laisviau bendrauja bei geriau atsiskleidžia. Visgi, svarbu nepamiršti, kad sėkmingam pokalbiui prireiks ne tik jaukios aplinkos, bet ir tinkamo pasiruošimo.
Papasakojo, kaip karantinas pakeitė darbo pokalbius: svarbu perprasti pagrindines taisykles
© Shutterstock

Psichologė Ugnė Juodytė pasakoja, jog įvertinus virtualaus susitikimo aplinkybes ir tinkamai pasiruošus, namų aplinkos suteikiamus privalumus kandidatai gali išnaudoti savo naudai.

„Įprastą kandidatų nerimą gali sumažinti žinojimas, jog pašnekovas nematys drebančių rankų, nes kamera dažniausiai rodo vaizdą iki jų. Be to, virtualus pokalbis suteikia galimybę su savimi turėti užrašus ar greitai pasitikrinti informaciją internete. Nebūtinai to reikės, bet vien galimybė suteikia ramybės. Šie niuansai leidžia mėgautis nuotoliniu bendravimu, o tai padeda atsiskleisti gerosioms kandidatų pusėms“, – priduria U. Juodytė.

Ugnė Juodytė
Ugnė Juodytė
© Organizatorių nuotr.

Tuo metu klientų aptarnavimo paslaugas teikiančios bendrovės „Transcom“ vyriausioji atrankų specialistė Kristijana Blaževičienė dėmesį atkreipia į tai, kad žmonės, į pokalbius nuotolinėmis priemonėmis besijungiantys iš namų, paprastai jaučiasi laisviau. Pasak ekspertės, nors iš vienos pusės tai yra privalumas kandidatui, visgi – tai gali pakišti koją, kadangi pasitaiko atvejų, kai žmonės pamiršta darbinę susitikimo paskirtį.

„Per darbo pokalbius vertiname žmogaus požiūrį į šį susitikimą, tai yra vienas iš svarbių kriterijų. Kad viskas vyktų kuo sklandžiau, su kandidatais jau būname iš dalies susipažinę, nes prieš pokalbius analizuojame jų atliktus pirminius testus, atskleidžiančius asmenines savybes. Vėliau, nuotolinių susitikimų metu, stengiamės suprasti, kaip žmogus elgiasi gyvo kontakto metu, kaip argumentuoja savo teiginius ir vertina savo ankstesnę patirtį. Tad virtualiems pokalbiams tenka toks pats vaidmuo, kaip ir iki šiol vykusiems tiesioginiams susitikimams“, – sako K. Blaževičienė.

Sklandumą užtikrina techninis pasirengimas

Atrankų specialistai skiria daug dėmesio pasirengimui virtualiems pokalbiams ir iš anksto kandidatams suteikia visą reikalingą informaciją. Kaip pasakoja „Transcom“ vyriausioji atrankų specialistė, ji su kolegomis kandidatams siunčia išankstines instrukcijas.

„Jose patariame žmonėms skirti bent kelias minutes prieš pokalbį prisijungimui, garso ir vaizdo tikrinimui. Instrukcijose taip pat pridedame vaizdo įrašų apie būsimą darbinę aplinką, kad kandidatas kuo aiškiau įsivaizduotų, kur teks dirbti. Pastebime, kad patys kandidatai prieš pokalbį stengiasi pasitikrinti, kokį vaizdą transliuoja, dauguma jų yra pasiruošę kaip įprastam darbo pokalbiui, pasirūpinę apranga ir aplinka“, – patirtimi dalijasi K. Blaževičienė.

Savo ruožtu, U. Juodytė sako, jog pasirengimą darbo pokalbiui reikia pradėti nuo tinkamos vietos parinkimo. Pasak jos, šiuo atveju, kandidatas turi kur kas daugiau privalumų nei įprastinio pokalbio metu, nes gali rinktis namų vietą, kurioje jaučiasi patogiai. „Tai gali būti svetainėje esanti sofa ar darbo kambarys. Žinoma, tai tampa minusu, jei ramios ir pokalbiui tinkamos vietos namuose neturime“, – sako psichologė.

Kadangi atrankų specialistai virtualaus pokalbio metu stebi veidą, akių kontaktą, laikyseną, reakcijas į klausimus, jaukioje namų zonoje nedera užmiršti svarbių detalių. Pirma, jei aplinkybės leidžia, patariama naudotis ne telefonu, o stacionaria įranga (kompiuteriu ar nešiojamuoju kompiuteriu). Sudėtinga išlaikyti telefoną stabilioje padėtyje, tad judantis vaizdas per kamerą gali trikdyti pašnekovus.

Kristijana Blaževičienė
Kristijana Blaževičienė
© Organizatorių nuotr.

Antra, kamerą derėtų nustatyti akių lygyje, kad pašnekovas matytų kandidato veidą, ir išlaikyti pakankamą atstumą nuo ekrano, kad veidas būtų pakankamai matomas. Trečia, pokalbio metu sėdėti ar stovėti vietoje, kuri leidžia išlaikyti ramią, tačiau pasitempusią laikyseną.

Atrankų metu žmogaus kūno kalba labai daug pasako. Jei įprastinio susitikimo metu jau iš rankos paspaudimo galime susidaryti pirmąjį įspūdį, tai virtualiame pokalbyje itin didelį dėmesį skiriame veido mimikai. Stebime, ar žmogus geba išlaikyti akių kontaktą, ar nesiblaško. Lygiai taip pat kreipiame dėmesį į kūno pozą – stebime, ar žmogus susitikime yra išsitiesęs, ar sėdi susigūžęs ir išsigandęs“, – pasakoja K. Blaževičienė.

Svarbiausia – nuoširdumas

Kaip sako U. Juodytė, virtualus susitikimas gali būti patogesnis ir dėl to, kad nereikia ruoštis kelionei iki darbo pokalbio vietos. Kita vertus, kelionė paprastai leisdavo psichologiškai pasirengti susitikimui, tad nevykstant vis tiek svarbu skirti laiko parengčiai. Psichologės teigimu, prieš pokalbį reikia pasilikti bent 20 minučių nusiraminimui.

„Taip pat svarbu sumažinti neapibrėžtumą. Kandidatui derėtų iš anksto sužinoti, su kuo bus kalbama, kiek laiko bus skirta pokalbiui, kas turi inicijuoti skambutį – atrankos specialistai ar pats kandidatas, per kokią programėlę ir kokiu būdu bus kalbama“, – aiškina psichologė.

Nusiraminti gali padėti paprasti pratimai. Pavyzdžiui, įsižeminimas, kai stovint ar sėdint stengiamasi pajusti žemę po kojomis, kaip tvirtai ji laiko ir suteikia stabilumą, paramą. Jei jaučiama įtampa, rekomenduojama giliai įkvėpti ir paleisti orą iškvepiant kartu su jaučiama įtampa, kelis kartus pakartojant. Jei vis tik įtampa labai užvaldė, U. Juodytė rekomenduoja ją išpurtyti, pašokinėjant, papurtant rankas, kojas, galvą.

Savo ruožtu K. Blaževičienė pataria pasitikėti savimi, elgtis nuoširdžiai. Net neturint darbo patirties, savikritiškai vertinti tobulintinas savybes, pateikti pavyzdžių, kaip jas tobulina šiuo metu. Kandidatams pateikiant gerąsias savybes, ji pataria papasakoti apie jas per įvykių prizmę, pavyzdžiui, kad studijuojant visus darbus atlikdavo laiku, todėl žmogus yra atsakingas. Išsisukinėjimas lengvai pastebimas ir per virtualius pokalbius, tad naudingiau sakyti tiesą ir nuoširdžiai išreikšti norą tobulėti.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
4.2000

Dar vienas būdas kontroliuoti darbuotoją: JAV kompanijos naudojasi be skrupulų, lietuviams teisininkė pataria to nedaryti (72)

Statistika rodo, kad per dieną realiai dirbame 2 val. ir 53 min. Nesunku įsivaizduoti, kaip šie...

Tyrimo rezultatai parodė, dėl ko per karantiną džiaugiasi darbuotojai: pasirodo, kolegos daugeliui – ne privalumas (54)

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad organizacijos pastebi ne tik neigiamą susidariusios situacijos...

Kuo per krizę nustebino vyresnio amžiaus darbuotojai: pasirodo, viskas – įmanoma (23)

Darbas iš namų COVID-19 metu kiekvienai amžiaus grupei atnešė savų iššūkių: gyvenantys vieni...

Atrankų profesionalė papasakojo, kokių klausimų sulaukia pokalbiuose dėl darbo: svarbi net kavos pupelių rūšis (48)

Šiuo metu vienoje organizacijoje galima sutikti 4 skirtingų kartų atstovus: kūdikių bumo (vyresni...

Pavojus darbo vietose: neapsaugotas nei vienas, ypač paliesti trijų sektorių atstovai

Remiantis 2019 m. Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūros (EU-OSHA) atliktos įmonių...

Top naujienos

Du profesoriai vieningai sutaria: Lietuva nepatyrė blogiausio scenarijaus, tačiau atsipalaidavimas dar gali kainuoti (225)

Po ilgo laiko Lietuvoje vėl galime išvysti seniai matytus vaizdus – kavines, kuriose piko metu...

Užribyje palikti tūkstančiai prekybininkų: per dešimtmetį tokią neteisybę mato pirmąkart (197)

Šiuo metu dėl nuomos kompensavimo verslininkai gali kreiptis tik nuomodami patalpas pagal sutartį....

Pesimistinės mokslininkų prognozės – kova su koronavirusu gali tęstis ir antrą vasaros pusę (79)

Vytauto Didžiojo universiteto ( VDU ) mokslininkai įspėja: dabartinėmis sušvelninto karantino...

Nematyti pokyčiai Vilniaus senamiestyje: teks išmokti elgtis visiškai kitaip (7)

Automobilių vairuotojai šią vasarą Vilniuje turės išmokti judėti kitaip. Vilniaus miesto...

Gyvai / Delfi rytas. Tyrimas apie lietuvių prikauptas maisto atsargas ir dietistės patarimai renkantis ledus

Ar jauni žmonės svajoja turėti savo verslą ir ar suvokia, kokia tai atsakomybė? Kaip išsiugdyti...

„Dragu“ susigundžiusiam plaukimo asui – nemalonumai ir atgaila (240)

Geriausias praėjusių metų Lietuvos sportininkas Danas Rapšys įpratęs lenkti savo konkurentus...

Biržų rajone – naujas pramogų parkas: Lietuvoje tokio dar nebuvo (2)

Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas , mero pavaduotoja Astra Korsakienė ir Biržų...

Vyriausybė planuoja daug karantino sąlygų sušvelninimų: kas keisis nuo birželio 1-osios (82)

Ministrų kabinetas trečiadienį ketina dar pratęsti visuotinį karantiną, tuo pačiu sušvelninti...

Švedijos įvaizdį sudrebinęs Kipro sprendimas (119)

Švedijos užsienio reikalų ministrė Ann Linde mėgina gelbėti savo valstybės reputaciją...

Saugių skrydžių vizija: virusus naikinantys robotai, temperatūros matavimas per kamerą (12)

„Honeywell International Inc.“ mąsto apie tai, ko reikės norint įkalbėti žmones vėl...

|Maža didelių žinių kaina