aA
Mobingas darbe – grubus žmogaus teisių pažeidimas. Deja, šis reiškinys mūsų visuomenėje nėra retas. Seimas priėmė įstatymų pakeitimus, kurie išplečia galimybes užkirsti kelią mobingui darbe. Darbo kodeksas papildytas nuostatomis, apibrėžiančiomis smurtą ir priekabiavimą darbe, numatytos priemonės, kurių turi imtis darbdaviai smurto ir priekabiavimo darbe prevencijai. Smurtas ir priekabiavimas taps atleidimo iš darbo pagrindu dėl darbuotojo kaltės.
Nuo šiol užkirsti kelią mobingui bus paprasčiau – dėl smurto ir priekabiavimo gresia net atleidimas iš darbo
© Shutterstock

„Kiekvienas darbuotojas turi teisę dirbti saugiose – tiek emocine, tiek fizine prasme – darbo sąlygose. Darbdaviai privalo užtikrinti nulinę toleranciją priekabiavimui, patyčioms, bet kokiam emociniam smurtui, nes tik gerai jausdamiesi darbe, žmonės dirba produktyviau. Seimas pritarė pateiktiems siūlymams, kurie, tikimės, prisidės prie geresnių darbo sąlygų kiekvienam“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Darbo kodekso pakeitimai

Darbo kodeksas papildytas nuostatomis, apibrėžiančiomis smurtą ir priekabiavimą darbe, įskaitant psichologinį smurtą bei smurtą ir priekabiavimą dėl lyties.

Apibrėžta, kad smurtas ir priekabiavimas darbe – tai įvairus nepriimtinas elgesys ar jo grėsmė, nesvarbu, ar nepriimtinu elgesiu vieną kartą ar pakartotinai siekiama padaryti fizinį, psichologinį, seksualinį ar ekonominį poveikį, ar nepriimtinu elgesiu šis poveikis padaromas arba gali būti padarytas, ar tokiu elgesiu įžeidžiamas asmens orumas arba sukuriama bauginanti, priešiška, žeminanti ar įžeidžianti aplinka, atsirado arba gali atsirasti fizinė, turtinė ar neturtinė žala.

Nuo šiol užkirsti kelią mobingui bus paprasčiau – dėl smurto ir priekabiavimo gresia net atleidimas iš darbo
© Shutterstock


Smurtas ir priekabiavimas dėl lyties – tai smurtas ir priekabiavimas nukreiptas prieš asmenis dėl jų lyties arba neproporcingai paveikiantis tam tikros lyties asmenis, įskaitant seksualinį priekabiavimą.
Uždraustas ne tik mobingas, kuris yra psichologinio smurto forma, bet taip pat smurtas ir priekabiavimas, įskaitant psichologinį smurtą bei smurtą ir priekabiavimą dėl lyties darbo vietose, įskaitant viešąsias ir privačias vietas, kai darbuotojas yra darbdavio žinioje ar atlieka pareigas pagal darbo sutartį; pertraukos pailsėti ir pavalgyti metu arba naudojantis buities, sanitarine ir higienos patalpomis; su darbu susijusių išvykų, kelionių, mokymų, renginių ar socialinės veiklos metu; su darbu susijusio bendravimo, įskaitant ir bendravimą informacinėmis ir elektroninių ryšių technologijomis, metu; darbdavio suteiktame būste; pakeliui į darbą ar iš darbo.

Darbdavių atsakomybė

Numatytos priemonės, kurių turėtų imtis darbdaviai smurto ir priekabiavimo darbe prevencijai, kontrolei, pagalbai nukentėjusiems darbuotojams suteikti.

Įtvirtinta, kad darbdavys, atsižvelgdamas į galimus smurto ir priekabiavimo pavojus, imasi jų šalinimo ir kontrolės priemonių, nustato pranešimų apie smurtą ir priekabiavimą pateikimo bei nagrinėjimo tvarką ir supažindina su ja darbuotojus, organizuoja darbuotojams mokymus apie smurto ir priekabiavimo pavojus, prevencijos priemones, teises bei pareigas smurto ir priekabiavimo srityje.

Nuo šiol užkirsti kelią mobingui bus paprasčiau – dėl smurto ir priekabiavimo gresia net atleidimas iš darbo
© Shutterstock


Taip pat numatyta, kad darbdavys, kurio vidutinis darbuotojų skaičius yra daugiau kaip 50, privalo konsultuojantis su darbo taryba ar darbdavio lygmens profesine sąjunga, patvirtinti smurto ir priekabiavimo prevencijos politiką, įprastais darbovietėje būdais ją paskelbti ir ją įgyvendinti.
Nustatyta, kad priežastis nutraukti darbo sutartį su darbuotoju taip pat gali būti smurtas ar priekabiavimas, įskaitant psichologinį smurtą bei smurtą ar priekabiavimą dėl lyties ar seksualinį priekabiavimą.

Valstybinės darbo inspekcijos atsakomybė – priežiūra ir prevencinė veikla

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) yra įpareigota nuolat stebėti psichologinio smurto darbe pasireiškimo padėtį šalyje, ne rečiau nei vieną kartą per metus teikti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai stebėsenos ir priežiūros rezultatų apibendrinimą.

Siekiant aktyviau stebėti psichosocialinę aplinką darbo vietose ir užkirsti kelią neetiško, žeminančio, diskriminacinio elgesio darbo vietose plitimui, Valstybinėje darbo inspekcijoje šių metų pradžioje įsteigtas Psichologinio smurto darbe prevencijos skyrius. Šiame skyriuje dirbantys inspektoriai registruoja ir tiria skundus dėl psichologinio smurto darbe bei jo apraiškas ir dalyvauja vykdant priežiūros politiką. Skyriaus darbuotojai ne tik nagrinėja skundus ir pranešimus, susijusius su psichologiniu smurtu darbe, bet ir rengia rekomendacijas, konsultuoja darbdavius ir darbuotojus, socialinius partnerius psichologinį smurtą darbe reglamentuojančių teisės aktų taikymo, prevencijos ir tyrimo klausimais.

Nuo šiol užkirsti kelią mobingui bus paprasčiau – dėl smurto ir priekabiavimo gresia net atleidimas iš darbo
© Shutterstock


2022 m. balandžio–rugsėjo mėnesiais VDI vykdo neplaninius patikrinimus, kurių tikslas yra įvertinti, kaip sveikatos priežiūros įstaigose, kur sulaukiama daugiausia skundų ar paklausimų, vykdoma psichologinio smurto darbe prevencija.

Prieš pradėdama neplaninius patikrinimus, VDI parengė ir paskelbė metodines rekomendacijas, kuriomis siūloma vadovautis darbdaviams, siekiant įgyvendinti psichologinio smurto darbo aplinkoje prevenciją.

Statistika ir tendencijos

2022 m. iki gegužės 31 d. VDI gavo 93 skundus dėl psichologinio smurto darbo aplinkoje, iš jų pasitvirtino arba iš dalies pasitvirtino 17. Per 2021 m. inspekcija gavo 118 tokių skundų, iš jų pasitvirtino arba iš dalies pasitvirtino – 46, per 2020 m. gavo tik 16 skundų, pasitvirtino ar pasitvirtino iš dalies – 5.

Darbuotojų prašymai nagrinėjami ir darbo ginčų komisijose (DGK). 2019 m. buvo tik 1 prašymas dėl psichologinio smurto darbe, 2020 m. ir 2021 m. – po 34. 2021 m. 4 darbo bylose darbuotojams buvo priteista neturtinė žala, 1 atveju iš 4 atleidimas iš darbo pripažintas neteisėtu.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
4.3333

Švediškas tradicijas taikančiame SEB banko biure – ir jogos, ir miego kambariai: tai puiki galimybė atgauti jėgas

Jau 14 metų Vilniuje veikiančiame SEB grupės paslaugų centre dirba apie 1400 žmonių. Nuo...

Kaip naujokus priima patraukliausi šalies darbdaviai: specialios dovanos ir pasveikinimo dienos, paskirti mokytojai

Personalo specialistai pastebi, kad naujo komandos nario įvedimas į darbovietę prasideda dar...

Atrodytų smulkmena, bet gali turėti lemiamos reikšmės darbuotojų apsisprendimui išeiti – kam darbdavys turi skirti ypatingą dėmesį

Sena gera patarlė – kaip šauksi, taip ir atsilieps – tarp personalo specialistų skamba...

Situacija nesikeičia jau 20 metų: darbuotojai bijo kreiptis dėl diskriminacijos darbe, nes darbdavių reakcija – neadekvati

Galima diskriminacija dėl amžiaus – viena dažniausių problemų, kurią nagrinėja Lygių...

Verslo lyderiai pasidalino, kokias priemones taiko, kad darbuotojai sėkmingai suderintų darbą ir šeimą

Keturios darbo dienos per savaitę – tokia teise jau nuo ateinančių metų galės džiaugtis vaikus...

Top naujienos

Net patys rusai suprato: mitas apie „analogų neturinčią“ armiją bliūkšta, situacija tuoj taps dramatiška Kryme turėtų ristis aukštų karininkų galvos (5)

Laikas plautis iš čia, kol nevėlu. Tokia sprogimų Kryme įbaugintų rusų turistų reakcija,...

Neregėtas motinos žygdarbis netoli Ukmergės – iš liepsnojančio automobilio išgelbėjo 4 vaikus padėjo šalti nervai ir ryžtingi veiksmai

Netoli Ukmergės užsiliepsnojus automobiliui, vairuotoja gelbėjo 3 mašinoje sėdinčius savo vaikus...

Naujų butų kainoms Vilniuje pasiekus rekordą, ekspertai svarsto, ar jos gali kristi: viskas priklausys nuo kelių aplinkybių

Nepaisant to, kad liepą naujo būsto sandorių skaičius – mažiausias per dešimtmetį, jo kainos...

Karas Ukrainoje. Reikšmingi pokyčiai kare: Rusijai dabar teks ginti „nepasiekiamą“ teritoriją žiniasklaida: ataką Kryme surengė Ukrainos specialiosios pajėgos

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareikalavo, kad Rusijos pajėgos nedelsiant paliktų...

Baltijos šalys nori nubausti visus rusus: Vokietijos kancleris turi kitą nuomonę įtartina Putino generolų tyla dėl Krymo (5)

Ukraina nori NATO naikintuvų, o rusai toliau leidžia įvairių rūšių raketas.

Atrankoje Teterevkova aplenkė Meilutytę, abi lietuvės plauks Europos čempionato pusfinalyje

Italijos sostinėje Romoje prasidėjusiame Europos čempionate penktadienį startavo 25-erių Rūta...

Transliacija / Delfi rytas. Prasideda ilgasis savaitgalis: kokie pavojai tyko gamtoje ir kaip nuo jų apsisaugoti?

Mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų Lietuvoje išlieka pirmoje vietoje, tačiau pastebima,...

Pokyčiai valdančiųjų gretose tik prasideda: apie URM gal greitai pamiršime, nes bus ir rimtesnių (5)

Ketvirtadienį pranešta, kad atsinaujina Užsienio reikalų ministerijos ( URM ) vadovybė. Nuo...

Jaunikis prie altoriaus atkeršijo neištikimai nuotakai: demaskavo jos romaną pačiu netikėčiausiu būdu

Jaunikis per savo paties vestuves demaskavo neištikimą nuotaką, kai svečiams parodė X kategorijos...