aA
2021 metų gegužės mėnesį reprezentatyvios Lietuvos gyventojų apklausos duomenimis, beveik 92 procentai dirbančiųjų per paskutinius vienerius metus darbe yra sąmoningai kažką nutylėję. Informacija apie kolegų ar vadovų klaidas, darbines problemas ar asmeninio gyvenimo sunkumus nepasiekia vadovų ir leidžia kauptis darbuotojų pykčiui, nuovargiui ir stresui. Be to, nereta organizacija patiria ir finansinių sunkumų dėl to, kad darbines problemas stengiamasi užmaskuoti ir jas vengiama spręsti kartu su komanda.
Įmonėje niekas niekuo nesiskundžia? Kokią grėsmę gali slėpti ši tyla
© Shutterstock

Tai, kad tyla organizacijose yra dažniau sutinkamas reiškinys nei dauguma galvoja, rodo ir pasaulinių tyrimų duomenys, rašoma pranešime spaudai. Vis dažniau atkreipiamas dėmesys, kad organizacijų tvarumo ir stabilumo neįmanoma pasiekti be efektyvios komunikacijos. Nutylėjimu komandoms pavyksta išvengti skaudžių ar sudėtingų klausimų aptarimo, tačiau dėl to sutrinka bendravimas kitose srityse, energija eikvojama problemų slėpimui, o ne jų sprendimui ir analizei. Tyla pavojinga tuo, kad organizacijos pakliūva lyg į užburtą ratą – vengiant vienų problemų, jų susikuriama dar daugiau, energija investuojama į šių problemų slėpimą.

Kodėl tiek daug žmonių darbe vengia kalbėti apie problemas?

Moksliniai tyrimai išskiria kelias pagrindines priežastis, dėl kurių komandos nariai su vadovais nusprendžia informacija nesidalinti. Pirmoji, organizacijoje vyraujanti kultūra grįsta baime kalbėti. Pavyzdžiui, ne viena įmonė iki šiol savo veikimo principą grindžia posakiu, kad vadovas iš darbuotojo tikisi išgirsti ne problemas, tačiau sprendimus. Taip kolektyvui suformuojama nuostata, kad vadovas apie problemas nenori net girdėti. Dėl šios priežasties darbuotojai vis mažiau kontaktuoja su vadovu, ieško mažiau sprendimų, o informacinė praraja tarp komandos ir lyderių tik didėja.

Antroji priežastis susijusi su vadovų baimėmis ir nesaugumo jausmu. Vadovas neša didelę atsakomybę – jis rūpinasi verslu, darbuotojais, rezultatais. Šios atsakomybės neretai lyderį tarsi įpareigoja žinoti visus atsakymus, todėl jį ima slėgti baimė suklysti ar nežinoti atsakymo, kaip pasielgti konkrečioje situacijoje. Todėl kartais vadovai ima vengti bendravimo su darbuotojais, nebeužduoda jiems klausimų, nesiteirauja jų nuomonės. O nežinodami darbuotojų problemų, jie lyg ir neprivalo ieškoti bei žinoti visų sprendimų.

Įmonėje niekas niekuo nesiskundžia? Kokią grėsmę gali slėpti ši tyla
© Shutterstock


Tokią vadovų baimę pajutę darbuotojai sąmoningai ar pasąmoningai prisitaiko prie savo vadovų poreikio girdėti kuo mažiau nemalonių problemų, žinoti apie išeities neturinčias situacijas ir nebesidalina su vadovais juos erzinti galinčiais klausimais. Pavyzdžiui, jau minėtoje reprezentatyvioje Lietuvos gyventojų apklausoje net trečdalis respondentų teigė nutylėję ir vadovams apie savo kolegų padarytas klaidas nepranešę. Dėl savo baimės ir sukurtos informacijos nesidalijimo kultūros organizacijoje vadovai iš savo komandos neišgirsta daug vertingos informacijos, kuri galėtų padėti įmonę valdyti efektyviau.

Visgi, ne visada vadovai kaltės strėles kreipti turėtų tik į save. Kartais darbuotojai savo nuostatas, patirtį ir supratimą atsineša iš ankstesnių darboviečių. Elgtis pagal ankstesnėje įmonėje vyravusias normas darbuotojai gali ir naujoje organizacijoje, net jei dabartinis vadovas elgiasi kitaip. Jeigu darbuotojas turi suformuotą nuostatą, kad vadovai nėra linkę išklausyti darbuotojų, tuomet vadovo atvirumas ir kvietimas kalbėti gali būti priimtas netgi priešiškai.

Kas padeda konstruktyviai kalbėti apie problemas?

Drauge su manimi tylos problemos organizacijose ištakas bei sprendimo būdus tiria ir ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto mokslininkės Bernadeta Goštautaitė, Margarita Pilkienė ir Dovilė Petreikienė. Šią temą plačiau pristatysime Vadybos akademijos (Academy of Management) konferencijos simpoziumo „Tyla organizacijose ir jų aplinkoje“ (angl. Silence in and Around Organizations) metu. Simpoziumas organizuojamas bendradarbiaujant su prof. Amy Edmondson iš Harvardo universiteto ir kitais žymiais šios srities tyrėjais.

Minimos mokslininkės, jau beveik trisdešimt metų Harvardo universiteto profesorės Amy Edmondson vykdomi moksliniai tyrimai rodo, kad psichologinis saugumas darbe yra vienas iš kertinių efektyviai dirbančių organizacijų charakteristikų. Psichologinis saugumas darbe – tai žinojimas, kad nebūsi nubaustas už savo klausimus, klaidas ar tiesiog naujas ir iki galo neapgalvotas idėjas. Tai žinojimas, kad komandai ir vadovui galima išsakyti tiek malonias, tiek nemalonias naujienas. Organizacijoje, kurioje darbuotojai jaučiasi psichologiškai saugūs, nutylėjimai netenka prasmės.

Įmonėje niekas niekuo nesiskundžia? Kokią grėsmę gali slėpti ši tyla
© Shutterstock


Tyla organizacijose nėra savaime neigiamas reiškinys. Ji virsta nemaloniu ir įtampa keliančiu reiškiniu tuomet, kai slepiamos reikšmingos smulkmenos arba egzistuoja daug įsisenėjusių nesprendžiamų problemų. Tokias nutylimas ir skaudžias problemas vadovai dažniausiai žino. Tačiau, kai komanda vengia apie tai kalbėti, labai lengva jas paleisti iš akiračio ir leisti tyliai tūnoti šalia įtemptos dienotvarkės.

Visgi, sąmoningai bandant suprasti, kas organizacijoje nutylima, galima identifikuoti iš kur kyla nutylėjimo faktas. Čia svarbi vadovų drąsa paklausti, mokėti veikti neapibrėžtumo sąlygomis bei jaustis gerai nežinant, ką tam tikrose situacijose reikia daryti. Todėl vadovams taip pat reikalinga saugi aplinka. Jiems psichologinis saugumas reiškia galimybę nežinoti, neturėti sprendimų ir vis tiek darbuotojų akyse išlikti gerbiamu lyderiu.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Buvusį darbuotoją priimate atgal į bendrovę? Atkreipkite dėmesį į kelis svarbius aspektus (1)

Dalis darbdavių komandos nario sprendimą palikti įmonę vertina kategoriškai – padėdami jų...

Išskyrė 5 sritis, kurios labiausiai nukentėjo dėl nuotolinio darbo

Praktiškai kartu su pasauline pandemija prasidėjo ir darbas iš namų. Ši patirtis didžiajai...

Darbo skelbimas tiems, kurie jį jau turi ir yra patenkinti – norime įrodyti, kad gali būti dar geriau (3)

Startavusi vienos įmonės darbuotojų paieškos kampanija siekia atkreipti būtent darbo...

Tyrimo rezultatai nustebino: paaiškėjo, kad būdami namie žmonės dirbo 30 proc. valandų daugiau nei iki pandemijos (3)

Karantinui pasibaigus didelė dalis darbuotojų jau grįžo į biurus, tačiau pandeminei situacijai...

Kolumbijoje mokytoja dirbanti meilės emigrantė Jūratė: dėl lietuvybės galiu ir naktį nemiegoti (10)

Aštuonerius metus Kolumbijoje gyvenanti Jūratė Ragaišytė neslepia, kad didmiestyje sunkiausia...

Top naujienos

Europai – dar vienos pabėgėlių bangos grėsmė: keičiasi net Merkel pozicija (89)

JAV ir sąjungininkams pasitraukus iš Afganistano, kyla naujos pabėgėlių bangos grėsmė....

Atlyginimai ir nedarbas neteisėtų migrantų šalyse: dėl ko bėgama į Europą (60)

Irake gyventojai uždirba beveik dešimt kartų mažiau nei Švedijoje ar Vokietijoje, kas aštuntas...

Kauno klinikų tyrimas parodė, kada po vakcinos nuo koronaviruso antikūnų pasigamina daugiausia (31)

Sutikti gatvėje žmonės vardina pojūčius, kurie užklupo po vakcinos nuo koronaviruso . Dauguma...

Į ieties metimo finalą užtikrintai žengusi Jasiūnaitė palieka intrigą: apetitas auga bevalgant (7)

Lietuvos lengvaatletė Liveta Jasiūnaitė prasibrovė į Tokijo olimpinių žaidynių ieties metimo...

Arti trigubo dublio likęs Dončičius ir slovėnai – per žingsnį nuo olimpinių medalių (18)

Tokijo olimpinių žaidynių debiutantai slovėnai turnyro ketvirtfinalyje 94:70 (25:14, 19:23, 22:17,...

Šių specialistų trūkumas garantuoja, kad darbą tikrai gausite: jokių viršvalandžių ir vidutinis 2000 eurų atlyginimas (82)

Ar pamenate, kai jūsų klausdavo, kuo norėsite būti užaugę? Ką darėte, kai atėjo laikas...

Žinių radijas | D+

Dar neatrasta niša lengvai užsidirbti – investicijos į gėrimus ir maistą

Ar investicijos į maistą ar gėrimus yra dar neatrasta niša lengvai užsidirbti? Kiek vertas vyno...

Kasčiūnas: tarnybos įpareigotos neteisėtus migrantus nedelsdamos grąžinti į Baltarusijos teritoriją papildyta 21:53 (1720)

Šiandien valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovė Agnė Bilotaitė priėmė...

Papasakojo, kaip įsitvirtinti IT srityje be techninių žinių bagažo ir susikurti sėkmingą karjerą

IT industrijoje vis dar egzistuoja gajus mitas, kad programuotojų darbas yra kur kas vertingesnis nei...