Pandemija gerokai pakeitė darbo organizavimą ir šiandien jau ne viena įmonė savo darbuotojams siūlo galimybę dirbti iš kitos šalies, rašoma pranešime žiniasklaidai. Kol užtikrinamas našumas ir pasiekiami keliami tikslai, buvimas biure tapo antraeilis: nuotoliniai darbuotojai darbą derina su kelionėmis, taip džiaugdamiesi padidėjusiu kūrybiškumu, didesniu pasitenkinimu darbu ir gyvenimu, mažiau streso. Pasaulinė finansų platforma „Revolut“, daugiau nei 2500 savo darbuotojų suteikusi galimybę dirbti užsienyje iki 60 dienų per metus, dalijasi naudingais patarimais, kaip patogiai dirbti nuotoliniu būdu.

Jei norite dirbti užsienyje

Atminkite, jog dirbsite ten, kur kiti (tik) atostogauja. Skaitmeniniai klajokliai visą darbo savaitę dažniausiai dirba vienoje vietoje paprastai arti gamtos, o savaitgaliais ir vakarais tyrinėja apylinkes. Vidutiniškai vienoje vietoje patariama praleisti dvi–tris savaites, kad turėtumėte pakankamai laiko po darbo atsipalaiduoti ir pakeliauti.

Ar tikrai galite dirbti iš bet kur?

Prieš išvykstant, patartina patikrinti teisinę aplinką šalyje, į kurią planuojate keliauti. Norint dirbti šalyje, paprastai reikia leidimo gyventi ir dirbti. Tačiau kadangi dauguma nuotolinių darbuotojų vienoje šalyje neužsibūna ilgiau kaip tris ar keturias savaites ir persikelia kitur (arba grįžta namo), paprastai tam pakanka turistinės vizos.

Lietuvos įmonių darbuotojams, dirbantiems užsienyje, taikoma vadinamoji 183 dienų taisyklė: jei dirbate kitoje šalyje mažiau nei 183 dienas per kalendorinius metus ar bet kurį 12 mėnesių laikotarpį, jūsų darbo užmokestis ir toliau bus apmokestinamas Lietuvoje, o darbo šalyje apmokestinimo nebus.

Geriausios alternatyvos biurui

Tikriausiai matėte ne vieną „Instagram“ nuotrauką, kuriose nuomonės formuotojai su nešiojamuoju kompiuteriu sėdi prie baseino. Deja, realybė yra kiek mažiau fotogeniška – kompiuterio tiesioginėje saulės šviesoje laikyti nerekomenduojama, o ir ekrane beveik nieko nematysite. Dauguma nuotolinių darbuotojų dirba bendradarbystės erdvėse, viešbučių, nakvynės namų darbo erdvėse arba savo atostogų apartamentuose, jei tik jie turi greitą internetą. Kavinės taip pat tinka kaip laikinas biuras, tik nepamirškite per dieną bent kelis kartus ką nors užsisakyti ir palikti dosnių arbatpinigių.

Kokios profesijos geriausiai tinka nuotoliniam darbui?

Visos, kur darbą galima atlikti naudojant skaitmenines technologijas ir būnant už biuro ribų. Pavyzdžiui, su turinio kūrimu susiję darbai – grafinis dizainas, reklamos tekstų rašymo ir socialinių tinklų turinio kūrėjų, žiniasklaidos veikla ar audiovizualinio turinio gamyba, vertimas ir korektūra. Taip pat visi su IT susiję darbai, programavimas, arba meninė veikla – muzika, tatuiruotės, asmeninės treniruotės, piešimas.

Lengvas bagažas

Atsisveikinkite su chaosu lagamine – jūsų bagažas neturėtų viršyti 12 kg. Keliaujant dažnai tenka dalytis automobiliu su kitais nuotoliniais darbuotojais, todėl vienoje bagažinėje teks sutalpinti visų daiktus. Galų gale, ten, kur vyksite, jūs galite gauti beveik viską, ko jums trūksta ir už prieinamą kainą – ypač Europoje.

Tai, kas tikrai būtina (ir neužima per daug vietos) – technologijų įrenginiai. Rekomenduojama pasirūpinti šiais dalykais:

* Nešiojamas kompiuteris – idealiu atveju, lengvas, kompaktiškas, tvirtas, su integruotu mikrofonu ir garsiakalbiu ir, žinoma, geros būklės, nes ne visada turėsite galimybę patekti į sertifikuotus aptarnavimo centrus.
* Universalus adapteris visiems elektros lizdams.
* Išorinės baterijos, didesnės talpos (30 000 mAh) ir nešiojama (5 000–10 000 mAh).
* Įkrovikliai ir kabeliai, bent po du. Kabeliai su A ir C tipo USB jungtimis, taip pat su AUX jungtimi, kad mobilųjį telefoną būtų galima prijungti prie senesnių automobilių radijo imtuvų.
* Mažas „Bluetooth“ garsiakalbis, nes muzika yra geriausias kelionių palydovas.

Keliaudami niekada nebūsite vieniši

Į „darbostogas“ galite vykti vienas(-a) arba kartu su draugais (ar partneriu). Pavieniai keliautojai dažnai bijo vienišumo, nes nėra linkę tiesiog kavinėje užkalbinti nepažįstamus žmones. Bet tai neturėtų kelti problemų skaitmeniniame pasaulyje: kiekviename pasaulio kampelyje yra daugybė platformų, kurios leidžia lengviau užmegzti ryšį su bendraminčiais.

Pavyzdžiui „Instagram“ nustačius savo profilį į „viešą“ ir atnaujinus buvimo vietą, galima užmegzti ryšius su kitais nuotoliniais darbuotojais tam tikroje vietoje. Kita galimybė – „Facebook“, „WhatsApp“ ir netgi „Slack“ grupės, skirtos skaitmeniniams klajokliams, taip pat pažinčių programėlės ar svetainės, skirtos pasidalinti gyvenama vieta, pavyzdžiui, „Couchsurfing“.

Finansai kelyje

Ieškokite būdų lengviau atsiskaityti bent keliomis valiutomis – taip gerokai sutaupysite. Valiutos keitimas, pervedimai ir pinigų išėmimas bankomate realiuoju kursu be jokių paslėptų mokesčių, kurį siūlo kai kurios pasaulinės finansų platformos, yra populiarus tarp skaitmeninių klajoklių visame pasaulyje. Jis palengvina dažno keliautojo gyvenimą ir finansų valdymą dirbant nuotoliniu būdu, suteikdamas virtualią sąskaitą keliomis valiutomis, taip pat „Visa“ ir „Mastercard“ mokėjimo korteles, kurias galėsite gauti paštu į bet kurį pasaulio kraštą.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos