Galite jaudintis dėl darbo, dėl reikalų namuose, santykių su draugais ir artimaisiais, dėl situacijos pasaulyje. Šiaip ar taip, seniai žinoma: nuolatinis stresas žaloja mūsų sveikatą. Jūsų dėmesiui – keli veiksmingi metodai, padėsiantys numaldyti stresą.

Panardinkite veidą į ledinį vandenį

Jei jaučiate stiprų stresą: širdis daužosi kaip pašėlusi, kraujas suplūdo į veidą, nebekontroliuojate savęs; pamėginkite imituoti žinduolių nėrimo refleksą. Šis nesudėtingas veiksmas sulėtins širdies plakimą, kraujas ims cirkuliuoti į visus organus ir jūs atgausite savitvardą.

Tinkamiausias būdas imituoti šį refleksą: įpilkite į dubenį ledinio vandens ir maždaug 30-iai sekundžių pamerkite į jį vandenį. Jei po ranka neturite vandens, tiks kas nors šalto – pvz., ledo kubelių pakelis.

Svarbu – šis metodas netinka, jeigu turite širdies ir kraujagyslių sistemos ligų, štai tada gali prastai baigtis.

Ieškokite aštrių pojūčių

Kad praeitų nerimas ir neapimtų isterija, jaučiant stiprų stresą reikia bent trumpam kur nors nukreipti dėmesį. Beje, alkoholis – prastas padėjėjas: laikinai galbūt pamiršite problemas, tačiau paskui bus dar sunkiau. Geriau paieškoti sensorinio stimuliavimo šaltinio. Pvz., suvalgyti ką nors labai aštraus ar sučiulpti citrinos riekelę. Aštrūs pojūčiai padės atgauti emocijų balansą, smegenys persijungs nuo vidinių išgyvenimų prie išorinių įspūdžių.

Žiūrėkite į... fraktalus

Fraktalas – geometrinė figūra, kurios atskiri fragmentai yra panašūs arba identiški visumai arba kitiems fragmentams. Pasirodo, tokios geometrinės figūros, painūs geometriniai dariniai padeda nusiraminti.

Stresas darbe

Fraktalų galima pamatyti gamtoje: tai – snaigė, piešinys ant nautilo (moliusko) geldelės. Žiūrėdami į tokius piešinius atsipalaiduosite, stresas atlėgs.

Galvokite apie save trečiuoju asmeniu

Būna, kad negatyvių emocijų tiek prisikaupia, kad pasidaro sunku racionaliai mąstyti. O kartais negalėjimas susikaupti gali brangiai kainuoti.

Jei niekaip nepraeina pyktis ar nerimas, pabandykite kam nors papasakoti apie savo situaciją trečiuoju asmeniu, t. y. atsiribokite nuo savęs – sakykite ne „turiu problemą“, o „jis / ji turi problemą“.


Žiovaukite

Žiovulys mums asocijuojasi su noru pamiegoti. Bet ne visi žino, kad žiovavimas naudingas. Esmė ta, kad dėl streso smegenys greitai įkaista. Jas atvėsinus pavyktų šiek tiek atsipalaiduoti.
Vienas greičiausių būdų atvėsti – žiovauti. Beje, čia padės viena gudrybė: įsijunkite internete videoklipą su žiovaujančiu žmogumi – problemos kaip nebūta.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės