Indaplovė vidutiniškai plovimo ciklui sunaudoja apie 9-11 litrus vandens. Juos ne tik išplauna, bet ir skalauja, išdžiovina. Vienu plovimu galima išplauti iki 15 indų komplektų. „Electrolux” vidiniais tyrimais paskaičiuota, kad tokį kiekį indų plaunant rankomis sunaudotume apie 40-50 litrų vandens. Todėl drąsiai galime sakyti, kad daug daugiau vandens sutaupysime indus plaunant indaplovėje.

Kaip išsirinkti?

Vienas svarbiausių dalykų renkantis indaplovę yra jos dydis. Jei tik yra galimybė, verta dairytis 60 cm pločio indaplovės. Ji talpina net iki 15 indų rinkinių, o 45 cm pločio indaplovėje tilps iki 9 indų komplektų. Dažnas, pasirinkęs kompaktišką indaplovę, išreiškia apgailestavimą, kad joje telpa ne visi maisto gamybai ir valgiui naudoti indai, dalį tenka suplauti rankomis. Apie indaplovės dydį vertėtų apgalvoti – ar pasirinkimas bus tinkamas po 5 ar 10 metų? Galbūt planuojamas šeimos pagausėjimas? Talpesnė indaplovė pravers tiems, kurie mėgsta gaminti.

Indaplovės yra laisvai pastatomos arba įmontuojamos. Skirtumas tas, kad įmontuojamai bus reikalinga baldinė plokštė, kuri tvirtinama prie durelių. Tuo tarpu laisvai pastatomą bus galima pastatyti į bet kokią nišą, kur yra vandens padavimas bei išleidimas. Dominuoja dvi pagrindinės šio indaplovių tipo spalvos: balta ir nerūdijančio plieno. Tiek vienas, tiek kitas variantas praktiškas dėl dangos, kuri turi apsaugą nuo pirštų žymių. Švariomis rankomis prilietus paviršių neliks dėmių, o didesnius nešvarumus pakaks nuvalyti drėgna šluoste.

Indaplovės pasirikimas

Į naujos indaplovės paieškas besileidžiančius namų šeimininkus pasitinka didelė prietaisų pasiūla. Skirtingi pavadinimai, skaičiai ir jau sukasi galva. Apibendrinau ir sudėjau, kokių populiariausių funkcijų šiandien indaplovėse būna ir kam jos reikalingos.

„Air Dry” – automatinis durelių atidarymas po plovimo – efektyvesnis indų džiovinimas. Indų džiovinimui naudoja natūralią ventiliaciją ir nepalieka lašelių dėmių. Baigiantis ciklui durelės atidaromos 10 cm ir oras gali cirkuliuoti. Taip sunaudojama mažiau energijos ir toks džiovinimo būdas garantuoja, kad iš indaplovės ištrauksime sausus indus.

„QuickSelect“ – inovatyvus indaplovės valdymas. Slankikliu pasirenkama ciklo trukmė ir papildomos pasirinktys.

Trečiasis stalčius – jame telpa įvairiausių formų ir dydžių virtuvės įrankiai bei reikmenys. Dėl pritaikomų pertvarų ir gilaus stalčiaus, nesunkiai susideda didelių ar neįprastų formų įrankiai, mažesni indai, pavyzdžiui, espresso kavos puodeliai.

„ExtraHygiene“ funkcija – užtikrina maksimalią švarą. Per galingą skalavimo ir dezinfekavimo ciklą indaplovėje temperatūra pasiekia 69 °C. Tokia temperatūra laikoma mažiausiai 10 minučių, kas užtikrina, kad ant indų būtų sunaikintos daugiau nei 99,9999 % bakterijų ir virusų.

Indaplovės priežiūra (Rimvydo Slavyko nuotr.)

„SatelliteClean“ – dvigubas besisukantis satelitinis purkštuvas nuolat keičia purškimo kampą, kruopščiai išplauna netgi didelius daiktus. Indaplovė su tokiu purkštuvu veikia net triskart efektyviau nei įprasta indaplovė.

„SprayZone“ – galingo slėgio vandens srauto zona, kurioje intensyvus plovimas išplaus prisvilusius puodus ir keptuves. Tai tris kartus intensyvesnis plovimas nei įprastose indaplovėse.

„Comfortlift“– indaplovės su pakeliamu apatiniu stalčiumi. Nebereikia lankstytis norint sudėti ar išimti indus,

Dažnu atveju, kuo aukštesnė gaminio serija, tuo indaplovė yra pažangesnė tiek technologijomis, tiek ir kitais savo parametrais. Todėl žinant, ko mums reikia, ir pasidomėjus indaplovės charakteristikomis, išsirinksime geriausią variantą.

Papildomi malonumai

Naujos indaplovės pasižymi talpa, taupumu, tylumu, geresniais plovimo rezultatais. Patogesniam naudojimui, šviesos pranešimų sistema „Beam on Floor“ nekelia triukšmo virtuvėje. Užuot garsiai pypsėjusi ir informavusi, kad baigė darbą, indaplovė aiškiai parodo būseną taškine projekcija ant grindų. Raudona spalva – veikimas, o žalia – ciklo pabaiga. Naujesnėse indaplovėse ant grindų matome likusį plovimo laiką.

Indaplovės priežiūra (Rimvydo Slavyko nuotr.)

Atsiradusi ir vidaus apšvietimo galimybė, todėl aiškiai matyti, kas joje vyksta. Lengviau pakrauti ir iškrauti indaplovę. „ExtraSilent“ programa naktį leidžia indus plauti dar tyliau. Galimybė sujungti indaplovę su išmaniąja programėle ir gauti visus pranešimus tiesiai į išmanųjį įrenginį bei ją valdyti nuotoliniu būdu. Spalvoti LCD ekranėliai su Lietuvių kalba. Speciali valymo programa „MachineCare“, kuri skirta šalinti riebalus, kalkes ir kitus nešvarumus iš indaplovės.

Atmintinė

Ir pabaigai, trumpa santrauka, apie ką turite pagalvoti, kai dairysitės naujos indaplovės:

Energijos vartojimo efektyvumas – aukščiausios klasės prietaisai sunaudoja labai mažai elektros energijos.

Triukšmo lygis – svarbu, jei virtuvė sujungta su gyvenamąja erdve.

Dizainas – asortimente yra tiek laisvai statomų, tiek montuojamų indaplovių.

Ergonomika – ar tenkina valdymo skydelio pozicija ir išdėstymas, ar lengva atidaryti dureles, ar patogu dėti indus.

Dydis ir talpa – asortimente rasite 45 ir 60 cm dydžio. Indaplovę galima pritaikyti net ir mažiausioms virtuvėms ar sutalpinti iki 15 komplektų indų.

Toma Šokelė

Programos ir funkcijos – indaplovėse yra ir vakarėlių režimas, leidžiantis išplauti indus vos per 30 minučių!

Priežiūros reikalavimai – ją lengva prižiūrėti – tereikia užpildyti talpyklas reikiamomis priemonėmis ir laikas nuo laiko nustatyti valymo ciklą.

#SUSITVARKYK ir viskas bus gerai!

Ankstesnius mano straipsnius apie paprastą namų priežiūrą galite perskaityti paspaudę ČIA.

Daugiau Tomos Šokelės patarimų galite rasti @susitvarkyk „Instagram“ paskyroje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės