Nudraskė stogą ir pabėgo


Į „Žemaitį“ kreipėsi Lentpjūvės g. 3-ojo namo gyventoja Ligita. Ji pasakojo, kad statybos įmonė, pradėjusi renovacijos darbus, dar pavasarį išardė stogą, sienas ir... pradingo nežinia kur. Negana to, jos darbininkai visas statybines medžiagas išmėtė po kiemo teritoriją ir patingėjo bent plėvele apdengti, tad viską sulijo. Bet ir tai dar būtų maža bėda. Labiausiai nukentėjo žmonių būstai, mat liūčių metu vanduo pro nuardytą stogą sunkėsi į butus.

„Dar praėjusį savaitgalį Plungėje praūžusi liūtis paženklino visų mūsų butus – sienos ir lubos apibėgusios, o nuo per laiką susikaupusios drėgmės ėmė augti pelėsis. Kiek kartų jau skambinome į „Plungės būstą“ klausti, kodėl niekas netvarko, kas nutiko, kad planuoti darbai sustojo, o rangovas paliko mus likimo valiai – atsakymo negauname iki šios dienos“, – pasakojo šio namo gyventoja.

Kitas šio daugiabučio namo kieme sutiktas gyventojas prisipažino, kad atsainus statybininkų darbas jam „kirto“ per nervus. Vyras kalbėjo nesuprantantis, kas vyksta. Esą oro sąlygos – puikios, saulė žeme ritinėjasi, o darbininkų kaip nėra, taip nėra. Dar praėjusią savaitę prie namo dirbo du vyrai. Šie esą kažką pasikrapštė, pamindžikavo ir vėl dingo skradžiai žemę, o ir atlikti darbai padaryti itin nekokybiškai.

Renovuojamo Lentpjūvės gatvės 3-io daugiabučio namo gyventojai nebeturi ramybės: drėgmė, pelėsis, permirkusios sienos ir lubos tapo jų kasdienybe

Rangovų bėdos – gyventojų sąskaita


„Žemaitis“ nieko nelaukęs surinko „Plungės būsto“ direktoriaus Eugenijaus Palubinsko telefono numerį. Teiravomės, kokia juoda katė perbėgo per kelią tarp gyventojų ir rangovų, kad darbai ne tik stovi vietoje, bet dar ir žalos sočiai pridaryta.

„Jeigu gyventojai turi kažkokių nusiskundimų ar patyrė materialinę žalą, turi kreiptis ne į mus, o tiesiogiai į rangovą – į UAB „Ranstata“. Bet, kiek teko girdėti, ši įmonė turėjo vidinių problemų, buvo sunki situacija su pinigais ir kurį laiką darbininkams nemokėjo atlyginimų, tad šie galiausiai, trūkus kantrybei, ėmė ir išsilakstė. Dėl to darbai ilgą laiką buvo visai sustoję, bet čia jų bėdos...“ – pasakojo E. Palubinskas.

Renovuojamo Lentpjūvės gatvės 3-io daugiabučio namo gyventojai nebeturi ramybės: drėgmė, pelėsis, permirkusios sienos ir lubos tapo jų kasdienybe

„Plungės būstas“ direktorius pridūrė, kad ir kokia graudi situacija bebūtų, rangovas keistis negali – buvo paskelbtas daugiabučio namo renovacijos konkursas ir su jį laimėjusia klaipėdiečių „Ranstata“ pasirašyta sutartis. Pasak E. Palubinsko, jeigu galiausiai vis tik tektų nutraukti sutartį ir ieškoti kitų rangovų, darbų procesas užsitęstų papildomai metus ar net dvejus. Esą tai būtų daug didesnė blogybė nei tarpusavio pykčiai ar nesutarimai.

Praėjus porai dienų po gauto nusiskundimo, redakcijos darbuotojai dar kartą apsilankė Lentpjūvės gatvėje. Renovuojamo namo kieme radome plušančią darbininkų brigadą – vyrai tvarkė stogą. Į kiemą išėjusi šio namo gyventoja džiaugėsi, kad pagaliau darbai pajudėjo iš mirties taško ir po truputį ima matytis akivaizdūs pokyčiai.

„Šitie vyrai dirba tvarkingai. Bijau džiaugtis ankščiau laiko, bet manau, kad šįkart viskas bus tvarkoje ir pagaliau galėsime džiaugtis galutiniu rezultatu“, – kalbėjo moteris.