Sandži – tai Naujojo Taipėjaus (Sinbėjaus) rajonas. Šiaurės vakarų Taivane esanti vieta yra gana nuošali, tačiau turi gražų paplūdimį. Čia dažnai apsistoja atostogautojai – būtent jiems ir buvo statomi šie NSO stiliaus namai.

1978 metais Sandži ėmė dygti neįprastų namų kvartalas. Šie dviaukščiai namai priminė kažką iš senų animacinių filmukų ar rimtų fantastinių filmų. Ryškios spalvos ir skraidančios lėkštės formos moduliai buvo išties neįprastas vaizdas. Šio kvartalo plėtotojai manė, kad tai taps patrauklia atostogų vieta. Jie planavo nuomoti butus šiuose nameliuose regione tarnaujantiems amerikiečių kariams ir kitiems turistams. Tačiau tie Sandži NSO namai niekada nebuvo užbaigti.

Po poros metų nuo statybų pradžios investuotojai ėmė trauktis. Idėja vis tiek buvo gera, tačiau jiems atrodė, kad nieko neišeis. Kodėl? Dėl prietarų.

Keli šių namelių statytojai nusižudė, dar pora žuvo automobilių avarijose. Žinoma, tai yra tragiškos nelaimės, bet kodėl tai turėtų rūpėti investuotojams?

Sandži NSO stiliaus pastatai (Carrie Kellenberger (CC BY 2.0) / commons.wikimedia.org nuotr.)

Pasirodo, kadaise netoli šios vietos stovėjo kinų drakono skulptūra. Senas meno kūrinys buvo nugriautas platinant kelią į šį naują kurortą. Ne vienam investuotojui tai pasirodė prasta mintis – juk taip galima užsitraukti prakeiksmą! Vėliau įvykusios mirtys buvo siejamos su tuo nugriautu drakonu ir investuotojai nebenorėjo turėti nieko bendro su šiuo projektu. Bijojo drakono keršto.

Negana to, jau pačioje statybų pradžioje buvo kilę gandų, kad šių pastatų vietoje kadaise buvo olandų karių kapinės. Išniekinti kapai, nugriautas drakonas, savižudybės ir automobilių avarijos - to pakako, kad investicijos išdžiūtų kaip prakaito lašas ant statybų rangovo kaktos.

Ir Sandži NSO kvartalas buvo apleistas. Juokinga, tačiau tuomet šios neįprastos architektūros pastatus ėmė lankyti turistai. Ryškiaspalviai nameliai tarsi prašėsi būti fotografuojami. Tačiau 2008 metais jie jau ėmė trukdyti augančiam Naujajam Taipėjui. Nepaisant protestų, NSO nameliai buvo nugriauti – 2010 metais pranyko paskutinis ir toje vietoje ėmė dygti infrastruktūra ir nauji pastatai.