Vietoje krepšinio aikštelių – vieta automobiliams

Į naujienų portalą JP kreipėsi viena iš Tulpių g. esančiame daugiabutyje gyvenanti Regina. Panevėžietė panoro išsiaiškinti, kodėl daugiabučių kiemuose – tiek daug nenaudojamo ploto.

„Šalia mūsų namo yra net dvi krepšinio aikštelės, kuriose jau kelerius metus nemačiau, kad kažkas žaistų. Vietoje jų būtų galima padaryti automobilių aikšteles. Taip pat kieme yra daug menkaverčių medžių, kuriuos iškirtus, irgi būtų galima statyti transporto priemones. Paskaičiavau, kad pašalinus šias dvi krepšinio aikšteles ir medžius, jau būtų galima sutalpinti bent 50 automobilių, kurie, savaime suprantama, atlaisvintų vietą gatvėje“, – dėstė panevėžietė.

Daugiabučio Panevėžyje kiemas

Kviečia susipažinti su detaliaisiais teritorijų planais

Tuo tarpu Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vadluga teigė, kad automobilių stovėjimo aikšteles galima įrengti arba platinti tik detaliuosiuose planuose numatytose vietose.

„Kiekvienam daugiabučiui namui yra priskirta teritorija, kurioje, atsižvelgiant į esamų inžinerinių tinklų ir infrastruktūros objektų išdėstymą, yra numatytos galimos automobilių stovėjimo vietos. Su detaliaisiais planais galima susipažinti Savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir architektūros skyriuje“, – pasakojo jis.

Daugiabučio Panevėžyje kiemas


Prisidėti savomis lėšomis

Pasak D. Vadlugos, automobilių aikštelę praplatinti daugiabučio namo savininkų bendrija gali savo lėšomis arba prisidedant 30 proc. bendrijai ir 70 proc. savivaldybei.

„Norint, kad savivaldybė prisidėtų prie aikštelės platinimo, bendrija, vadovaudamasi Panevėžio miesto savivaldybės tarybos patvirtintu tvarkos aprašu, kreipiasi į Savivaldybės administraciją“, – pabrėžė skyriaus vedėjas.

Tvarkos aprašą ir dokumentų formas galima rasti savivaldybės tinklapyje.

Svarstoma apie užkardus

Su panašiomis problemomis susiduria vis daugiau Panevėžio miesto gyventojų.

Daugiabučio Panevėžyje kiemas

Daugiabučių namų kiemuose vis dažniau neužtenka vietos automobiliui, tenka ieškoti kur priglausti transporto priemonę. Neretai šia vieta tampa svetimi kiemai, todėl dalis gyventojų svarsto ir užkardų pastatymo galimybę, kad būtų išvengta pašalinių asmenų savo daugiabučio namo aikštelėje.

„Bendrija tik savo vardu nekilnojamo turto registre registruotose automobilių stovėjimo aikštelėse, pasirengusi bei pagal reikalavimus suderinusi eismo organizavimo schemą, gali įsirengti kelio užtvarą ir/ar kitas eismo organizavimo priemones. Bendrija įgyja teisę suprojektuoti ir statyti automobilių stovėjimo aikštelę sudariusi žemės sklypo nuomos sutartį su Nacionaline žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Aikštelėse, kurios priklauso Savivaldybei ar valstybei, eismo riboti kelio užtvarais ar kitomis priemonėmis draudžiama“, – galimybes paaiškino D. Vadluga.