„Žinoma, yra daugiabučių, kurių sienos ar stogas yra nesandarūs, pralaidžia ir švaisto šilumą ir tokiais atvejais gali pagelbėti tik kompleksinė renovacija. Vis tik, pastebime daug atvejų, kai ir pigesni sprendimai gali padėti gyventojams keliais laipsniais pagerinti situaciją bute ir visame daugiabutyje“, – pranešime spaudai pasakoja būsto administravimo bendrovės „Ozo miestas“ techninis prižiūrėtojas Povilas Lysiukas.

Sutvarkykite laiptinių langus

Daugiausia šilumos namas praranda per langus, duris, išorines atitvaras. Jeigu butuose langus dažnas gyventojas yra pasikeitęs į efektyvesnius, tai situacija laiptinėse yra žymiai prastesnė. Čia vis dar pasitaiko nesandarių seno profilio langų, pro kurių tarpus prapučia vėjas, įeina šaltis, pasitaiko langų su suskilusiu stiklu.

„Visos tokios kiaurymės sumažina šilumą laiptinėje, o tuomet šaltas oras iš laiptinės lengvai skverbiasi į butą. Atminkite, kad pertvaros ir durys tarp laiptinės ir buto yra suprojektuotos kaip vidinės, jos labai pralaidžios šilumai. Todėl šalta laiptinė reiškia šaltesnį orą ir bute“, – perspėja P. Lysiukas.

Pasak jo, laiptinėse turėtų būti naudojami langų paketai iš bent dviejų stiklų, jie neturi būti suskilę ar sudurti. Mažiausiai, ką gali padaryti gyventojai, tai nesandarius langų rėmus apklijuoti lipnia popierine juostele. „Žinoma, didžiausias efektas būtų, jeigu gyventojai nesandarius laiptinės langus pakeistų į naujus“, – įsitikinęs specialistas.

Uždarykite laiptinės ir jos tambūro duris

Dar viena šilumos skylė laiptinėse – išorinės durys. Jos turėtų būti sandarios, naudojamas durų pritraukimo mechanizmas, kad tinkamai užsidarytų.

„Jeigu durys lieka praviros, šaltis l prasiskverbia į laiptinę, ir, jau dėl minėtų priežasčių, į butus. Prieš žiemą reikia patikrinti, ar tinkamai veikia hidraulinis durų pritraukimo mechanizmas. Pasitaiko, kad gyventojai vasarą dažnai vėdina laiptinę atlapoję duris. Tačiau tai kenkia hidraulikai, ji sugenda. Vėdinant laiptinę atidarius duris būtina atjungti ir jų pritraukimo mechanizmo alkūnę, kad ši nebūtų ilgai įsitempusi“, – pataria P. Lysiukas.

Anot jo, prasidėjus šildymo sezonui, o ypač – per didžiuosius šalčius, reikia uždarinėti ir laiptinės tambūro duris. Toks įprotis padeda taupyti šilumą ir gyventojų pinigus.

Laiptinėje radiatorius – būtinas

Šimtus daugiabučių prižiūrinčios įmonės atstovas pastebi, kad yra daugiabučių, kurių gyventojai laiptinėje yra pašalinę radiatorių. Pasak eksperto, tai – didelė klaida.

„Kai kurių daugiabučių gyventojai, norėdami sumažinti bendrąsias išlaidas laiptinės šildymui, yra išpjovę radiatorius. Tai būdingiau senos statybos daugiabučiuose bei ne didžiuosiuose miestuose esančiuose namuose. Vis tik, kaip jau minėta, šalta laiptinė labai atvėsina butus, nes per vidines pertvaras šaltis lengvai prasiskverbia į namus. Todėl laiptinėse reikėtų radiatorius atstatyti, nes jų funkcija labai svarbi“, – pataria P. Lysiukas.

Patikrinkite rūsio langus

Prasidėjus šaltajame periodui derėtų patikrinti ir rūsio langelių būklę. Daugybėje namų rūsio langeliai būna nesandarūs ar neturi stiklo.

Per rūsio langus patekęs šaltis ne tik šaldo I-ojo aukšto gyventojų grindis, bet ir gali pakenkti visiems gyventojams jeigu užšaltų šalia langelių praeinantys vamzdžiai.

Subalansuokite šildymo sistemą

Prasidėjus šildymo sezonui administratoriai sulaukia daug gyventojų skundų dėl nepakankamo arba per didelio šildymo.

„Pavyzdžiui, šį rudenį viename daugiabutyje gyvenanti moteris su dviem mažais vaikais kreipėsi, nes jos kambariuose buvo tik 16-18 laipsnių šilumos. Padidinus šildymo intensyvumą butas sušilo iki 20 laipsnių, tačiau butai 5-tame aukšte užkaito iki 26 laipsnių. Tokie skirtumai signalizuoja, kad namo šildymo sistema išbalansuota, joje tikslinga sumontuoti balansinius ventilius“, – problemos priežastis aiškina ekspertas.

Anot jo, specialūs ventiliai suvienodina temperatūras atskiruose šilumos vamzdžiuose ir išvengiama situacijų, kai norint viename bute palaikyti 20 laipsnių temperatūra, kitas kaista iki 25 laipsnių. Su balansiniais ventiliais šildymo sistema dirba žymiai mažesniais parametrais ir tai taupo gyventojų pinigus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (38)