Dauguma žmonių veikiausiai mano, kad distiliuotą baltąjį actą galima naudoti beveik viskam. Juk galiausiai ši valymo priemonė garsėja kaip natūralus produktas, galintis daryti stebuklus.

Nors tame yra daug tiesos, ir actas iš tikrųjų yra natūralus dezinfekantas, galintis greitai ištirpdyti įsisenėjusius nešvarumus bei dėmes, jis, kaip ir bet kuris kitas valiklis, tinka ne visiems paviršiams ir daiktams.

1. Akmeniniai paviršiai

Ekspertė pažymi, jog actas yra rūgštis, todėl ji gali pažeisti kietus ir porėtus paviršius, pavyzdžiui, marmurą, granitą, kalkakmenį ir travertiną.

Nors acto poveikis nebus pakankamai ilgas, kad padarytų tikrai didelės žalos, jis gali nugraužti akmeninį paviršių, ir dėl to jis praras blizgesį.

Brenda paaiškino: „Acto rūgštis pašalina apsauginį sluoksnį, kuris padeda apsaugoti šiuos paviršius nuo dėmių ir spalvos pokyčių. Dėl to akmuo gali likti dulsvas ir nublukęs“.

Priemonės blogam kvapui pašalinti

2. Mediniai paviršiai

Kai kurie žmonės tikina, kad medinius paviršius valo acto tirpalu, tačiau tiesa ta, kad actas, net ir atskiestas, gali pažeisti apdailą.

Mediena yra porėta, todėl į ją lengvai prasiskverbia tokios rūgštinės medžiagos kaip actas. Ekspertė paaiškino, kad rūgštis nuėda apsauginį sluoksnį, todėl mediena tampa sausa ir neatspari dėvėjimuisi.

Saugesnis variantas – naudoti specialiai medienai skirtas valymo priemones. Tai reiškia, kad reikėtų vengti visų universalių valiklių, nebent ant jų būtų aiškiai nurodyta, kad jie tinka mediniams paviršiams.

3. Metaliniai paviršiai ir daiktai

Kai kurie žmonės rekomenduoja metalinius daiktus, pavyzdžiui, virtuvinius peilius, mirkyti acte, kad jis pašalintų rūdžių pėdsakus. Tačiau actas, jei bus naudojamas dažnai, gali juos atšpinti ir sugadinti.

Actas gali „išėsdinti ir panaikinti blizgesį“ tokiems metalams kaip nerūdijantis plienas, žalvaris ir varis. Jis taip pat gali „ištirpdyti apsauginę dangą“ ant santechnikos prietaisų, todėl jie pradės greičiau rūdyti ir gesti.

4. Dažyti paviršiai

Jei dažytiems paviršiams naudosite actą, jis gali „nubraukti dažus“, todėl paviršius taps matinis ir praras spalvą. Actas gali pažeisti ir po dažais glūdinčią medžiagą, todėl gali atsirasti negražių „įtrūkimų ir defektų“.

5. Baldų apmušalai

Actas yra pernelyg agresyvi priemonė baldų audiniams ir gali pažeisti jų pluoštą, todėl audinyje gali atsirasti plyšimų ir kitų pažeidimų. Be to, ši natūrali valymo priemonė gali palikti nemalonų kvapą, kurį dažnai būna sunku pašalinti.

Brenda paaiškino, jog kadaise padarė didelę klaidą, granitinį vonios kambario paviršių nuvalydama actu, nes manė, kad jis yra universalus.

Panaudojusi actą ji pastebėjo, kad paviršius tapo „dulsvas ir išblukęs“. „Tai mane stipriai nuvylė, tačiau išmokau svarbią pamoką, kad actas, kaip valymo priemonė, turi tam tikras ribas“, – sakė ji.

„Dabar aš naudoju švelnius valiklius, skirtus specialiai akmeniniams paviršiams, ir visuomet patikrinu dukart, ar tam tikra valymo priemonė tinka skirtingiems paviršiams. Viskas priklauso nuo to, kiek sužinai ir išmoksti prisitaikyti prie kiekvienos unikalios erdvės“, – pažymėjo ji.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją