Jungtinėje Karalystėje veikiančios įmonės „Trade Radiators“ ekspertas Nicholas Aucklandas perspėja, jog taip vadinamame budėjimo režime veikiantys prietaisai gali nulemti kur kas didesnes sąskaitas už elektrą. Specialistas nurodė kiekvienuose namuose esančius įrenginius, kurie dažniausiai elektros energiją siurbia paslapčia.

Pašnekovas taip pat atkreipė dėmesį, kaip racionaliai naudoti buitinę techniką, kad gavus sąskaitą už suvartotą elektros energiją netektų išsigąsti.

1. Skalbimo mašinos, indaplovės ir džiovyklės

Pasak N. Aucklando, šių prietaisų naudojimas „prisuka“ nemažai energijos. Mat tam, kad jie veiktų, reikia pašildyti didelį kiekį vandens ir oro.

Specialistas namų ūkiams pataria rinktis skalbimą šaltu vandeniu arba naudoti mažų sąnaudų programas. Jis pridūrė: „Taip pat rekomenduoju džiovinti drabužius lauke arba viduje, jei įmanoma, užuot naudojus džiovyklę“, – sakė N. Aucklandas.

Tiesa, specialistas priminė ir visiems gerai žinomą, tačiau galbūt ne visų taikomą taisyklę – minėtus įrenginius reikėtų naudoti tik tuomet, kai jie visiškai užsipildo. Ši paprasta taisyklė, anot pašnekovo, leidžia nemažai sutaupyti.

2. Šaldytuvai ir šaldikliai

Specialisto teigimu, šie prietaisai suvartoja panašiai elektros energijos kaip ir prieš tai minėtieji, tik reikalas tas, kad šaldytuvus ir šaldiklius tenka visuomet laikyti įjungtus.

Asociatyvi nuotr.

Kita vertus, N. Aucklandas turi patarimą ir dėl šių prietaisų naudojimo.

„Rekomenduoju įsitikinti, ar jūsų prietaisai nustatyti tinkamoje temperatūroje, kad jie nebūtų per šalti ir ne per karšti, nes taip gali būti sunaudojamas energijos perteklius. Taip pat rekomenduoju investuoti į gerus, aukštos kokybės šaldytuvus ir šaldiklius, turinčius aukštą energijos vartojimo efektyvumo klasę“, – įžvalgomis dalinosi pašnekovas.

3. Televizoriai ir žaidimų konsolės

Šie prietaisai yra būtent tie, kurie dažnuose namuose paliekami veikti taip vadinamu budėjimo režimu. Minėtas režimas, kaip jau kalbėjo specialistas, suvalgo nemažą dalį elektros energijos.

„Sakyčiau, kad šie prietaisai šiuolaikiniuose namuose sudaro apie 6-10 proc. energijos sąskaitų, ypač namuose, kuriuose yra daug televizorių ir žaidimų konsolių“, – skaičiavo N. Aucklandas.

Specialisto patarimas būtų toks – norėdami sutaupyti, rinkitės energiją taupančius prietaisus ir įsitikinkite, kad juos išjungiate visiškai, o ne paliekate taip vadinamo budėjimo režime.

Asociatyvi nuotr.

N. Aucklandas įspėjo: „Budėjimo režimas ne tik nuolat naudoja energiją, bet ir gali būti pavojingas, nes iš kištukinių lizdų į prietaisus vis dar teka elektra, o jei jie perkaistų, tai gali būti pavojinga.“

4. Šviestuvai

„Šviesos yra vienas iš tų dalykų, kurie trumpuoju laikotarpiu atrodo nereikšmingi, tačiau ilguoju laikotarpiu jie labai padidina jūsų sąskaitas už energiją – maždaug penkis procentus jūsų sąskaitų už energiją sudaro apšvietimo kaina“, – įžvalgomis dalinosi specialistas.

Norėdami sutaupyti, pereikite prie LED lempučių, siūlė pašnekovas.

„Galite sutaupyti apie 35 eurus per metus vien tik įsitikinę, kad išjungiate visą apšvietimą, kai jūsų nėra kambaryje“, – svarbiu priminimu dalijosi N. Aucklandas.

5. Orkaitės, virduliai, mikrobangų krosnelės ir karšto oro gruzdintuvės

Yra žinoma, kad maisto gaminimo prietaisai sudaro maždaug penkis procentus sąskaitų už energiją. Tačiau šis skaičius gali padidėti priklausomai nuo prietaiso efektyvumo, maisto gaminimo kiekio ir turimų prietaisų skaičiaus.

Pinigai

„Siūlau nuo pat pradžių rinktis energiją taupančius prietaisus. <…> Naudojant virdulius, labai svarbu užvirinti tik tiek vandens, kiek ketinate sunaudoti. Taip pat turėtumėte naudoti tik tas kaitvietes, kurios tinka konkrečiai keptuvei, kurioje verdate ir (arba) gaminate maistą“, – priminė specialistas.

Anot N. Aucklando, tokius prietaisus kaip virduliai ar karšto oro gruzdintuvės geriausia ištraukti iš elektros lizdo ir nelaikyti jų budėjimo režime. Mat net ir nenaudojami įrenginiai siurbia elektros energiją.

Galiausiai, specialistas pridūrė, jog šiame tekste išvardinti įrenginiai yra tik keli pavyzdžiai, parodantys, kaip juos neracionaliai naudojant ar neišjungiant jų iš elektro lizdo galima padidinti sąskaitą už elektros energiją. Pašnekovas siūlė permąstyti savo buitį ir įvertinti, kuriuos prietaisus paliekate įjungtus į elektros lizdą – gal tai nuolat įjungtas telefono pakrovėjas ar tik pirmoje dienos pusėje naudojamas kavos aparatas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)